Бюджетні перспективи Більшівцівської ОТГ

news-image
У селах Дитятин, Хохонів і Набережне Дитятинської сільської ради потенційної Більшівцівської ОТГ Галицького району Івано-Франківської області відбулися робочі зустрічі з ініціативи сільського голови Євгена Довжинського з активістами цих населених пунктів, оскільки вони хотіли краще зрозуміти суть децентралізаційної реформи.

У рамках акції «Децентралізаційний марафон» у заході взяли участь регіональні консультанти з фінансових і правових питань Юрій Стефанчук і Марія Баран (проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID), а також координатор регіонального Офісу реформ Руслан Панасюк. Відповідно до Перспективного плану формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Більшівцівської ОТГ належать селище Більшівці, села Слобідка Більшівцівська, Дитятин, Набережне, Хохонів, Жалибори, Кінашів, Кукільники, Загір’я Кукільницьке, Курів, Нараївка, Нові Скоморохи, Старі Скоморохи, Підшумлянці, Поділля і Яблунів. 

Під час зустрічі було обговорено перспективи розвитку майбутньої громади, її фінансовий потенціал, можливості наповнення та цільове використання бюджету, загальний обсяг якого після об’єднання становитиме приблизно 20 млн. грн. 

Юрій Стефанчук розповів про фінансові переваги об’єднання громад загалом, а також про те, що отримає сама Більшівцівська ОТГ в разі успішного об’єднання. Відповідно до розрахункових показників дохідна частина цієї громади становитиме приблизно 5 млн. грн., звернув увагу експерт. Майбутній резерв Більшівцівськї ОТГ – це підприємства,  які працюють на її території, що дозволить отримати додаткові надходження від ПДФО, а це своєю чергою дасть можливість громаді почувати себе впевнено і, визначивши пріоритети, самостійно управляти на своїй території.  

Руслан Панасюк наголосив, що потенційна Більшівцівська ОТГ має серйозні шанси бути утвореною й що для цього уже чимало зроблено. А Більшівцівська школа перемогла у конкурсі і має перспективи стати опорною у цій громаді. Також нині передбачено фінансування на ремонт доріг Більшівцівської ОТГ, сюди уже спрямовано три шкільних автобуси, які в перспективі довозитимуть дітей. Але, як звернув увагу Руслан Панасюк, чимало голів сільських рад, які належать до потенційної Більшівцівської ОТГ байдуже ставляться до утворення цієї громади, також нерозуміння ситуації і страх брати на себе відповідальність – це ті негативні чинники, які гальмують процес об’єднання. 

03.08.2016 15:07