На Прикарпатті підбили підсумки роботи органів Пенсійного фонду у першому півріччі

news-image
29 липня відбулася колегія головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, на якій підсумували роботу органів фонду за перше півріччя.

– Органи Пенсійного фонду України в області відповідно до основних пріоритетів діяльності Пенсійного фонду України забезпечили стабільне фінансування та своєчасну виплату пенсій, – зазначила начальник головного управління ПФУ в області Надія Павлюк. – Заходи, які вживалися щодо наповнення бюджету фонду, покращення якості обслуговування громадян, впровадження ефективних технологій адміністрування та підвищення прозорості пенсійної системи,  дали певні результати. План з надходження коштів, адміністрування яких здійснюють органи Пенсійного фонду, виконано більш як на 112%. Середній розмір пенсій на Прикарпатті нині становить 1586 грн. Однак на колегії акцентувалося насамперед на тих так званих «вузьких» місцях, що потребують активних дій. Серед них погашення боргів до бюджету Пенсійного фонду, легалізація зайнятості та заробітної плати. Зосереджуючи на цьому свої зусилля, ми отримуємо підтримку від інших органів виконавчої влади. Вважаю,  успішним поступом є підписання угоди про співпрацю в цьому напрямку головного управління Пенсійного фонду України з управлінням Держпраці та головним управлінням Державної фіскальної служби в області.

Аналізуючи стан наповнення бюджету пенсійного фонду, начальник профільного відділу головного управління фонду Ольга Смеречанська повідомила, що від платників області надійшло більше одного млрд. грн. від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та  платежів, які адмініструють органи фонду. У зв’язку зі зниженням ставки єдиного внеску надходження коштів на 594,1 млн грн менші, ніж за відповідний період минулого року. При цьому, наголосила вона, зниження єдиного соціального внеску дає можливість роботодавцям спрямовувати більше коштів на виплату заробітної плати.  Цим, лише протягом травня п.р., скористалися. понад 600 страхувальників.

Переходячи на новітні технології, органи Пенсійного фонду в області з 1 липня 2016 року призначають пенсії з використанням підсистеми «Призначення та виплата пенсій на базі електронної пенсійної справи» Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України. Протягом місяця уже створено 735 електронних пенсійних справ, за якими призначено пенсії.

Також успішно здійснюється впровадження обміну списками на виплату пенсій з банками деяким категоріям громадян із використанням електронного цифрового підпису.

На засіданні колегії було розглянуто ряд інших важливих питань, зокрема, про стан організації роботи з визначених Пенсійним фондом України завдань і доручень та про виконання антикорупційного законодавства, з яких прийнято відповідні рішення. 

Під час обговорення питань порядку денного наголошувалося на необхідності актуалізації позитивного іміджу Пенсійного фонду України, посиленні інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення.

01.08.2016 11:13