Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області

news-image
Новини/В головному управлінні Пенсійного фонду України в області провели «день відкритих дверей»

З метою обізнаності молоді щодо діяльності органів Пенсійного фонду України днями в головному управлінні Пенсійного фонду України в області провели «день відкритих дверей».

Завітали слухачі Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, разом із доцентом кафедри «Публічного управління та адміністрування» (ІФНТУНГ), кандидатом філософських наук, заслуженим економістом України та колишнім начальником головного управління Фонду в області Ярославом Арабчуком.

Перший заступник начальника головного управління Валерій Семанишин розповів учасникам про історію виникнення Пенсійного фонду, його розвиток та зміну функцій і повноважень, про діяльність та основні напрямки  Пенсійного фонду України, про переваги легалізації трудових відносин, про перспективи накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій.

Заступник начальника головного управління Роман Берчак, презентував присутнім «Програму оздоровлення та модернізації пенсійної системи на 2015 - 2020 роки» та нову систему обслуговування громадян і обробки пенсійної документації на базі централізованих інформаційних технологій. Надав роз’яснення і відповіді на питання щодо необхідності дотримання принципів пенсійного забезпечення, залежності розміру пенсії від страхового стажу та величини заробітку, обов’язкової сплати внесків та легалізації заробітних плат, а також призначення пенсії та перерахунку.

Начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів Анатолій Жиленко в свою чергу розповів про персоніфікований облік пенсійних внесків, унікальність реєстру застрахованих осіб. Він наголосив, що з 1999 року в Україні запроваджено персоніфікований облік відомостей про застрахованих осіб. За даними, які містяться в реєстрі застрахованих осіб здійснюється призначення пенсій. Крім того, інформація, накопичена в базах даних персоніфікованого обліку є дуже важливою для контролю своєї заробітньої плати від якої залежить розмір майбутньої пенсії. А також було доведено до відома про можливість добровільного соціального страхування і про роботу Веб-порталу, за допомогою якого можна отримати електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

На завершення Роман Берчак подарував монографію «Пенсійна реформа в Україні та її вплив на пенсійне забезпечення громадян».

 

16.05.2017 13:31