На Тернопільщині перепоховали жертв німецько-фашистського терору

news-image
Сьогодні у місті Чортків Тернопільської області відбулося перепоховання жертв німецько-фашистського терору, розстріляних гестапівцями 27 листопада 1942 року.

Участь у вшануванні невинно убієнних взяли голова Івано-Франківської облдержадміністрації Олег Гончарук, керівники Тернопільщини та Львівщини Степан Барна та Олег Синютка, представники духовенства, родичі загиблих  героїв.

Розпочалися заходи у катедральному соборі Павла і Петра, де відбулася Архиєрейська Літургія. Цього дня траурна процесія пройшла площею Героїв  Євромайдану і вулицею Степана Бандери до центрального міського кладовища, де і відбулося поховання воїнів Української Повстанської армії.

На переконання Олега Гончарука, воїни-повстанці відродили споконвічне бажання українців - жити у власній вільній державі.

"Австро-Угорщина, Росія, Польща, Німеччина, Радянський Союз — ці держави змінювали одна одну на нашій землі. Не змінювалося лише одне — їхнє ставлення до українців. Але завжди з’являлися герої, які незважаючи на загрозу смерті боролися за ідею, — зазначив Олег Гончарук. — Історія не знає аналогу нашій Українській Повстанській армії. Будучи недержавною армією, вона зуміла одночасно вести боротьбу з двома окупантами – більшовицькою Росією та фашистською Німеччиною".

Голова облдержадміністрації нагадав і про подібну трагедію, яка у ті роки мала місце в Івано-Франківську.

"75 років тому на полі між Чортковом і Ягільницею гестапівці  розстріляли 56 українців, на рік пізніше - у листопаді 1943 року схожа трагедія відбулася і в Івано-Франківську. Тоді в драматичному театрі під час прем’єри оперети «Шаріка» гестапівці арештували українських патріотів, - підкреслив очільник Прикарпаття. - Після двох діб катувань окупанти вдалися до публічної страти майже трьох десятків галичан, заарештованих у театральній залі. Дивлячись в очі смерті патріоти не думали ані про власні блага, ані про те, що жити лишилося так мало, всі їхні помисли були про Україну. Вони усі боролись за Україну. Вони вірили в те, що їх нащадки продовжать розпочату прадідами справу".

Відділ взаємодії із засобами масової інформації та книговидання управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА

19.11.2017 17:04