В Івано-Франківську студіювали механізми впровадження відновлювальних джерел енергії (ФОТО)

news-image
Сьогодні у рамках спільного проекту «Відновлювані джерела енергії як шанс для покращення енергоефективності на рівні українських областей» між Маршалківською адміністрацією Підкарпатського воєводства та Івано-Франківською облдержадміністрації у приміщенні адмінбудівлі відбувся навчальний семінар «Відновлювані джерела енергії – можливість для підвищення енергоефективності регіонів України».

Метою його проведення, на переконання партнерів проекту, зокрема директора департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури облдержадміністрації Наталії Гасюк, є налагодження тісної співпраці, обмін досвідом та спільні навчання у сфері відновлюваних джерел енергії та енергоефективності. Участь у семінарі взяли представники райдержадміністрацій, керівники місцевих підприємств та установ, а також громадськість краю. Під час  заходу присутні мали змогу ознайомитися з напрацюваннями іноземних колег та перейняти механізми стимулювання та розвитку енергозберігаючих та енергоефективних технологій.

Як зазначив куратор семінару Адам Пензьол, управління енергетикою на сучасному етапі розвитку людства – це не лише питання економічної сфери.

«Використання альтернативних видів палива є одним з найбільш перспективних напрямків розвитку світової енергетики, - підкреслив голова воєводського фонду «Охорона навколишнього середовища і природних ресурсів» Адам Пензьол. -  Диверсифікація джерел енергії – це наразі обов’язкова умова гарантування політичної та економічної незалежності».

Окрім того, голова фонду зауважив, що з огляду на енергетичну залежність  України, гостро постала необхідність  ощадного використання відновлюваних джерел енергії.  

Під час семінару учасники заслухали питання щодо енергоефективності у будівництві та домашньому господарстві, фінансових механізмів для підтримки діяльності в галузі відновлюваних джерел енергії та програм з їх розвитку на прикладі Підкарпатського воєводства Республіки Польща. 

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

27.05.2015 15:22