" /> Івано-Франківська обласна державна адміністрація :: З метою недопущення дестабілізації ринку світлих нафтопродуктів в області активізовано роботу комісії з питань недопущення безпідставного підвищення цін на них.

З метою недопущення дестабілізації ринку світлих нафтопродуктів в області активізовано роботу комісії з питань недопущення безпідставного підвищення цін на них.

Протягом 11 місяців ц.р. контролюючими органами проводились перевірки щодо дотримання правил торгівлі та Закону України "Про захист прав споживачів" при реалізації паливно-мастильних матеріалів на АЗС Івано-Франківської області.

За матеріалами перевірок на 30 осіб накладено адмінстягнень на 3,8 тис. грн. та на 4-ох господарюючих суб’єктів - 2,8 тис. грн. економічних санкцій. Видано 6 приписів про тимчасове припинення роботи АЗС та тимчасове припинення роботи 14 паливно-розподільних колонок.

В ході перевірок встановлено, що найбільш поширеними порушеннями є обман покупців, реалізація паливно-мастильних матеріалів без необхідних супровідних документів, порушення ваговимірювальної дисципліни; часто відсутні взірцеві мірники, не оформлено назву господарюючого суб’єкта, розпорядок роботи, куток споживача, книгу відгуків і пропозицій, таблички про прізвище, ім’я, по-батькові чергового оператора, місце знаходження найближчої АЗС; не проводиться щоденний контроль доз паливно-розподільчих колонок і не фіксується в журналі обіг руху нафтопродуктів, не ведуться журнали передачі змін, приходу, розходу.

Матеріали перевірок систематично розглядаються на засіданнях спеціально створеної робочої групи, опрацьовуються пропозиції та заходи стосовно забезпечення умов стабільного функціонування ринку нафтопродуктів.

Внаслідок вжитих заходів рівень роздрібних цін на ринку світлих нафтопродуктів відповідає середньоукраїнським показникам.

Управління торгівлі головного управління економіки облдержадміністрації