Прикарпатські сільськогосппідприємства активно впроваджують проекти з переведення котелень на альтернативні види палива (ФОТО)

news-image
Прикладом реалізації такого проекту стало приватно-орендне сільськогосподарське підприємство «Долинський теплично-овочевий комбінат», яке знаходиться у селі Новоселиця.

Ознайомитися із роботою комбінату та перейняти досвід використання альтернативних джерел енергії у агропромисловій галузі завітали начальники управлінь агропромислового розвитку облдержадміністрації спільно  з представниками районних підрозділів та керівниками агроформувань та фермерських господарств області.  

Варто зазначити, що впродовж 30 років підприємство займається вирощуванням овочів у закритому грунті. За словами директора комбінату Богдана Зелінського, щорічний збір урожаю овочів на підприємстві складає близько 2800 тонн. Робочі місця створено для 140 людей. За період  свого існування керівництву комбінату  вдалося реалізувати низку інноваційних технологій та досягти високої врожайності. Продукція завжди користується великим попитом та легко знаходить своїх споживачів.

Однак минулого року підприємство зіштовхнулося з проблемою різкого підняття цін на енергоносії, зокрема, природний газ, що стало поштовхом до переведення котелень  комбінату на альтернативні джерела енергії.

«На даний час на підприємстві уже працює котельня на двох твердопаливних котлах, загальною потужністю 6,3 мВт, - зауважив Богдан Зелінський. – Окрім того, на комбінаті розпочали реалізацію проекту зі встановлення вугільного котла».

На переконання директора підприємства, реалізація даних нововведень  дасть змогу  обігрівати тепличні приміщення та суттєво зекономити кошти.


Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

17.07.2015 16:26