Служба у резерві українського війська - служба для справжніх патріотів

Більше 26 тисяч резервістів підготовлено впродовж 2019 року

Підготовка тероборони – це проведення навчальних зборів із військовослужбовцями оперативного резерву першої черги, військовозобов’язаними й резервістами другої черги. У ЗСУ є 25 бригад територіальної оборони, вони всі кадрові – в кожній є командир, начальник штабу і два заступники, які постійно знаходяться в строю.

Існує три види навчальних зборів тероборони: у складі частини – протягом 30 діб, з підготовки та перепідготовки на кваліфіковані спеціальності у навчальних центрах (індивідуальна підготовка) і перевірочні збори – терміном до 3 діб.

Визначені бригади набирають собі людей та проводять з ними заходи протягом 30 діб – індивідуальна та колективна підготовки. Коли збори закінчуються, їх оцінює керівник навчання – як правило, це представник оперативного командування, командуючий оперативного командування. Після цього резервісти розпускаються.

Упродовж 2019 року проведено навчальні збори, під час яких підготовлено 26385 резервістів, із них 5 595 офіцерів.

 

У вересні проводяться масштабні збори резервістів на території 5 областей. На зборах будуть задіяні 9 бригад, які приймуть до своїх лав понад 8000 резервістів.

Військовими комісаріатами Івано-Франківської області в серпні - вересні 2017 року, заплановано до відправки мешканців області  на збори резервістів.

Першочергово будуть призиватися громадяни України, які впродовж 2014–2015 років були призвані до лав Збройних Сил України під час 1–6-ї черг мобілізації, виконували завдання в зоні АТО, після відповідних указів Президента України були звільнені з лав Збройних Сил України, зараховані на облік до військкоматів за місцем проживання, як оперативний резерв першої черги.

Для підвищення мотивації громадян до проходження служби у військовому резерві резервіст забезпечується безкоштовно:

військовою формою одягу, харчуванням та проживанням у військових частинах, медичним обслуговуванням у закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України.

Резервісту компенсується:

середньомісячна заробітна плата за час перебування у військовій частині, вартість проїзду до військової частини та у зворотному напрямку.

Резервісту виплачується:

грошова винагорода в кінці року, грошова виплата із розрахунку до двох мінімальних заробітних плат на місяць за рахунок коштів передбачених у Державному бюджеті України, мінімальна заробітна плата за весь період перебування у військовій частині, якщо він перебуває на обліку в центрі зайнятості, добові.

Резервісту гарантується:

збереження місця праці, займаної посади та середньомісячної заробітної плати.

Резервіст має можливість:

отримати відстрочку від призову на строкову військову службу, звільнитись від призову на строкову військову службу, коли виконає обов’язок служби у військовому резерві впродовж строків першого та другого контрактів, просуватися по службі, підвищувати кваліфікацію, отримувати чергові військові звання та нову військово-облікову спеціальність.

 

.

 

 

22.08.2017 17:15