На Прикарпатті стартував «Децентралізаційний марафон»

news-image
З ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України і обласного Офісу реформ відбулася прес-конференція з нагоди старту широкомасштабної акції «Децентралізаційний марафон», яка охопить усі регіони України, зокрема й Прикарпаття.

Захід відбувся за участю виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Олега Войтичука, заступника голови - керівника апарату облдержадміністрації Валерія Крецула, керівника обласного Офісу реформ Руслана Панасюка, регіональних консультантів з правових і фінансових питань – Марії Баран і Юрія Стефанчука відповідно, представників об’єднаних громад Івано-Франківщини. Мета марафону – активізація та стимулювання процесу об’єднання і формування спроможних громад.

«Децентралізаційний марафон» –  це широкомасштабна акція, яка охопить всі регіони України. Упродовж півроку у громадах відбудеться приблизно 1000 виїзних заходів, які організують регіональні відділення Асоціації, зокрема й Івано-Франківське. Консультанти інформуватимуть людей про переваги децентралізації, роз’яснюватимуть яким чином об’єднуватися громадам, проконсультують і допоможуть підготувати необхідні документи та проекти рішень». – поінформував Олег Войтичук. А також наголосив, що важливим мотиваційним стимулом та аргументом переконання у користі формування спроможних громад стане участь у марафоні керівників уже чинних об’єднаних територіальних громад та їх розповіді про життя після об’єднання.

Своєю чергою Руслан Панасюк звернув увагу, що саме «Децентралізаційний марафон» покликаний забезпечити донесення об’єктивної інформації до людей про переваги децентралізації з метою всеохопного просування реформи.

Регіональний консультант з правових питань Марія Баран підкреслила, що «Децентралізаційний марафон» повинен стати потужним поштовхом для свідомого добровільного об’єднання територіальних громад Прикарпаття.

«Зустрічі з лідерами громадської думки потенційних ОТГ, свідомими активними жителями населених пунктів зможуть розширити коло прихильників децентралізації. Потужнім чинником має стати передача досвіду вже чинними громадами області. – зазначила Марія Баран. –

Результати проведених у червні зустрічей з представниками потенційних ОТГ засвідчують, що інформація про переваги добровільного об’єднання територіальних громад не завжди у правдивій формі доходить до головних суб’єктів цього процесу – жителів майбутніх ОТГ, що знижує шанси добровільно об’єднатися в спроможну територіальну громаду та почати в 2017 році функціонувати на новій основі, з новими повноваженнями та ресурсами».

На думку Марії Баран, «Децентралізаційний марафон» має об’єднати зусилля експертів, місцевих адміністрацій, рад і голів ОТГ з тим, щоб дати новий поштовх до створення об’єднаних громад в області та забезпечити свідоме прийняття рішення жителями Прикарпаття. 

Регіональний консультант з фінансових питань Юрій Стефанчук акцентував, що децентралізація – це передача повноважень та мобілізація фінансових ресурсів у бюджетах органів місцевого самоврядування: «Питання бюджетної децентралізації набувають особливої ваги, оскільки вона покликана забезпечити перерозподіл дохідних джерел та повноважень між рівнями влади. Вдалий підхід ОТГ до нових бюджетних можливостей сприяє нарощенню фінансового потенціалу території, активізації інвестиційної діяльності, стимулюванню підприємницької активності, що в підсумку зміцнює економічний потенціал та забезпечує ріст і розвиток». 

05.07.2016 14:12