Ефективне управління місцевими бюджетами

news-image
В Івано-Франківському регіональному відділенні АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Бюджети громад. Підвищення ефективності управління місцевими бюджетами», організований в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

Захід пройшов за сприяннядепартаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації. 

У практикумі взяли участь начальник Головного управління Державної казначейської служби в Івано-Франківській області Віра Смачило, начальник фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської радиВікторія Сусаніна, заступник директора департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністраціїГаннаКачур,виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, директор Івано-Франківського відокремленого підрозділу Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк. начальники фінансових управлінь, головні бухгалтери міських, селищних та сільських рад і ОТГ Прикарпаття та екперти.

Під час зустрічі було обговорено організаційно-правові основи бюджетного процесу на рівні місцевого самоврядування, зокрема особливості формування та виконання місцевих бюджетів; фінансові переваги та додаткові ресурси для ОТГ; контроль за дотриманням бюджетного законодавства. Також учасники заходу зосередили свою увагу на основних засадах формування місцевих бюджетів на 2017 рік. А саме детально обговорили бюджетну політику на 2017 рік; делеговані повноваження та форми співробітництва територіальних громад; проблемні питання та загрози для місцевих бюджетів. Окремою темою для обговорення став порядок казначейського обслуговування місцевих бюджетів.

Юрій Стефанчук за підсумками заходу зазначив, що 2017 рік буде непростим для фінансистів області, які стурбовані тим, що делегування державою повноважень органам місцевого самоврядування належним чином не підкріплено фінансовим ресурсом. Приміром, освітня і медична субвенції не покривають загалом відповідні витрати на місцях. Все ж, підкреслив Юрій Стефанчук, не потрібно забувати, що нині органи місцевого самоврядування отримали значно більше самостійності в прийнятті рішень і щодо фінансових можливостей. Більша частина власних фінансових ресурсів залишається на місцях для інвестування в ті чи інші соціальні проекти.

Представники місцевого самоврядування ставили чимало різноманітних запитань провідним фінансистам області, які зокрема стосувалися удосконалення міжбюджетних відносин, розподілуінфраструктурної субвенції, долі акцизного податку та ін.

Оксана ПРОЦЮК.

 

 

 

23.02.2017 11:33