В Олешанській ОТГ роз’яснювали потребу об’єднання

news-image
У селах Живачів, Ісаків, Петрів потенційної Олешанської ОТГ Тлумацького району Івано-Франківської області відбулися зустрічі голів сільських рад, місцевих депутатів, громадських активістів, під час яких обговорили перспективи утворення цієї громади.

У заході в рамках акції «Децентралізаційний марафон» взяли участь регіональні консультанти з правових і фінансових питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран і Юрій Стефанчук.

Нагадаємо, що згідно з Перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Олешанської ОТГ належать села Олеша, Соколівка, Будзин, Мостище, Одаїв, Суходіл, Делева, Луг, Долина, Живачів, Ісаків, Петрів, Сокирчин, Підвербці та Озеряни. 

На зустрічі було очевидно, що у представників потенційної Олешанської ОТГ немає єдиної думки щодо об’єднання навколо Олеші. Дехто висловлює бажання приєднатися до Тлумача. Марія Баран, виступаючи перед учасниками заходу, розповіла про переваги об’єднання громад загалом і преференції, які отримає Олешанська ОТГ зокрема. Експерт наголосила на потребі пройти процедуру об’єднання до 15 серпня цього року, щоб отримати можливість залучення коштів інфраструктурної субвенції у наступному бюджетному періоді на розвиток сільських територій. А ще Марія Баран розповіла про роль старост у громадах, потребі написання статуту і стратегії розвитку громади, а також плану соціально-економічного розвитку на наступний рік.

27.07.2016 16:11