На Прикарпатті проходить Перший Всеукраїнський музейно-туристичний фестиваль «Давній Галич збирає друзів: варто побачити, де живе пам’ять» (ФОТО)

news-image
У селі Крилос Галицького району на території Національного заповідника «Давній Галич» розпочався Перший Всеукраїнський музейно-туристичний фестиваль «Давній Галич збирає друзів: варто побачити, де живе пам’ять».

На офіційне відкриття заходу завітали представники Міністерства культури України, обласної та районної влади, духовенство, громадськість краю, а також керівники музеїв із багатьох міст країни, зокрема і східних областей.

Із привітаннями з нагоди проведення фестивалю від імені Віце-прем`єр-міністра України  - міністра культури В`ячеслава Кириленка до гостей свята звернувся начальник управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України Василь Рожко. На переконання управлінця, фестиваль має вагоме культурно-мистецьке значення і є прикладом відродження національної історії та пам`яті. Презентація форуму полягає у популяризації та збереженні культурних пам`яток України, що у свою чергу, свідчить про їхню  значущість у світлі вивчення європейського культурного розвитку.

«У кожного народу є власне духовне ядро,  навколо якого розгортається його історичне буття та завдяки чому приходить усвідомлення ним свого місця у світових, історичних та культурних процесах, - підкреслив Василь Рожко. – Однак поєднання традиційного і новітнього в бутті нашого народу в контексті загальноцивілізаційного розвитку виявилося сьогодні недостатньо дослідженим, а ще менше - популяризованим. Тому пріоритетним завданням сучасного  покоління повинно стати збереження та примноження найвищих духовних цінностей світового масштабу, що є запорукою поступу розвитку людства.  Сьогодні Україна відстоює свою незалежність і європейський вибір, зрештою – високі духовні цінності. Тому проведення фестивалю такого формату  має вагоме значення для об`єднання та відродження всього українського народу.»

Під час фестивалю присутні мали змогу ознайомитися  з етнічними регіонами Івано-Франківщини, відвідати  ярмарку, скуштувати  страви народної кухні, переглянути  виставки декоративно-ужиткового мистецтва та взяти участь у майстер-класах під відкритим небом.

Як зауважив заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, представити свої експозиції на святі прибули представники дванадцятьох областей України,  шістнадцяти музейних установ.

«Раді з того, що на сьогоднішній фестиваль завітала делегація майстрів із міста Слов`янська Донецької області,  наголосив Ігор Пасічняк. – Це свідчить про єдність нашого етносу, спільної культури та  історії. Зважаючи на ті складні реалії, у яких перебуває держава, ми в жодному разі не повинні забувати про наше минуле, аби не втратити майбутнє».

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації

17.05.2015 10:12