Аграрні розписки - новий напрямок залучення фінансів для агровиробників

news-image
У Івано-Франківській області з початку 2018 року запрацював проект «Аграрні розписки в Україні», який допомагає агровиробникам залучити додаткові фінансові ресурси.

Практика показує, що в першу чергу аграрні розписки зручні середнім і дрібним фермерам, сільськогосподарським кооперативам, особистим селянським господарствам, які не завжди мають достатній обсяг застави для отримання банківських кредитів. А у випадку видачі аграрної розписки заставою зазвичай виступає майбутній врожай, що дає змогу сільгоспвиробникам закупити якісне насіння, добрива, засоби захисту рослин, пальне чи сучасну техніку.

Важливим моментом є прозорість і простота виконання аграрних розписок.

Найбільш активними у роботі з аграрними розписками в нашій області є сільгоспвиробники Галицького, Городенківського, Рогатинського та Тисменицького районів, які уклали 17 аграрних розписок, що дозволило додатково залучити в 60,8 млн. грн.

На сьогодні, серед фермерів перше в області успішно виконало свої зобовязання ФГ «Матейка» Галицького району. Так, на початку посівної кампанії фермерське господарство надало в заставу майбутній врожай ріпаку і отримало від дистриб’ютора «Ерідон» необхідні мінеральні добрива та засоби захисту рослин.

Як розповів фермер Ярослав Матейко, господарство має бажання укласти аграрну розписку з метою отримання необхідних коштів для придбання сільськогосподарської техніки.

В області наразі активно працюють з аграрними розписками компанії «Ерідон», «Суфле Агро Україна», ОККО, «Сингента», банки ОТП Банк, Піреус Банк, Агропросперіс Банк та ін.

Довідково:

Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується IFC, членом Групи світового банку, у партнерстві зі Швейцарською конфедерацією.

Основні партнери проекту: органи державної влади (Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України, обласні державні адміністрації); приватний сектор (постачальники матеріально-технічних ресурсів, кредитні спілки, банки, зернотрейдери); міжнародні організації.

15.08.2018 09:09