Початкову школу на 185 учнів відкрили в Новиці

В селі Новиця Калуського району урочисто відкрили нове приміщення школи, в якому відтепер навчатиметься 185 учнів початкової школи. На відкриття завітали представники обласної та районної влади – голова облдержадміністрації Микола Палійчук, голова Калуської РДА Василь Іванишин, голова Калуської районної ради Василь Прокопів, депутат обласної ради Василь Головчак, начальник управління освіти і науки ОДА Зінаїда Болюк, представники місцевої влади, громадськість.

Привітати своїх молодших колег прийшли і учні старших класів. Розпочалось відкриття традиційно – святковою лінійкою та освяченням приміщення школи.

За словами педагогів потреба в навчальному закладі такого типу у селі була великою, адже до цього часу початкова школа розміщувалася на базі дитячого садочка. «Але село наше велике, кількість дітей постійно зростає. Тому в нас уже є потреба у відкритті ще однієї групи в садочку. Ми щасливі подвійно, адже, по-перше, початкова школа перейшла в нове приміщення, де є всі необхідні умови для навчання найменших учнів, а по-друге, тепер є можливість розширити садочок», - розповідає заступник директора Новицького навчально-виховного комплексу Марія Колодюк.

Приміщення колишнього торгового центр, в якому тепер розташовуватиметься початкова школа, викупила районна влада. Близько року тривали ремонтні роботи щодо переобладнання та пристосування приміщення під потреби навчального закладу. Мешканці села говорили між собою і про потребу в оновленні школи, де тепер навчатимуться лише учні старших класів. Оскільки в селі велика кількість учнів, то найперше нова школа повинна була б вирішити проблему нестачі навчальних кабінетів та спортзалу, адже в старій школі він знаходиться в непристосованому приміщенні.

Голова облдержадміністрації, звертаючись до присутніх, назвав відкриття школи «великою українською справою». «Сьогодні в області справді велика подія. Відкриття навіть і початкової школи – це велика українська справа. Хочу всім повідомити, що в Новиці будівництво школи на цьому не зупиняється. З наступного року ми приступаємо до робіт з добудови спортивного залу та чотирьох класів. Проект вже виготовлений, експертизи всі є. Сподіваюся, що ці малі дітки, котрі сьогодні ще ходять у початкові класи, вже незабаром навчатимуться в нових приміщеннях, які ми добудуємо.» Микола Палійчук побажав учням легкого навчання у нових приміщеннях рідної школи, бути чемними та старанними у навчанні. Вчителям же губернатор області побажав легкої роботи і праці та завжди пам’ятати про те, що: «вчитель – це найбільш благородна справа. Ви виховуєте нове покоління, нових українців, нових керівників – села, району, області і держави». Зінаїда Болюк з нагоди новосілля подарувала початковій школі сучасний комп’ютер. Також в цей день навчальний заклад поповнився мультимедійною дошкою та комплектом книг.

Загалом, відзначаючи стан справ в освіті області голова облдержадміністрації зазначив наступне: « В нас майже 80 шкіл по області потрібно реконструювати або ж будувати замість них нові школи. Першим кроком, який ми зараз хочемо зробити – це провести в області інвентаризацію навчальних закладів, для цього робимо аналіз скільки дітей народжується і які перспективи певного населеного пункту в найближчі 15-20 років. Плануємо робити так звані навчальні округи. В кожному селі повинна обов’язково бути початкова школа. А ось уже середня школа з хорошою навчальною та матеріальною базою повинна знаходитися на відстані не більше 5-7 км від сіл, що входитимуть в певний навчальний округ. При цьому ми обов’язково забезпечуємо підвіз до неї як учнів так і вчителів. В ідеалі така середня школа повинна буде мати: хороший спортивний зал, просторі світлі навчальні класи, басейн. Одним словом, все , що необхідно для того, щоб навчити дитину, дати їй необхідні знання і окрім того виростити її здоровою. Два роки поспіль стовідсотково фінансуємо освіту і жодної копійки з неї не знімали. Будемо продовжувати так працювати і далі.».
10.12.2009 23:41