Державна фінансова підтримка пасічників всіх форм власності

Відповідно до пунктів 6-11 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2018 року №107(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 року №395) Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України прийняло наказ від 07.07.2020 року №1287 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04 серпня 2020 р. за № 747/35030) «Про затвердження Положення про комісію Мінекономіки для надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції та форм відповідних документів».

Одним із напрямків державної підтримки – це дотація суб'єктів господарювання  та фізичних осіб за утримання бджолосімей.

Дотація за наявні бджолосім’ї – надається на безповоротній основі юридичним особам, фізичним особам-підприємцям та фізичним особам, які є власниками бджолосімей, за наявні в поточному році від 10 до 300 бджолосімей, у розмірі 200 гривень за бджолосім’ю. Максимальний розмір дотації становить 60 000 гривень одному отримувачу.

Для отримання дотації власникам пасік необхідно підготувати наступні документи:

- копію ветеринарно-санітарного паспорта пасіки;

- копію рішення про державну реєстрацію потужності;

- копію довідки про відкриття поточного рахунка, видану банком (суб’єкти господарювання);

- копію довідки або договір про відкриття рахунка в банку (фізичні особи);

- копію паспорта громадянина України (фізичні особи);

- довідку, чинну на дату подання заявки, про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, у паперовій або електронній формі (суб’єкти господарювання);

- копію звіту про виробництво продукції тваринництва та кількість сільськогосподарських тварин (форма 24-сг) на останню звітну дату на момент подання документів (суб’єкти господарювання, які є юридичними особами);

- довідка, видана органом місцевого самоврядування, про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей на останню звітну дату на момент подання документів (фізичні особи та фізичні особи – підприємці, зокрема сімейні фермерські господарства).  

Документи подати до 01 жовтня поточного року за місцезнаходженням пасіки до відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади (далі – органи місцевого самоврядування).

Органи місцевого самоврядування до 10 жовтня складають відомість фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім'ї, за формою встановленою Мінекономіки та подають її департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 07.07.2020 року № 1287 «Про затвердження Положення про комісію Мінекономіки для надання державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції та форм відповідних документів» зареєстрованого в Мін’юсті 4 серпня 2020 року за № 747/35030 затверджено форми а саме:

- відомість фізичних осіб, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім'ї

- відомість суб’єктів господарювання, які є власниками бджолосімей і мають право на отримання дотації за бджолосім'ї

Органам місцевого самоврядування необхідно приступити до приймання зазначених документів.

Нарахування та виплата з державного бюджету дотації власникам пасік налагодить облік бджолосімей та покращить рентабельність виробництва меду.

12.08.2020 14:08