Держава не залишила область наодинці з бідою, – Віталій Федорів

news-image
Сьогодні голова обласної державної адміністрації Віталій Федорів провів пресконференцію, на якій розповів про найбільш актуальні питання, що цікавлять жителів краю. За його словами, відтепер щомісяця керівники облдержадміністрації спілкуватимуться зі ЗМІ та надаватимуть актуальну інформацію щодо життєдіяльності області.

Найперше йшлося про стихію, яка мала місце в області 12-24 червня цього року. Вона є найбільшою за останні 50 років. Голова ОДА розповів журналістам про завдані збитки та роботу, проведену відповідними службами, організаціями та органами влади на місцях щодо ліквідації наслідків цьогорічної повені.

«За попередніми підрахунками, для проведення найнеобхідніших відновлювальних робіт на об’єктах, що постраждали від негоди, області необхідно близько 2,5 мільярдів гривень, – зазначив Віталій Федорів. – У такий складний час ми не залишилися сам на сам з цією бідою. Одразу після стихії у нас перебували і Президент України Володимир Зеленський, і Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, і міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, інші високопосадовці. Зараз обласна державна адміністрація працює над тим, щоби найближчими днями сім’ї, які постраждали від повені, отримали кошти, що надійшли в область на виконання розпорядження Кабміну».

Організована доставка гелікоптерами ДСНС України продуктів харчування для мешканців Верховинського району і тих населених пунктів, де відсутнє сполучення.

Віталій Федорів наголосив, що за сприяння Президента України  на нашу біду відгукнулися міжнародні партнери. З Італії поступив гуманітарний вантаж для проведення рятувальних робіт на загальну суму близько 11 млн грн, суттєву допомогу надає посольство Держави Ізраїль в Україні. Турецька компанія «ONUR» має намір капітально відремонтувати майже 3,5 км дороги у селищі Ланчин Надвірнянського району. Громада міста Мукачево  передала 56 тонн вантажу – воду та продукти харчування. Велика вдячність також волонтерським організаціям, які не стоять осторонь. Очільник Прикарпаття зазначив, що при ОДА створено координаційний центр з гуманітарної допомоги, який визначатиме потребу та надаватиме звіт про  її використання.

Довідково

Під час стихії  в області загинули три людини. Загалом було підтоплено 263 населених пункти. На сьогоднішній день без газопостачання залишається більше 3,5 тис. абонентів у 24 населених пунктах. Зруйновано 4 житлових будинки та пошкоджено більше 13 тисяч  житлових будинків і дворогосподарств. Зруйновано та пошкоджено майже 140 км берегоукріплень та 19 км дамб, більше 300 мостів та мостових переходів, 943 км автомобільних доріг. Залишається утруднений проїзд до семи населених пунктів Верховинського та Косівського районів, із них у 5 населених пунктах відсутнє сполучення: села Дземброня, Бистрець, Грамотне, Стовпні, Кохан Верховинського району. Спільними зусиллями підрозділів ДСНС врятовано 404 особи, евакуйовано (відселено) 1656 осіб.

03.07.2020 15:38