Співчуття

news-image
Обласна державна адміністрація висловлює щирі співчуття з приводу смерті нашого краянина, Заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки письменників України - Гояна Яреми Петровича.

У цей скорботний час хай Господь дає родині та близьким сили перенести біль втрати.

Нехай добрий, світлий спомин про Ярему Петровича назавжди залишиться у серцях усіх, хто його знав, любив та шанував.

Вічна йому пам’ять.

 

Довідково

Гоян Ярема Петрович - письменник, публіцист, знаний в Україні і в світі видавець, директор видавництва „Веселка”.

Визнаний лауреатом літературної премії ім. В. Стефаника 2017 року у номінації «Твори або роботи, що популяризують творчість Василя Стефаника і написані письменниками, котрі проживають за межами області» за книгу «Воскресіння Сонця».
Народився 11 липня 1940 року у с. Долішнє Залуччя, що біля стародавнього Снятина.
У 1956 році закінчив Снятинську середню школу та вступив на факультет журналістики Львівського державного університету імені Івана Франка.
У цей час Ярема Петрович починає працювати на журналістській ниві. Розпочавши творчий шлях журналіста в районній газеті «Колгоспник» (тепер «Голос Покуття»), піввіку плідно працює в царині мистецтва українського слова.
Ярема Гоян – відомий письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка (1993), літературних премій імені О. Пчілки, Марка Черемшини, В. Стефаника (2017).
Ярема Гоян автор книжок, повістей та оповідань „Вогні яворові” (1984), „Перстень Верховинця” (1989), художніх оповідей „Рушники” (1975) і „Славичі” (1979), краєзнавчих нарисів „Моршин” (1973), „Немирів” (1977) і „Львівщина” (1982).
За вагомий особистий внесок у розвиток книговидання і поліграфії та з нагоди 1000-ліття літописання і книжкової справи в Україні Яремі Гояну присвоєно почесне звання „Заслужений діяч мистецтв України”. Вченою радою Української Академії друкарства присвоєно ступінь „Почесного доктора” з врученням Диплома № 1. За просвітницьку і благодійну діяльність, та за збірники есеїв «Присвята» і «Воскреснемо!» Я. П. Гояну вручено Диплом лауреата премій імені І. Огієнка.

 

01.10.2018 09:49