Розпорядження від 2003-04-07. № 280

Про заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 07.04.2003.№ 280

м. Івано-Франківськ

Про заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією

На виконання Указу Президента України від 6 лютого 2003 року №84 "Про невідкладні додаткові заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією" та з метою поліпшення стану справ в правоохоронній діяльності, підвищення ефективності роботи спеціальних підрозділів управління Міністерства внутрішніх справ України в області, управління Служби безпеки України в області, управління податкової міліції. Державної податкової адміністрації в області:

1. Затвердити заходи щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією (додаються).

2. Управлінням та відділам облдержадміністрації, територіальним управлінням і органам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, райдержадміністраціям та міськвиконкомам забезпечити в установлені терміни виконання заходів та двічі на рік до 10 липня і 10 січня подавати у відділ взаємодії з правоохоронними органами апарату облдержадміністрації інформацію про стан їх виконання для аналізу, узагальнення та інформування Адміністрації Президента УкрадіС-

3. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації О.Турчака.

Голова обласної
державної адміністрації

Михайло Вишиванюк

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням обласної державної адміністрації
від 07.04.2003 р. №280

ЗАХОДИ
щодо посилення боротьби з організованою злочинністю і корупцією

1. Здійснити поглиблений аналіз стану виконання Закону України "Про боротьбу з корупцією", Концепції боротьби з корупцією на 1998-2005 роки, плану заходів організаційно-практичного забезпечення реалізації в області Указу Президента України від 25 грудня 2000 р. №1376 "Про Комплексну програму профілактики злочинності на 2001-2005 роки", розпоряджень облдержадміністрації від 3 жовтня 2002 р. №751 "Про виконання Указу Президента України від 18 лютого 2002 р. №143 "Про заходи щодо дальшого зміцнення правопорядку, охорони прав і свобод громадян" і від 19 квітня 2002 р. №282 "Про заходи щодо детінізації економіки області на 2002-2004 роки", результати розглянути .на спільних нарадах правоохоронних органів та органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування. Розробити відповідні заходи щодо запобігання злочинності і правопорушень.

Головні управління, управління, відділи облдержадміністрації, територіальні управління центральних органів влади, райдержадміністрації, міськвиконкоми
II квартал 2003 року

2. У боротьбі з корупцією переорієнтувати оперативні служби з гонитви за кількісними показниками на якість в роботі, з виявлення дріб'язкових фактів на документування вагомих корупційних правопорушень. Своєчасно вживати заходів до опротестування незаконних рішень суддів при розгляді адмінсправ про корупцію.

УМВСУ в області, УСБУ в області, ДПА в області, лінійний відділ міліції на станції Івано-Франківськ УМВСУ на Львівській залізниці за участю прокуратури області
II кварталЛООЗ року

3. Проаналізувати стан профілактики та розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів, у першу чергу умисних убивств, спричинення умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також злочинів, вчинених з використанням вогнепальної зброї та вибухівки. Спільно з органами прокуратури зміцнити слідчо-оперативні групи найбільш досвідченими фахівцями та вжити конкретних заходів щодо розкриття зазначених злочинів.

УМВСУ в області за участю прокуратури області
II квартал 2003 року

4. Вжити вичерпних заходів щодо припинення діяльності відомих організованих груп та злочинних організацій загальнокримінальної спрямованості, а також розшуку їх лідерів та активних членів.

УМВСУ в області, УСБУ в області
ІІ-ІІІ квартали 2003 року

5. З метою посилення протидії порушенням митного законодавства опрацювати питання організації вдосконалення інформування між митницею і правоохоронними органами про оперативну обстановку в зоні діяльності підрозділів митниці. Забезпечити контроль за всебічним та повним проведенням службових розслідувань для виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень законодавства.

