Нагадати ім’я допомогли в Пенсійному фонді

news-image
Коли хвора потрапила в лікарню, після надання першої медичної допомоги проблемою виявилося зареєструвати стареньку жінку.

 

Прізвище з’ясувати ще якось удалося (по затертій квитанції у кишеньці). А ось ні імені, ні тим паче адреси, де проживає в Івано-Франківську бабуся, головний лікар допитатися так і не зміг. Із згасаючою надією на допомогу, як уже до останньої інстанції, у якій певно що не піднімуть на глум, зателефонував він до начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Анатолія Назарова. І не помилився.

– Не це було найважчим, – каже Анатолій Анатолійович. – У пенсійній справі кожного нашого краянина записано всі необхідні дані. Складність у тому, що здебільшого в подібних випадках виявляються тезки – і по імені, і по батькові, і по прізвищу. Втім, такі звернення до нас радше винятки…

Цілком природно, що отримати якусь інформацію про літніх людей можливо  саме в органах Пенсійного фонду. Як правило, звертаються представники громадських організацій чи преси, щоб з’ясувати, чи ще жива людина. Отримує пенсію – значить, усе в порядку.

Попереднього разу  таке звернення стало причиною публікації в газеті "Пенсійний кур’єр": журналіст редакції розшукував зірку Інтернету  ветерана Другої світової війни Івана Михайловича Ардана, який відмовився нагороди й преміальних, котрі консул сусідньої держави намагався йому вручити з нагоди 70-річчя Великої Перемоги. У матеріалі були і слова вдячності за допомогу начальникові місцевого управління Ігорю Кучмі.

Рідше до органів Фонду звертаються люди працездатного віку. А дарма. Адже як інколи трапляється: влаштовуєшся на роботу, подаєш роботодавцеві свою трудову книжку – і навіть не здогадуєшся, що отримуєш заробітну плату без офіційного оформлення. Тобто без сплати податків та внесків до Пенсійного фонду. Аж потім, через роки, коли людина збирає документи на пенсію, то з’ясовується, що належного страхового стажу нема, а це значить, що розраховувати доведеться на мізерну державну допомогу.

Чи можна було цьому запобігти? Певна річ, дізнаватися про стан сплати страхових внесків роботодавцем можна й тепер. Для цього зайти у найближче територіальне управління Фонду й скористайтеся послугами відповідних спеціалістів. А можна ще простіше  – через інтернет як користувач веб-порталу ПФУ за адресою http://portal.pfu.gov.ua/. Правда, щоб зареєструватися на ньому, до управління Фонду зайти таки доведеться.

Право звернутися в Пенсійний фонд, щоб дізнатися про сплату і розмір страхових  внесків роботодавцем кожному з нас надав Закон України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", що діє ще з 2004 року. Цим правом в області тільки протягом цього року скористалися понад 6 300 краян. Таким чином вони турбуються не тільки про свою майбутню пенсію, а й мають час і можливість вплинути на її розмір заздалегідь.

30.07.2015 14:49