Жителі с. Пилипи розмірковують щодо доцільності об’єднання громад

news-image
У с. Пилипи Коломийського району відбулася сесія сільської ради, під час якої було обговорено питання об’єднання громад.

У рамках акції «Децентралізаційний марафон» у роботі сесії взяли участь регіональні консультанти з фінансових і правових питань Юрій Стефанчук і Марія Баран (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID), які пояснили обранцям переваги об’єднання громад. 

Зокрема, Юрій Стефанчук розповів депутатам про додаткові джерела надходжень в об’єднаних громадах, а саме: від ПДФО, базової дотації, інфраструктурної субвенції тощо. Експерт звернув увагу, що об’єднані громади виходять на прямі відносини з профільними міністерствами. А ще Юрій Стефанчук акцентував, що, крім дохідної частини, на плечі ОТГ лягають видатки на апарат, бібліотеки, клуби, позашкільну освіту та ін. 

Марія Баран, відповідаючи на запитання депутатів, зазначила: «Об’єднання з більш потужним адміністративним центром, звісно, є доцільнішим, проте якщо жителі виявляють бажання об’єднатися в таку громаду, де адмінцентром стане село, то вони, звичайно, мають право. Проте повинні зважати на фінансові та інфраструктурні можливості і перспективи розвитку такої громади».   

Нагадаємо, село Пилипи належало до потенційної Корницької ОТГ, яку торік не затвердили в Кабміні. Нині в селі визначаються, чи ввійти до Коломийської ОТГ, чи приєднатися до утворення громади з адміністративним центром у селі Матеївцях.

 

08.08.2016 10:04