Обласна митниця, УСБУ в області, УМВСУ в області за участю прокуратури області
II квартал 2003 року, постійно

6. Здійснити конкретні заходи, спрямовані на викриття організованих злочинних груп, протиправна діяльність яких пов'язана із незаконним обігом зброї, вибухівки, наркотичних засобів, торгівлею людьми, переправленням нелегальних мігрантів.

УМВСУ в області, УСБУ в області, обласна митниця
впродовж 2003 року

7. Виходячи з аналізу криміногенної обстановки, провести комплекс організаційних та практичних заходів щодо знешкодження організованих злочинних угрупувань, що діють на найбільш прибуткових, стратегічного значення підприємствах, зокрема, об'єктах паливно-енергетичного і агропромислового комплексів, спиртовій і лікеро-горілчаній промисловості, а також у зовнішньоекономічній діяльності, кредитно-фінансовій і банківській системах, сфері приватизації та можливо мають корумповані зв'язки в органах державної влади і управління.

УМВСУ в області, УСБУ в області, ДПА в області
ІІ-ІІІ квартали 2003 року

8. Спільно з фахівцями регіонального відділення Фонду державного майна України, територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, інших контролюючих органів здійснити перевірки щодо дотримання посадовими особами чинного законодавства під час проведення приватизації підприємств державної та комунальної власності, що виробляють високоліквідну продукцію або мають стратегічне значення для економіки області.

УМВСУ в області, УСБУ в області
ІІ-ІІІ квартали 2003 року

9. Вжити конкретних заходів, спрямованих на викриття комерційних структур, інших суб'єктів господарювання, підконтрольних організованим злочинним угрупуванням та кримінальним авторитетам. Вивчити способи інвестування ними відповідних галузей і сфер економіки, в т.ч. за рахунок коштів, здобутих злочинним шляхом, методику їх "відмивання". Провести роботу щодо документування виявлених порушень та забезпечити відшкодування спричинених збитків.

УМВСУ в області, УСБУ в області, ДПА в області
постійно

10. Здійснити відпрацювання об'єктів ВАТ "Прикарпаттяобленерго" та ВАТ "Івано-Франківськгаз" щодо нецільового використання коштів, які надходять від споживачів за спожиту електроенергію та газ. Звернути увагу на факти незаконного відшкодування грошових коштів з бюджету, у т.ч. в рахунок субсидій, компенсацій за електроенергію та газ, спожитих пільговими категоріями громадян і бюджетними установами.

ДПА в області, УМВСУ в області, УСБУ в області за участю прокуратури області
ІІ-ІІІ квартали 2003 року

11. Провести перевірки всіх постачальників нафти, газового конденсату та природного газу на ВАТ "Нафтохімік Прикарпаття", Долинському газопереробному заводі та організувати їх оперативне відпрацювання за місцем знаходження з метою документування зловживань при придбанні (видобутку) нафти, газу, відпуску їх на переробку та реалізації отриманих натомість нафтопродуктів і зрідженого газу.

УМВСУ в області, ДПА в області, КРУ в області
II квартал 2003 року

12. Вжити скоординованих заходів щодо зменшення заборгованості перед державним бюджетом великих, стратегічно важливих для економіки області підприємств, своєчасно викриваючи зловживання з боку посадових осіб.

ДПА в області, УМВСУ в області, УСБУ в області,
ІІ-ІІІ квартали 2003 року
постійно

13. Провести перевірки діяльності посередницьких структур, що - спеціалізуються на незаконному відшкодуванні ПДВ шляхом непомірного завищення цін на товари та продукцію.

ДПА в області, УМВСУ в області, УСБУ в області, за окремим планом ДПА в області
постійно

14. Здійснити заходи щодо запобігання протиправному вивозу за межі України ділової деревини, інших природних ресурсів та металобрухту.

