Школу майбутнього пенсіонера перемістили у центр зайнятості

news-image
У Коломийському об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України відбулося чергове заняття школи майбутнього пенсіонера.

Особливістю цього «уроку» було те, що заступник начальника відділу обслуговування громадян Ганна Гринюк вела його в залі центру зайнятості із безробітними передпенсійного віку.

Звісно, кожен з них зацікавлений отримувати якнайвищий розмір пенсії. Однак для цього важливо не тільки те, що людина все свідоме життя працювала на підприємстві чи в організації, а й легальне працевлаштування, що гарантує страховий стаж. Тому питань до Ганни Олексіївни було багато. Вона роз’яснила і важливість страхового стажу, і залежність майбутнього розміру пенсії від суми страхових внесків та деякі інші  питання призначення та виплати пенсії. Всі сивочолі «учні» отримали вичерпні відповіді на  питання, що їх хвилювали.

Ганна Гринюк також розповіла про стан впровадження  у Пенсійному фонді централізованої системи призначення та виплати пенсій, зокрема про спрощену процедуру прийому документів у відділі обслуговування громадян. Але спрощення не означає допуск безконтрольності.

– Часто під час прийому документів на призначення пенсії ми натрапляємо на розбіжності в  записах трудових книжок, паспортних даних, тощо. Це викликає потребу окремих підтверджень чи уточнюючих довідок, що відповідно уповільнює увесь процес прийому документів і відтерміновує призначення пенсії, – зазначила Ганна Гринюк. Для того, щоб уникнути непорозумінь, вона порадила своїм «учням» заздалегідь, ще до настання пенсійного віку, завітати до Пенсійного фонду для того, щоб фахівець міг перевірити пакет документів та дати поради щодо виправлення ймовірних помилок. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

30.01.2017 10:05