Практика роботи новообраного Чернятинського сільського голови Городенківського району щодо соціально-економічного і культурного розвитку території

Практика роботи новообраного Чернятинського сільського голови Городенківського району щодо соціально-економічного і культурного розвитку території

Практика роботи новообраного Чернятинського сільського голови Городенківського району щодо соціально-економічного і культурного розвитку території

В області діє 476 сільських рад, значна частина яких працює відповідно до сучасних вимог. Разом з тим, наприклад, тільки кожна десята сільська рада функціонує в умовах фінансового самозабезпечення. Така ситуація негативно позначається на вирішенні питань соціально-економічного і культурного розвитку територій. Один із напрямків роботи для поліпшення ситуації полягає в тому, щоб посилити роль і відповідальність сільських голів, узагальнювати та поширювати досвід роботи тих, котрі працюють ефективно, виявляють ініціативу, самостійно вирішують назрілі проблеми у чинному правовому полі, спираючись на сільські ради, їх органи, депута-тів, широке коло громадськості.

До таких керівників належить новообраний Чернятинський сільський голова Городенківського району Роман Барик, який на вибори йшов з конкретною програмою розвитку села, організації роботи сільської ради та її органів. Тому саме йому з поміж чотирьох кандидатів виборці віддали перевагу.

Довідково: село Чернятин площею 2631,3 га. В ньому налічується 996 дворів і проживає більше трьох тисяч населення.

Вже спочатку своєї діяльності Роман Барик ініціативно і творчо впро-ваджує власні задуми щодо розвитку села, бюджет якого новообраній сільській раді дістався дотаційним, з тим, щоб за рахунок місцевих можливос-тей якнайбільше його поповнити з подальшим переходом на самофінансування території. В першу чергу було проаналізовано місцеву господарку, земельні ресурси та комунальне майно, вишукано резерви для передачі в оренду 30 га саду і укладення 36 договорів оренди землі з підприємцями. Тільки від цього до бюджету сільської ради надійшло в поточному році 4,6 тис.грн., а від наданих в оренду 57,68 га земель резервного фонду – 13,7 тис.грн. В оренду передано також 7,2 га ставків, від якої за договорами надійшло до бюджету 2,8 тис.грн.

З підприємцями укладено договори на оренду 15 об’єктів виробничого призначення, де вони ведуть торговельну та обслуговуючу діяльність. Здано в оренду і вільні приміщення адмінбудинку сільської ради, від якої надходить 2,2 тис.грн. платежів в рік.

Вдалося також залучити платежі від інших видів діяльності на селі. В результаті за 11 місяців цього року сільський бюджет виконано на 141 відсоток. Це дало можливість не тільки вчасно виплачувати зарплату працівникам бюджетних установ, а й провести капітальний ремонт приміщення сільської ради , змонтувати нове опалювальне обладнання.

На сесії сільської ради було затверджено програму діяльності сільсько-го голови на поточне скликання. Вона передбачає будівництво і ремонт об'єктів соціально-культурного призначення в селі, доріг, введення в дію водопроводу до помешкань громадян, ефективне використання землі, поліпшення побутового і медичного обслуговування населення, зміцнення правопорядку тощо.

На сесіях розглянуто також проблеми соціально-економічного розвитку села, хід земельної реформи, розвитку підприємництва, роботи з молоддю та функціонування закладів соціально-культурної сфери.

За висловленими депутатами на сесіях ради пропозиціями і зауважен-нями та наказами виборців в селі активізувалася культурно-масова та спортивна робота.Тут відновлено футбольну команду "Славія", для якої при-дбано спортивну форму, м’ячі, обладнано футбольне поле, передбачається реконструкція стадіону. Спонсорську допомогу в цьому надав підприємець Мирослав Хома. Створена в Чернятині і волейбольна команда.

Більше уваги стало приділятися малозабезпеченим сім'ям та одиноким перестарілим громадянам. Рішенням виконавчого комітету від 29 травня поточного року в селі створено “Касу взаємодопомоги”, яка базується на благодійних внесках громадян.

Поліпшується благоустрій населеного пункту: організовано суперництво з цих питань між дворами жителів села, установами і організаціями, що тут розміщені. Виконано ямочний ремонт чотирьох вулиць, виготовлено кошторис на завершення будівництва водопроводу. Для розв’язання цих проблем вирішено придбати вантажний автомобіль.

Сільський голова багато уваги приділяє питанням відкритості влади, спілкуванню з людьми. В сільській раді з перших днів його роботи запро-ваджено “скриньку пропозицій та зауважень сільському голові і виконав-чому комітету”. Про зміст цих звернень і реагування на них Роман Барик інформує громаду щонеділі на так званій “плитці”, що неподалік церкви. Санітарний стан села висвітлюється в ілюстрованій фотографіями стіннівці "Екологічний вісник".

Успіхи роботи сільського голови - це результат його спільної праці і злагоджених дій з членами виконкому і депутатами сільської ради, яких об'єднала в команду спільна ідея і бажання зробити село кращим, заможнішим. Тут кожний член виконкому відповідає за конкретну ділянку роботи, успішно працюють чотири постійні депутатські комісії. Проте команда однодумців не зупиняється на перших досягненнях, а працює на перспек-тиву. Вже намічено план роботи на 2003 рік, розроблено основні напрямки чотирирічної програми діяльності виконавчого комітету, депутатського корпусу та територіальної громади.

Чернятин готується до відзначення наступного року свого 550-річчя. До ювілею передбачається відкрити пам’ятник Тарасу Шевченку, впорядкува-ти пам’ятний знак на честь Незалежності України, пам’ятники жертвам голодомору, скасуванню панщини, могили воякам УПА та січовим стріль-цям, провести благоустрій села. На часі ремонт Народного дому та дитячо-го садка, добудова лікарської амбулаторії. Розвиток території тут бачать за рахунок власних надходжень, постійно вишукують резерви для сільського бюджету. Тому планується відкриття кредитної спілки для сприяння в подальшому розвитку підприємництва.

Запорукою успішної роботи сільського голови є стабільна суспільно-політична ситуація. Ним налагоджена плідна робота із місцевими осередками чотирьох політичних партій та двох громадських організацій. Роман Барик користується підтримкою їх лідерів, вони беруть активну участь в засіданнях виконкому, сесіях сільської ради, сходах громадян. Це зміцнює позицію влади і сприяє її підтримці серед широкого загалу.

Вважаємо, що досвід роботи вперше обраного Чернятинського сільського голови Романа Барика заслуговує на поширення в практиці роботи органів місцевого самоврядування області.

Організаційний відділ апарату обласної державної адміністрації

10:01 10.01.2003

10.01.2003 10:01