Обласна митниця, УМВСУ в області, УСБУ в області, ДПА в області
постійно

15. Провести перевірки складських приміщень підприємств, оптових баз, постачальних організацій, митних ліцензійних складів, сховищ та інших місць концентрації ввезеної в область рибної (особливо з країн Балтії та Скандинавії), м'ясної, алкогольної та тютюнової продукції, інших товарно-матеріальних цінностей з метою виявлення незаконно ввезених, залежалих і безгосподарних товарно-матеріальних цінностей, а також встановлення нелегальних напрямків і маршрутів ввезення товарів, особливо підакцизних. За виявленими фактами порушень вживати заходів згідно з чинним законодавством.

УМВСУ в області, УСБУ в області, ДПА в області, обласна митниця, обласне управління у справах захисту прав споживачів Держстандарту України, центр стандартизації, метрології та сертифікації
постійно

16. З метою виявлення фактів одержання тіньових доходів шляхом прихованого вилучення з обігу сум різниці між собівартістю та роздрібними цінами на товари і послуги здійснити комплексні перевірки дотримання законності при проведенні товарно-грошових операцій суб'єктами підприємницької діяльності, зокрема, у паливно-енергетичному комплексі.

ДПА в області, УМВСУ в області
ІІ-ІІІ квартали 2003 року
постійно

17. Із залученням фахівців здійснити перевірки всіх комерційних структур області, які займаються працевлаштуванням громадян України за кордоном (у першу чергу в країнах Шенгенської угоди), звернувши увагу на додержання умов ліцензування цього виду діяльності, наявність у підприємців відповідних договірних відносин зі службами працевлаштування країн-роботодавців, обізнаність підприємців із порядком та умовами працевлаштування у зазначених країнах.

УМВСУ в області, УСБУ в області, ДПА в області за участю прокуратури області
І квартал 2003 року

18. Забезпечити постійний контроль за діяльністю туристичних фірм, а також підприємницьких структур, що мають ліцензії на право провадження господарської діяльності, пов'язаної з працевлаштуванням громадян України за кордоном.

УМВСУ в області, УСБУ в області, ДПА в області
постійно

19. З урахуванням криміногенної ситуації, пов'язаної з нелегальною міграцією, періодично проводити оперативно-профілактичні операції "Мігрант", "Режим", "Готель", "Ринок" та інші з метою виявлення та перекриття каналів проникнення в Україну нелегальних мігрантів.

УМВСУ в області, УСБУ в області, райдержадміністрації, міськвиконкоми, управління у справах національностей, міграції та релігій облдержадміністрації
постійно

20. Провести перевірки додержання посадовими особами органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, керівниками сільськогосподарських підприємств законності оренди та відчуження майнових і земельних паїв, звернувши особливу увагу на виявлення фактів корупційних проявів та зловживань.

УМВСУ в області, УСБУ в області, КРУ в області за участю прокуратури області
II квартал 2003 року

21. Здійснити за окремими планами комплекс попереджувально-профілактичних заходів щодо забезпечення збереження посівних матеріалів, мінеральних добрив та паливно-мастильних матеріалів під час проведення -весняної сівби та польових робіт (операції "Врожай" та "Зимівля").

УМВСУ в області, головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми
постійно

22. Вжити відповідних заходів з метою попередження та викриття корисливих злочинів на об'єктах лісової галузі та лісопереробки.

УМВСУ в області, УСБУ в області, обласне управління лісового господарства, головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми за участю прокуратури області
постійно

23. Провести комплексні відпрацювання аптек, хімфармпідприємств та інших об'єктів виробництва з метою перевірки умов зберігання і реалізації наркотичних та психотропних препаратів. При виявленні порушень вносити подання про призупинення діяльності цих об'єктів.

УМВСУ в області, управління охорони здоров'я облдержадміністрації
впродовж-2003 року

24. З метою недопущення розповсюдження наркотичних засобів і психотропних речовин серед молоді провести відпрацювання барів, кафе, дискотек, нічних клубів та інших місць проведення дозвілля громадян. Здійснити заходи щодо припинення діяльності таких об'єктів, де виявлено факти торгівлі або вживання наркозасобів.

