Денис Шмигаль: Успіх України на міжнародній арені, в політиці та історичному вимірі лежить в єдиному рівнянні – в соборності

news-image
Про необхідність врахування уроків історії, важливість достовірного довідкового видання з історії українських визвольних змагань 1918 – 1923 рр. йшлося сьогодні в Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника на презентації 2-го тому видання «Західно-Українська Народна Республіка 1918–1923. Енциклопедія».

«Сьогодні презентуємо велику повну наукову працю. Ця енциклопедія –  унікальний витвір, один з найкращих історичних документів, глибоко пропрацьований. Коли говорять про  окремий статус тієї ж Галичини, то  енциклопедія - це столітньої давності кейс того, а що буде, якщо Україна не буде соборною. Нам критично важливо мати енциклопедичну точність історії, адже успіх України полягає в єдності і цілісності і про це ми говоримо сьогодні, 100 років потому, докази цього  зібрані в цій ґрунтовній науковій праці,  - наголосив голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль, вітаючи учасників зібрання. - Енциклопедія - це приклад як не треба діяти Україні  в складних політичних обставинах. Єдність – це запорука успіху нашої держави».

На презентацію також завітали голова обласної ради Олександр Сич,  ректор університету Ігор Цепенда, науковці з Прикарпаття та Львова, студенти, жителі Прикарпаття.

Виступаючі наголошували на важливості такої ґрунтовної, історично незаангажованої масштабної праці не тільки  для учнівської та студентської молоді, науковців-істориків, а й для всіх громадян нашої держави.

Ігор Цепенда подякував органам влади за фінансову підтримку у виданні двох томів енциклопедії, адже бюджет тритомного видання  складатиме близько мільйона гривень.

«Сподіваюся, це один з яскравих прикладів  того, як в синергії влади, бюджету, громади і науковців може бути підготовлений якісний державницький матеріал», - наголосив Денис Шмигаль.

Довідково

Ідея видання 3-томника «Західно-Українська Народна Республіка.1918-1923. Енциклопедія»  належить Прикарпатському національному університету імені В. Стефаника та присвячена 100-літньому ювілею проголошення ЗУНР. Відповідальний редактор - завідувач відділу регіональних проблем Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України та Прикарпатського національного університету ім.В. Стефаника, професор, доктор історичних наук Олександр Карпенко. Редакційну колегію очолює декан факультету історії, політології і міжнародних відносин, професор Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника Микола Кугутяк.

Енциклопедія покликана задовольнити потреби української громадськості у максимально достовірному довідковому виданні з історії українських визвольних змагань 1918 – 1923 рр. у Наддністрянській Україні, підсумувати і узагальнити досягнуті здобутки національної історіографії, зробити їх доступними у науковому та навчальному процесах.

І і ІІ том надруковано у видавництві «Манускрипт-Львів».

12.12.2019 13:41