Триває прийом творів на здобуття обласної премії імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького

news-image
Управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації повідомляє, що триває прийом творів та робіт на здобуття обласної премії імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури.

Прийом творів відбувається відповідно до розпорядження обласної державної адміністрації та обласної ради від 23 грудня 2016 року № 902/1050-р «Про затвердження Положення про обласну премію імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького».

Щорічно встановлюються чотири премії у номінаціях «духовне друковане слово», «образотворче та народне сакральне мистецтво», «реставрація сакральних об’єктів», «новостворені сакральні об’єкти».

Зазначимо, що цьогоріч матеріали здобувачів премії прийматимуть до 10 березня у відділі у справах національностей і релігій управління культури національностей та релігій ОДА за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського, 21 (каб. 111 та 810). Контактні телефони – (0342) 552661, 556122.

Вимоги до творчих робіт

Премією імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького відзначають твори духовної літератури, мистецтва і архітектури, виконані на найвищому професійному рівні, які стали мистецьким надбанням, утверджують високі гуманістичні ідеали, збагачують історичну пам’ять народу, його національну свідомість та самобутність і стали видатною подією у мистецькому, духовному житті Прикарпаття.

На здобуття премії імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького подаються:

в галузі духовної літератури та мистецтва нові твори і роботи, опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх двох років, але не пізніше, як за три місяці, до їх висунення на здобуття премії;

в галузі архітектури - твори, завершені (здані в експлуатацію) за останні 10 років.

Щорічно встановлюються чотири премії у таких номінаціях:

духовне друковане слово;

образотворче та народне сакральне мистецтво;

реставрація сакральних об’єктів;

новостворені сакральні об’єкти.

Рішенням комісії премія може не присуджуватися.

Твори на здобуття премії імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького представляють громадські організації мистецького та просвітницького спрямування, релігійні організації області, видавництва, редакції газет і журналів.

Комісія проводить розгляд, обговорення та оцінку творів, поданих на здобуття премії імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького, у два конкурсні тури:

перший тур – попередній відбір творів і робіт та допущення їх до другого туру конкурсу шляхом обговорення й таємного голосування, публікації в засобах масової інформації списку претендентів, допущених до другого туру, аналіз матеріалів преси, відгуків і пропозицій, підготовка в разі необхідності, експертних висновків;

другий тур – підсумкове обговорення творів і робіт, прийнятих шляхом таємного голосування, рішення щодо кандидатур на присудження премії імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького, подання його на розгляд голові обласної державної адміністрації  та голові обласної ради, видання відповідного розпорядження облдержадміністрації та обласної ради.

До колективу претендентів, яких висунуто на здобуття премії імені Патріарха Володимира Романюка та імені Митрополита Андрея Шептицького, можуть бути включені громадські організації мистецького та просвітницького спрямування, релігійні організації області, крім осіб, які виконували адміністративні чи консультативні функції у конкретному проекті.

Особам, удостоєним премії, присвоюється звання лауреата премії в галузі духовної літератури, мистецтва та архітектури і вручається Диплом, Почесний знак лауреата та грошова винагорода, розмір якої визначається кожного року головою обласної державної адміністрації та головою обласної ради.

На здобуття премії подаються:

клопотання або заява учасника конкурсу про присудження премії з короткою характеристикою публікації (роботи);

примірник публікації (роботи) на матеріальному та електронному носієві з підтвердженням його оприлюднення;

копію паспорта громадянина України, а у разі висунення на здобуття премії колективу – копії паспорта громадянина України одного члена колективу, копію реєстраційного номера облікової картки платника податків.

 

22.02.2021 16:22