Олег Гончарук: Фестиваль «Полонинське літо» примножує традиції і культуру горян

news-image
24 червня в урочищі Запідок, що у с. Верхній Ясенів Верховинського району, пройшло народне гуцульське дійство «Полонинське літо 2018». Цьогоріч воно відбулося в рамках першого Міжнародного форуму культур Східної та Центральної Європи «VIA CARPATIA: Шлях від Балтії до Середземномор’я».

Гостями свята були голова облдержадміністрації Олег Гончарук з дружиною Людмилою і дочкою Валентиною, керівництво облдержадміністрації та обласної ради, народні депутати України, зарубіжні делегації.

Олег Гончарук привітав усіх з урочистим відкриттям фестивалю «Полонинське літо». «Це свято покликане примножувати, зберігати і передавати наступним поколінням традиції і культуру горян», - наголосив керівник області. За його словами, проведення тут цього року першого Форуму культур «VIA CARPATIA» сприятиме розвитку Верховинщини.

Своєю чергою голова Комітету з питань культури і духовності, співголова оргкомітету Форуму культур «VIA CARPATIA» Микола Княжицький подякував організаторам свята за доброту, працьовитість та щирість, з якою вони зустрічають гостей фестивалю, та наголосив на тому, що у фокусі першого Міжнародного форуму карпатських культур, який пройде з 23 по 30 червня, буде тематика збереження традиційних культур та ремесел, вирішення проблемних питань розвитку високогірних територій.

Захід традиційно розпочався із запалення полонинської ватри. Родзинкою свята стало встановлення національного  рекорду одначасної гри на дримбі, коли близько 100 учасників фестивалю спільно виконували народні мелодії.

У ході фестивалю відбулися Гуцульські богатирські ігри, концертна програма за участю творчих колективів з України та зарубіжжя. Присутні мали можливість поласувати традиційними гуцульськими стравами, придбати вироби місцевих народних умільців.

 

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

25.06.2018 08:37