Центр розвитку місцевого самоврядування

Новини/Прикарпатці вивчали успішний досвід функціонування ОТГ на Хмельниччині

Днями для представників ОТГ Івано-Франківщини було організовано навчальну поїздку до Хмельницької області. Прикарпатці відвідали три об`єднанні територіальні – Меджибіську, Старосинявську та Наркевецьку. 
Директор ІФ Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк наголосив, що основною метою візиту стало запозичення досвіду організації роботи органів публічного управління в ОТГ, а також побудови системи освіти. За його словами, ці два компоненти є запорукою вдалої стратегії та розвитку територіальних громад.
У рамках візиту делегація з Івано-Франківська відвідала одну з чотирьох опорних шкіл області - Старосинявську ЗОШ об’єднаної громади. 
Руслан Панасюк відзначив, що керівники ОТГ надають увагу й питанню функціонування закладів позашкільної освіти. Окрім мережі шкіл, в ОТГ створено Будинки творчості, а також функціонують дитячо-юнацькі спортивні школи. 
У ОТГ Хмельниччини також належним чином приділяється увага функціонуванню комунальної сфери. Фактично, у кожній ОТГ утворене власне комунальне підприємство, яке займається підтримкою інфраструктури, благоустроєм, вивозом сміття, ремонтними роботами.
Руслан Панасюк також повідомив, що цікавим було вивчення досвіду функціонування Старосинявської ОТГ, яка фактично була утворена з населених пунктів усього району. Не менш цікавим було вивчення досвіду із формування системи правопорядку у Наркевецькій ОТГ. У громаді, яка охоплює 16 сіл, з`явився власний дільничний інспектор. Аби допомогти правоохоронцю, тут створили громадське формування, яке складається 11 чоловік із різних населених пунктів. Вони долучаються до патрулювання вулиць та підтримки громадського порядку.

Довідково
Хмельницька область є одним із лідерів процесу децентралізації та стала другою в Україні, яка схвалила проект Перспективного плану формування територій громад Хмельницької області.
В результаті проведеної роботи у 2015 році у Хмельницькій області утворилося 22 ОТГ, в тому числі 5 міських: Волочиська, Дунаєвецька, Полонська; 10 селищних: Дунаєвецька, Війтовецька, Наркевицька, Новоушицька, Сатанівська, Летичівська, Меджибізька, Понінківська, Чорноострівська, Старосинявська та 9 сільських громад: Гуменецька, Колибаївська, Китайгородська, Маківська, Берездівська, Лісовогринівецька, Ганнопільська, Гвардійська, Розсошанська.
У 2016 році до переліку об’єднаних громад Хмельницької області долучились ще 4 – Чемеровецька селищна та Гуківська, Ленковецька, Судилківська сільські ОТГ.
Таким чином, у Хмельницькій області за період 2015-2016 рр. відбулися вибори у 26 ОТГ, в результаті чого було об’єднано 41,2 % громад, що в кількісному виразі становить 249 громад з 605 запланованих. Загальна кількість населених пунктів, що увійшли до складу ОТГ, становить 611 одиниць, а це 42,1% від усіх населених пунктів області.
З 2016 року ОТГ перейшли на прямі міжбюджетні відносини, також чинним законодавством розширено дохідну базу місцевих бюджетів. 

28.04.2017 08:49