В потенційній Заболотівській ОТГ експерти пояснювали переваги від об’єднання

news-image
Днями в рамках акції «Децентралізаційний марафон» регіональні консультанти з правових і фінансових питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) відповідно Марія Баран і Юрій Стефанчук вкотре відвідали села Тулуків та Іллінці потенційної Заболотівської ОТГ Снятинського району Івано-Франківської області, щоб з’ясувати причину ненадання згоди цих населених пунктів на об’єднання у цю громаду, відповісти на ті питання, які турбують її жителів.

Згідно з перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Заболотівської ОТГ належать селища Заболотів, села Борщів, Вовчківці, Ганьківці, Джурів, Іллінці, Новоселиця, Олешків, Попельники, Рудники, Тучапи, Троїця, Тростянець,  Тулуків і Шевченкове.

На зустрічі були присутні сільські голови, депутати, активісти сіл Тулуків та Іллінці.

Експерти дали відповідь на низку запитань, які ставили їм жителі громади. Зокрема про процедуру об’єднання, формування штатів новоутворених рад ОТГ, прогнозовані фінансові надходження у бюджет ОТГ за умови об’єднання, функціонування мережі закладів соціальної сфери, можливості залучення інвестицій, ролі статуту, стратегії розвитку та плану соціально-економічного розвитку. 

Виступаючи перед учасниками заходу, експерт Марія Баран наголосила: «Об’єднання в ОТГ з центром у селищі Заболотів з кількістю жителів понад 25000 та площею приблизно 250 км2 дозволить Заболотівській ОТГ ефективно функціонувати та розвиватися. Тому причин для  занепокоєння у жителів не повинно бути». Експерт також зазначила, що вагання щодо об’єднання сіл Іллінці та Тулуків можуть відтягнути процес становлення цієї громади ще на рік. А це ще один рік без дієвого місцевого самоврядування, без повноважень, без додаткових фінансових ресурсів та без можливості взяти управління розвитком громади та відповідальність за майбутнє у власні руки. Саме для таких потенційних об’єднаних громад як Заболотівська необхідним є негайне прийняття закону, який дозволить приєднуватися до вже існуючої ОТГ, звернула увагу Марія Баран.

29.07.2016 16:16За словами Дениса Шмигаля, проведення сьогоднішнього засідання є одним із заходів на виконання Указу Президента України «Про розвиток регіону українських Карпат», який передбачає розробку Державної програми розвитку гірських територій у чотирьох областях.

«Державна програма розвитку гірських територій допоможе об’єднати усі наявні ресурси Держбюджету та міністерств задля реалізації в наступному році програмним способом ефективного та поетапного розвитку гірських територій, - зазначив керівник області. – Вона дасть змогу акумулювати стратегічні напрямки розвитку зазначених територій Прикарпаття на наступні три роки».

Своєю чергою В’ячеслав Негода зауважив, що вже до початку вересня від кожної з областей повинні бути сформульовані пропозиції до програми, які у перспективі перетворять регіон на потужний інвестиційних хаб, де розвиватиметься не лише туристична індустрія, а й багато інших галузей. Він також закликав долучитися до спільної роботи щодо напрацювання пропозицій представників влади, громад та бізнес-спільноти.

Разом з тим урядовець зазначив, що до кінця поточного року області повинні підготувати і регіональні стратегії розвитку, які передбачатимуть умови економічного зростання.