Центр розвитку місцевого самоврядування

news-image
Новини/В Івано-Франківську офіційно запрацював Центр розвитку місцевого самоврядування

Сьомий із 24 регіональних центрів розвитку місцевого самоврядування сьогодні було урочисто відкрито в Івано-Франківську.

Участь в церемонії відкриття установи взяли представник Програми «U-Lead» з Європою, керівник групи підтримки Центрального офісу реформ Александра Фелінгер, менеджер хабу Програми «U-LEAD з Європою» для південно-західної України Юлія Грицку-Андрієш, голова облдержадміністрації Олег Гончарук, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, а також представники обласної ради.

Руслан Панасюк зазначив, що серед основних завдань, які виконуватиме ІФ ЦРМС, є здійснення всебічної підтримки функціонування вже діючих ОТГ, а також сприяння утворенню нових територіальних громад в області. Експерт особливо наголошував, що визначальним показником діяльності Центру стане не кількість утворених  ОТГ області, а їх якість. Він висловив переконання, що цьогоріч об’єднаних територіальних на Прикарпатті стане вдвічі більше.

Голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук висловив впевненість в тому, що регіональний центр сприятиме якісному проведенню структурних реформ з децентралізації на Прикарпатті взагалі та забезпечуватиме ефективність діяльності інституту місцевого самоврядування зокрема. За словами посадовця, сьогодні надважливим завданням є побудова системного діалогу та комунікацій між обласною владою, експертним середовищем та  різними цільовими групами. Він висловив сподівання, що ІФ Центр розвитку місцевого самоврядування забезпечуватиме таку роботу на високому рівні.

У рамках відкриття провели круглий стіл на тему «Здобутки і перешкоди реформи децентралізації на Прикарпатті». Співрозмовники акцентували увагу на позитивних аспектах проведення реформи. Зокрема, йшлось про фінансові переваги, які новоутворенні громади вже встигли отримали після об`єднання. Зосереджувалась увага й на перепонах, які мають місце у проведенні структурних перетворень. Руслан Панасюк пояснює, що основною перешкодою є недостатнє інформування представників органів місцевого самоврядування, а також жителів громад щодо переваг децентралізації. Експерт пояснює, що ІФ Центром вже здійснюється робота із подолання такого бар`єру. Як результат, в області вже проведено три кущових форуми, на котрих голови перших новоутворених ОТГ області ділились успішним досвідом своєї діяльності. Спільно з облдержадміністрацію у громадах здійснюються й систематичні панельні дискусії з питань впровадження реформи.

Нагадаємо, що на території Івано-Франківської області нині утворено 12 об’єднаних територіальних громад. Перші три ОТГ – Печеніжинська, Верхнянська та Старобогородчанська були створені у 2015 році. На розвиток їхньої інфраструктури державою було виділено субвенцію у розмірі 22 млн гривень. Це дало змогу реалізувати 41 проект, які стосувались будівництва сільських доріг, реконструкції та ремонтів об’єктів соціальної сфери, спортивних залів, освітлення вулиць тощо. У 2016 році в області було утворено ще 8 ОТГ, а саме: Білоберізьку, Більшівцівську, Витвицьку, Космацьку, Матеївецьку, Олешанську, П’ядицьку, Тлумацьку об’єднані територіальні громади. У Олешанській ОТГ Тлумацького району вибори голови та депутатів місцевої ради відбулись 30 квітня 2017 року. На розвиток інфраструктури всіх 12 територіальних громад цьогоріч з Державного бюджету передбачено близько 43 млн грн субвенції.

Довідково:

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується Європейським Союзом і його державами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією та надає підтримку українському уряду в здійсненні важливої реформи децентралізації в Україні. «U-LEAD з Європою» виконується в 2016-2020 роках Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та Шведським агентством міжнародного розвитку та співробітництва (Sida) у партнерстві з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон). Більш детальну інформацію можна знайти на: www.u-lead.org.ua

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

10.05.2017 12:14