Засідання «круглого столу» «Смарт спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу, науки та громадськості»

21 листопада 2019 року в інноваційному центрі «Промприлад. Реновація» відбудеться засідання «круглого столу» «Смарт спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу, науки та громадськості». Захід проводиться Українським інститутом міжнародної політики (м. Київ) в рамках серії круглих столів, за підтримки Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Метою засідання «круглого столу» є побудова ефективної комунікації між місцевими стейкхолдерами та започаткування міжсекторальної співпраці в області за допомогою впровадження підходу Смарт Спеціалізації.

На круглий стіл запрошено представників наукових та ділових кіл, громадських організацій і органів влади. Під час заходу заплановано детальне обговорення концепції Смарт Спеціалізації, методологію, ключові етапи, а також її імплементація в області.

Смарт-Спеціалізація – новітній підхід, що передбачає визначення окремих стратегічних цілей та завдань щодо розвитку видів економічної діяльності, які мають інноваційний потенціал (з урахуванням конкурентних переваг регіону) та сприяють трансформації секторів економіки в більш ефективні.

Застосування методології Смарт Спеціалізації є обовязковим в процесі стратегічного планування регіонального розвитку. Урядом внесено зміни до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 931 і 932, що створило правову основу для формування Державної стратегії регіонального розвитку та регіональних стратегій розвитку на засадах інноваційної спрямованості.

В області розпочато процес розроблення проєкту регіональної стратегії розвитку на 2021-2027 роки, який здійснюється з урахуванням підходу Смарт-Спеціалізації. Тому на сьогоднішньому етапі стратегічного планування є надзвичайно важливим спільне обговорення напрямків Смарт Спеціалізації для області, яке заплановане в ході проведення «круглого столу».

19.11.2019 11:29