В Івано-Франківську відбулося урочисте відкриття XI Міжнародного Різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях»

news-image
Сьогодні в Івано-Франківському храмі Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ відбулося урочисте відкриття XI Міжнародного Різдвяного фестивалю «Коляда на Майзлях».

Розпочалися святкові урочистості Архієрейською Божественною літургією, у якій молилися Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир Війтишин, отці Чину святого Василія Великого, містяни та гості обласного центру, які приїхали не лише з різних куточків Прикарпаття, а й з цілої України та інших країн світу.

Цей фестиваль  відновлює духовну спадщину, зберігає, примножує, відроджує  історію та культуру України, сприяє розвитку й поширенню наших різдвяних традицій, звичаїв, колядок та щедрівок, духового вокально-хорового мистецтва та обміну творчими досягненнями між мистецькими колективами.

Благословив XI Міжнародний Різдвяний фестиваль  «Коляда на Майзлях» Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ Кир Володимир Війтишин та зазначив: «Радий, що у цей величний рік ми відкриваємо фестиваль «Коляда на Майзлях» та приємно, що він відбувається у нас на Прикарпатті. Цей фестиваль – це наше величезне духовне багатство, яке об’єднує Україну та світ».

Під звуки хорового співу та трембіт розпочалося театралізоване дійство, де цікаво розповіли різдвяну біблійну історію про народження Ісуса Христа.

Зауважимо, що учасниками цьогорічного заходу стали творчі колективи з різних куточків Прикарпаття, областей й міст України, Латвії, Литви, Румунії та  Польщі. У святкові фестивальні дні колядують церковні, камерні, молодіжні, народні аматорські, дитячі хори, вокальні, струнні та фольклорні гурти. Символом фестивалю є велика вертепна зірка, яка була змайстрована ще для першого фестивалю.

Концертні виступи колядників цього фестивалю відбуватимуться у церкві Царя Христа монастиря оо. Василіан УГКЦ та на Вічевому майдані міста 9 – 11 січня, а гала концерт – 12 січня о 16:00.

Додамо, що перед початком фестивалю відбулася панахида за загиблими на борту українського боїнга, який розбився в Ірані.

08.01.2020 16:44