Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській област

news-image
Новини/Пенсійники Прикарпаття підбили підсумки роботи за перший квартал

На колегії головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області слухали про підсумки роботи за перший квартал поточного року.

Зокрема зазначалося, що виплата пенсій для 361,7 тис. громадян в області проводилася вчасно й у повному обсязі. Середній розмір пенсій на 1 квітня 2017 року склав 1694 грн.

Своєчасні виплати пенсій стали можливими завдяки виконанню плану власних надходжень майже на 118 %. Від платників області надійшло 683,9 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли  на 192,8 млн. грн., або на 39,3 %.

Збільшенню надходжень до бюджету Пенсійного фонду сприяє тісна співпраця з місцевими органами Держпраці, Державної фіскальної служби, Державної виконавчої служби, зокрема, в напрямку детінізації заробітної плати та зайнятості населення. За втручання органів ДФС стосовно 78 застрахованих осіб 47 страхувальників самостійно донарахували єдиний внесок на суму 11,2 тис. грн. Спільними зусиллями впродовж січня-березня 2017 року легалізовано 146 робочих місць, мобілізовано 99,4 тис. грн. єдиного внеску. Крім того, 40 фізичних осіб зареєструвалися суб’єктами підприємницької діяльності.

І хоча план власних надходжень виконується, у забезпеченні виплат пенсій широке поле для посилення впливу на платників: на Прикарпатті ще значна заборгованість платежів до бюджету Пенсійного фонду (понад 247 млн. грн.). Борги зросли у платників м. Івано-Франківська, Калуського, Коломийського, Галицького, Тисменицького й Тлумацього районів.

На колегії чимало уваги також приділялося реалізації Стратегії модернізації органів Пенсійного фонду України на період до 2020 року щодо наближення надання послуг органами фонду до місць проживання громадян (обслуговування на рівні об’єднаних територіальних громад, в центрах надання адміністративних послуг, «Прозорих офісах» тощо), насамперед заходам щодо підвищення якості обслуговування громадян, реалізоване через зміцнення матеріально-технічної бази в усіх територіальних управліннях, оновлення і вдосконалення роботи фронт-офісів, зокрема в Коломийському та Косівському об’єднаних управліннях, надання послуг безпосередньо в адміністративних центрах Печеніжинської та Білоберізької об’єднаних територіальних громад. Поліпшення якості обслуговування значною мірою відбулося завдяки впровадженню ефективних технологій адміністрування пенсійної системи, що у свою чергу веде до зменшення адміністративних видатків.

Учасники колегії ретельно проаналізували всі напрямки роботи органів Пенсійного фонду області, визначили запити, які потребують постійної уваги і мають на меті забезпечити захист прав застрахованих осіб, своєчасне призначення та виплату пенсій тощо.

27.04.2017 17:42