УМВСУ в області, управління освіти і науки, управління культури, управління з питань фізичної культури і спорту, головне управління зовнішніх зв'язків, туризму і торгівлі облдержадміністрації, райдержадміністрації, міськвиконкоми
постійно

25. Здійснити комплекс заходів щодо поглибленого вивчення діяльності державних органів та установ, які наділені повноваженнями з оформлення і видачі ліцензій та інших дозволів з метою виявлення і припинення фактів корупції та хабарництва з боку осіб, уповноважених державою на виконання цих функцій.

УМВСУ в області, за участю прокуратури області
II квартал 2003 року, в подальшому за окремим планом

26. Вжити заходів протидії фактам хабарництва в галузі освіти та медицини. Звернути особливу увагу забезпеченню абітурієнтам належних умов для вступних іспитів у середніх, середньо-спеціальних та вищих навчальних закладах області.

УМВСУ в області, УСБУ в області, управління освіти і науки, управління охорони здоров'я облдержадміністрації
постійно

27. З метою виявлення хабарництва та зловживань посадових осіб, які входять до спостережних рад стратегічних об'єктів, пакети акцій яких належать державі, проаналізувати всі факти відчуження цілісних майнових комплексів або частини майна цих підприємств, реалізації пакетів акцій при проведенні конкурсів, причини погіршення фінансово-господарського стану та вжити відповідних заходів щодо стабілізації їх діяльності.

УМВСУ в області, УСБУ в області, головне управління економіки, промисловості і розвитку підприємництва облдержадміністрації, регіональне відділення Фонду державного майна України, райдержадміністрації, міськвиконкоми за участю прокуратури області
ІІ-ІІІ квартали 2003 року

28. З метою попередження шахрайств з фінансовими ресурсами, фіктивного підприємництва і банкрутства, заволодіння майном, інших зловживань перевірити законність джерел походження коштів, що залучаються для формування статутних капіталів комерційних банків та інших фінансових установ. Особливу увагу зосередити на вивченні оперативної обстановки на стратегічно-важливих підприємствах, які є засновниками банків або банки володіють контрольним пакетом акцій.

УМВСУ в області, УСБУ в області, обласне управління Національного банку України за участю прокуратури області
2003 рік

29. Проаналізувати ефективність протидії легалізації (відмиванню) коштів та іншого майна, одержаних злочинним шляхом організованими злочинними угрупованнями з використанням фінансових установ, інших комерційних структур, зареєстрованих в офшорних зонах, та внести корективи в плани службової діяльності.

УСБУ в області, УМВСУ в області, ДПА в області, обласне управління Національного банку України
II квартал 2003 року

30. З метою встановлення фактів приховування валютної виручки здійснити перевірки суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які порушили терміни надходження продукції з-за кордону по оплачених контрактах. До порушників вжити спеціальних санкцій, передбачених ст.37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" і внести відповідні подання до Міністерства економіки та європейської інтеграції України.

УМВСУ в області, головне управління зовнішніх зв'язків, туризму і торгівлі облдержадміністрації
ІІ-ІІІ квартали 2003 року

З 1. Провести перевірки виконання покупцями інвестиційних зобов'язань згідно з вимогами договорів купівлі-продажу та законність коштів, які використовувались злочинними формуваннями на придбання об'єктів та пакетів акцій підприємств (стратегічно важливих об'єктів, об'єктів паливно-енергетичного комплексу, сфери обслуговування та інших прибуткових сфер економіки), що приватизувались. Особливу увагу приділити інвесторам, зареєстрованим в офшорних зонах.

ДПА в області, УМВСУ в області, УСБУ в області, регіональне відділення Фонду державного майна України за участю прокуратури області
II квартал 2003 року

32. Організувати перевірки, спрямовані на виявлення фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють переказ безготівкових коштів у діючі підприємства і конвертацію їх в іноземну валюту через банки-посередники, звернувши особливу увагу на дії службових осіб банківських установ, причетних до таких операцій.

