Департамент економічного розвитку, промисловості та інфраструктури

news-image
Транспорт і зв’язок / Транспорт

Івано-Франківська область знаходиться на південному заході України та має вигідне геополітичне і транзитне місце розташування. Розгалуженою мережею шляхів вона з’єднана з багатьма важливими економічними районами України та з сусідніми державами Європи, входить в зону розвитку міжнародних транспортних коридорів, розташована на перетині транс’європейських шляхів.

Регіон має добре налагоджене міжобласне та міжнародне автобусне сполучення, зокрема, територією області проходять автобуси 60 міжнародних маршрутів до таких країн, як Італія, Польща, Чехія, Іспанія, Латвія, Молдова, та понад 100 міжобласних (добре налагоджене сполучення з сусідніми Закарпатською, Львівською, Тернопільською, Чернівецькою областями, з населеними пунктами Волинської Хмельницької, Рівненської, Вінницької, Житомирської областей та м.Київ).

Територією області проходять дороги державного значення Н-09 "Мукачево – Львів", Н-10 "Стрий – Чернівці – Мамалига" та Н-18 "Івано-Франківськ – Тернопіль", які з’єднується з дорогами міжнародного значення М06 "Київ – Чоп", частина Європейського автомобільного маршруту E40 (Кале — Брюссель — Краків — Київ — Волгоград — Ташкент — Алмати — Ріддер) та М12 "Стрий – Знам'янка", частина маршруту E50 (Брест (Франція) — Париж — Прага — Ужгород — Донецьк — Ростов — Махачкала) та М-19 "Доманове – Порубне", частина маршруту Е85 (Клайпеда – Вільнюс (Литва) – Кобрин (Білорусь) – Луцьк – Тернопіль – Сучава – Бухарест – Александруполіс (Греція).

Відстань від Івано-Франківська до пунктів перетину кордонів України становить від 140 до 180 км.

В області збережено мережу та забезпечено стабільне функціонування регулярних автобусних та залізничних маршрутів. Ведеться постійна робота щодо покращення якості перевезення пасажирів, вдосконалюються розклади руху, оновлюється рухомий склад.

Загальна протяжність залізниць становить 495,6 км. В області знаходиться 35 залізничних станцій. Густота залізниць – 35,5 км на 1000 км кв. Найбільші залізничні вузли – Івано-Франківськ, Калуш, Коломия. Залізничні колії переважно одноколійні. Впродовж останніх років зберігається тенденція до збільшення обсягів перевезень, оновлюється рухомий склад залізничного транспорту, продовжується робота з реконструкції та відновлення залізничних вокзалів області.

«Укрзалізницею» постійно аналізується попит населення на пасажирські перевезення, за результатами якого призначаються додаткові поїзди в найбільш популярних напрямках, зокрема, в зимовий та літній періоди.

В обласному центрі розташований Міжнародний аеропорт "Івано-Франківськ" на аеродромі класу "В" якого, експлуатується злітно-посадкова смуга розмірами 2500х44 м. Пропускна спроможність аеровокзалу - 120 пасажирів в годину.

Аеропорт приймає та відправляє повітряні судна (обслуговує регулярні, чартерні, внутрішні, міжнародні пасажирські та літерні рейси і виконує функції запасного для аеропорту Львів), здійснює їх комерційне, наземне та технічне обслуговування, обслуговування пасажирів, багажу, пошти і вантажів. В аеропорту здійснюється митний та прикордонний контроль.

З «Міжнародного аеропорту «Івано-Франківськ» здійснюються щоденні рейси регулярного маршруту «Івано-Франківськ – Київ», а також сезонні рейси до міст  Італії, Іспанії.

Інформація про доступність транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури для осіб з інвалідністю у Івано-Франківській області

19.05.2017 15:59