У Богородчанах та Надвірній обговорили питання створення об’єднаних територіальних громад

news-image
Вже традиційно за ініціативи Центру розвитку місцевого самоврядування 2 березня 2017 року відбулася робоча зустріч з питань подолання перепон на шляху добровільного об’єднання територіальних громад у Надвірнянському та Богородчанському районах.

Участь у засіданнях взяли директор відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області Руслан Панасюк, заступник голови облдержадміністрації Валерій Крецул,керівники профільних структурних підрозділів обласної державної адміністрації, голови райдержадміністрацій, представники регіонального відділення Асоціації міст України, очільники селищних та сільських рад, керівники структурних підрозділів РДА, представники громадськості.

На зустрічах серед іншого обговорювався проект Закону України №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)», особливості децентралізації в галузі освіти, медицини, культури, фінансів та ряд інших важливих питань, що стосуються об’єднання територіальних громад. У ході обговорення також порушувалося чимало питань щодо особливостей та кінцевих термінів проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні.

Спілкуючись із представниками Надвірнянщини, Руслан Панасюк висловив впевненість, що Надвірнянська, Делятинська і Ланчицька ОТГ будуть спроможними й перспективними. Проте найвищі показники будуть, звісно, у Надвірнянській ОТГ.

Він також ознайомив представників громад із бюджетом, який складатиметься з наступних статей: освітянська, медична інфраструктурна субвенції, власні доходи і податки. На переконання Руслана Панасюка, Надвірнянська, Делятинська і Ланчицькаоб’єднанній територіальні громади вже сьогодні можуть бути утворені без стовідсоткової згоди учасників, це дозволяє норма 4772.

Додамо, що згідно перспективного плану формування територій громад в Надвірнянському районі заплановано утворення п’ятьох ОТГ.

Також було відзначено про реальні перспективи утворення громад Богородчанського району,зокрема БогородчанськоїОТГ.

За результатами зустрічей учасники засідань відзначили продуктивний характер розмови та високо оцінили ініціативу створень ОТГ.

ІФ Центр розвитку місцевого самоврядування

 

 

06.03.2017 12:54