УМВСУ в області, УСБУ в області, ДПА в області, обласне управління Національного банку України
II півріччя 2003 року

33. Провести комплексні тематичні перевірки щодо дотримання суб'єктами роздрібної і оптової торгівлі правил торгівлі, в першу чергу алкогольними напоями та тютюновими виробами. Особливу увагу приділити об'єктам торгівлі, що працюють на ринках, автостанціях, залізничних вокзалах, при трасових територіях і місцях масового відпочинку громадян та тим, які реалізують продукти харчування, в тому числі горілчані вироби, завезені із-за меж області.

ДПА в області, УМВСУ в області, лінійний відділ міліції на станції Івано-Франківськ УМВСУ на Львівській залізниці, обласне управління у справах захисту прав споживачів Держстандарту України, центр стандартизації, метрології та сертифікації, управління державної ветеринарної медицини в області, головні управління зовнішніх зв'язків, туризму і торгівлі, сільського господарства і продовольства облдержадміністрації
II квартал 2003 року
постійно

34. З метою недопущення корупційних проявів щодо нав'язування суб'єктам господарювання додаткових благодійних внесків та створення адміністративних бар'єрів при одержанні дозволів на здійснення підприємницької діяльності територіальним управлінням центральних органів влади постійно інформувати споживачів через засоби масової інформації та інформаційні стенди перелік платних послуг, їх вартість з посиланням на відповідні нормативні документи, а також порядок оскарження неправомірних дій посадових осіб.

Відділи УМВСУ в області, відділ Державної по­жежної охорони управління з питань надзви­чайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації, обласна санепідемстанція, обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України
II квартал 2003 року
постійно

35. Забезпечити додержання законодавства в бюджетній сфері, вжити конкретних заходів щодо протидії незаконному розподілу, розкраданню і нецільовому використанню бюджетних коштів та попередити керівників територіальних управлінь центральних органів влади, місцевих органів державної виконавчої влади і державних промислових підприємств про персональну відповідальність за дотримання належного порядку у здійсненні фінансових операцій та недопущення розрахунків бюджетними коштами шляхом взаємозаліків і дисконтними векселями.

КРУ в області, управління держказначейства в області, головні управління і управління облдержадміністрації, територіальні управління центральних органів влади, райдержадміністрації, міськвиконкоми, головне фінансове управління облдержадміністрації
постійно

36. Провести семінар-навчання з роз'яснення вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією" та спеціальних обмежень, встановлених Законом України "Про державну службу" для осіб, як здійснюють контролюючі функції по запобіганню злочинності і корупції у відділах та управліннях облдержадміністрації, райдержадміністрацій і міськвиконкомів.

Обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій, відділ кадрової роботи та з питань державної служби і нагород апарату облдержадміністрації
II квартал 2003 року

37. Ввести до професійних програм підвищення кваліфікації державних службовців (посадових осіб місцевого самоврядування) проведення "круглого столу" на тему "Аналіз стану злочинності і корупції у пріоритетних галузях економіки області та проблеми координації роботи щодо їх попередження".

Обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ та організацій, відділ взаємодії з правоохоронними органами апарату облдержадміністрації, головне управління економіки, промисловості і розвитку підприємництва облдержадміністрації
впродовж 2003-2004 рр.

38. За допомогою засобів масової інформації доводити до населення інформацію про стан правопорядку в області та результати боротьби правоохоронних органів із злочинністю, іншими правопорушеннями.

Управління у справах преси та інформації, відділ з питань взаємодії із засобами масової інформації та зв'язків з громадськістю апарату облдержадміністрації, УМВСУ в області, райдержадміністрації, міськвиконкоми
постійно

07.04.2003 00:00