Глава УГКЦ Святослав Шевчук побував у пластовому таборі "Сокіл" на Прикарпатті

news-image
Вчора у пластовій оселі «Сокіл» в с. Гриньків Рожнятівського району відбулася зустріч Глави Української греко-католицької церкви Святослава Шевчука із пластунами.

Участь у заході взяли заступник голови обласної державної адміністрації Ярослав Паранюк,  заступник голови обласної ради Василь Гладій, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, керівництво Рожнятівського району, ветерани АТО, громадськість, представники ЗМІ.

Предстоятель  УГКЦ поспілкувався із представниками усіх пластових уладів - найменшими пташатами, новацтвом, юнацтвом, старшопластунами та сеньйорами.

У рамках зустрічі відбувся  молебень за Україну та пластову молодь і панахида за пластунами, які віддали своє життя за волю України під час проведення АТО.

Звертаючись до присутніх, Блаженніший Святослав підкреслив, що для нього є честю побувати на місці, де свого часу перебували  Митрополит Андрей Шептицький та Патріарх Любомир Гузар.

Святослав Шевчук присвятив свою проповідь вихованню молоді в українських традиціях. «Найбільше ваше завдання, підкреслив Блаженніший Святослав, – бути людиною, а щоб стати справжньою людиною ви повинні навчитися любити: любити Бога, ближнього і любити Україну. Як ми навчимося любити Україну, то щодня зможемо ставати справжніми людьми, людьми здоровими душею і тілом, любов яких є загартована, випробувана і справжня». 

Найбільш зворушливим моментом зустрічі Глави Української греко-католицької Церкви Святослава Шевчука стало спільне фото,  яке продовжило добру пластову традицію, започатковану ще у 1927 році Митрополитом Андреєм Шептицьким – опікуном та подвижником пластового руху в Україні.

Довідково:

 Пластовий табір – музей «Сокіл» є найдавнішою оселею Пласту, яка знаходиться на горі Сокіл, подарованій пластунам  Митрополитом Андреєм Шептицьким,  і була посвячена в 1926 році.

Щороку (до 1939 р.) тут відбувалися табори для юнацтва, які мали велике значення для національного виховання і фізичного гарту молоді під час польської окупації. На Соколі таборували десятки пластунів і пластунок, кожен з них зберіг у пам’яті неповторний чар пластування та любов до Бога і України.

У1990 р. пластуни повернулися на Сокіл. З цього часу пріоритетом є відбудова табору-музею «Сокіл». Навесні 2014 року  облдержадміністрацією та пластунами було підписано Меморандум про співпрацю. Щорічно з обласного бюджету виділяються кошти на програми та проекти НСОУ «Пласт».

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

06.08.2017 13:06