Олег Гончарук: Збереження та реконструкція пам’яток історії – обов’язок влади та суспільства перед прийдешніми поколіннями

news-image
Завдяки багатогранній тисячолітній історії Галича нам випала честь мати на теренах своєї області надзвичайно важливі та пам’ятні місця. Саме тут базується як духовний, так і культурний центр Прикарпаття.

Таку думку під час засідання робочої групи щодо створення та функціонування духовно-культурного центру в селі Крилос та місті Галичі з нагоди 650-річчя отримання Галичем Магдебурського права (2017 рік) та 1120-ої річниці від першої письмової згадки про Галич (2018 рік) висловив голова обласної державної адміністрації Олег Гончарук. Участь у заході взяли народний депутат України Михайло Довбенко, заступник голови ОДА Ігор Пасічняк, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, керівники району та міста, представники Національного заповідника «Давній Галич», науковці та духовенство області.

Під час засідання оргкомітету щодо проектування створення історико-духовного центру Галич-Крилос присутні обговорили можливості та перспективи науково-історичних робіт, розроблення проектно-кошторисної документації на музеїфікацію історико-духовних об’єктів Давнього Галича. Також йшлося про науково-пошукову роботу щодо Галицьких артефактів. Одним з головних питань, на якому була зосереджена увага, стало відновлення однієї з найвизначніших пам’яток давньоруської школи – Успенського Собору,  а також перепоховання тлінних останків галицького князя Ярослава Осмомисла на місці його першого поховання.

«Для подальшої продуктивної праці потрібна єдина думка духовенства, науковців та громадськості, які, змоделювавши план дій, зможуть швидко та ефективно виконувати поставлені завдання. Своєю чергою, обласна державна адміністрація та обласна рада готові всебічно сприяти у вирішенні питань, які відносяться до нашої компетенції», – зазначив Олег Гончарук.

Також очільник області додав, що під час робочого візиту Президента України Петра Порошенка на Прикарпаття, він заручився цілковитою підтримкою від Глави держави щодо питання створення та функціонування духовно-культурного центру в Галичі-Крилосі.

За словами Михайла Довбенка, такі обговорення щодо розбудови краю потрібно проводити систематично, адже вони дають великий потенціал для реалізації не тільки історико-культурного надбання, а й для духовного, туристичного та інвестиційного збагачення Галича та області загалом.

«У жовтні відбувся конструктивний діалог між представниками духовенства, науковцями та владою. Радий тому, що сьогодні ми змогли продовжити наше спілкування та висловити всі ідеї, які сформували за цей час. Впевнений, що такими темпами ми зробимо багато корисного для Прикарпаття», - зазначив народний депутат України.

 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

18.12.2016 16:08