Мистецтво об’єднує: в Івано-Франківську урочисто відкрили «Карпатський простір»

news-image
Сьогодні, 3 травня, в Івано-Франківську урочисто відкрили Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір».

Урочистості розпочались із театралізованої ходи. Актори в костюмах і на ходулях на чолі з оркестром пройшли від Вічевого майдану до площі Франка. Франківців вітали артисти Київської естрадно-циркової академії, клубу історичної реконструкції “Норман”, естрадно-духовий оркестр та мажоретки Калуського коледжу культури та мистецтв, театру “Воскресіння”, DJ Sky.

На відкриття завітали міністр культури України Євген Нищук, автор ідеї, співголова оргкомітету фестивалю «Карпатський простір» Богдан Струтинський, перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, голова Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків, а також дипломати країн-учасників фестивалю.

У своєму вітальному слові Богдан Струтинський зазначив, що «Карпатський простір» - це велика, якісна і хороша можливість розповісти про Україну у сучасній естетичній формі через різні види мистецтва. Також він висловив переконання, що Міжнародний фестиваль мистецтв «Карпатський простір» є хорошим лакмусом на вектор розвитку нашої країни, зокрема, Прикарпатського краю.

Привітавши учасників фестивалю, Євген Нищук зауважив, що за час свого існування фестиваль став чудовим майданчиком для потужного розвитку потенціалу цього квітучого краю, як культурного, так економічного.

"Івано-Франківськ для мене рідне місто, бо я тут народився. Я хотів би ще раз привітати  дипломатів з понад 20-ти країн, які нестимуть славу про наш прикарпатський край. Я радий, що Міністерство культури України допомогло підтримати ініціативу і в фінансовому плані. Фестивалі відкривають нам нашу культуру, традиції та багату історію. Це найкраща презентація себе для кран світу. Це те, що робить нас сильними і красивими. Вітаю всіх з прекрасним фестивалем та прийдешнім днем міста," – сказав міністр.

Перший заступник голови ОДА Марія Савка привітала гостей фестивалю і ще раз відзначила, що "Карпатський простір" - унікальний інструмент культурної дипломатії.

"Ми тішимося, що щороку все більше і більше гостей приїжджають до нас. Наш "Карпатський простір" уже став гордістю, своєрідним брендом міста", - відмітила Марія Савка.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

03.05.2019 19:57