В облдержадміністрації обговорили проблемні питання осіб з інвалідністю

news-image
Сьогодні голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль і перший заступник голови обласної ради Василь Гладій зустрілися за «круглим столом» із представниками громадських організацій осіб з інвалідністю. Захід приурочили обговоренню проблемних питань та напрацюванню важливих пропозицій задля допомоги даній категорії людей у рамках відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю.

«Сьогодні - особливий день, коли ми відзначаємо сильних духом людей, котрі, незважаючи на перешкоди, впевнено долають життєві труднощі і негаразди, - звернувся до присутніх Денис Шмигаль. – Особливої поваги заслуговують ті з вас, хто допомагає іншим людям з інвалідністю відстоювати власні права, знаходити своє місце у суспільстві».

На переконання Дениса Шмигаля, інвалідність не обмежує таких людей. Їх обмежує дискримінація, яка існує в суспільстві. Тому варто робити все можливе, щоб ці люди мали необмежений доступ до всіх необхідних послуг, активно брали участь у громадських обговореннях, долучалися до розробки важливих для розвитку області програм і стратегій.

Серед проблемних питань, які сьогодні особливо хвилюють людей з інвалідністю, невідкладного вирішення потребують забезпечення їх житлом, збереження пільг на оплату комунальних послуг, отримання безоплатного медичного обслуговування, облаштування пандусів у громадських місцях, забезпечення інформаційних повідомлень у комунальному транспорті про наступні зупинки та мовного супроводу на світлофорах.

Варто додати, що в області діють ряд регіональних цільових програм, спрямованих на вирішення зазначених проблем осіб з інвалідністю. Разом з тим, Стратегія розвитку Івано-Франківської області на наступні сім років, над якою сьогодні працюють в облдержадміністрації за участю представників громадських організацій людей з інвалідність, включатиме елементи доступності до найважливіших об’єктів соціально-економічної сфери.

У рамках заходу керівники області привітали учасників засідання зі святом та вручили почесні відзнаки і нагороди.

03.12.2019 17:19