Розпорядження від 2003-04-07. № 275

Про формування, цільове та ефективне використання обласного і місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 07.04.2003.№275

м. Івано-Франківськ

Про формування, цільове та ефективне використання обласного і місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища

Як показав аудит формування, цільового та ефективного використання коштів Державного і місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області за 2001 рік та 9 місяців 2002 року в цій галузі мають місце суттєві недоліки.

Перевіркою виявлені випадки нецільового, використання коштів, заниження сум платежів, несплату збитків, завданих навколишньому природному середовищу.

Податковий борг по екологічних платежах станом на 01.01.2003 року досягнув 12,3 млн. грн., в тому числі 10,6 млн.грн. - борг Бурштинської ТЕС.

З метою виправлення недоліків, виявлених перевіркою, враховуючи важливість охорони довкілля, раціонального використання коштів обласного та місцевих фондів:

1. Райдержадміністраціям, міськвиконкомам забезпечити використання коштів природоохоронних фондів виключно за призначенням у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 17.09.1996р. №1147 і доповнень до неї; рекомендувати сконцентрувати кошти районних, сільських та селищних фондів охорони навколишнього природного середовища шляхом делегування повноважень фондам вищого рівня.

2. Управлінню Державного казначейства України в області (Я.Арабчук) забезпечити розподіл коштів збору між державним, обласним та фондами нижчих рівнів виключно у відповідності із Законом України "Про охорону навколишнього природного середовища".

3. Державному управлінню екології та природних ресурсів в області (М.Приходько), обласному управлінню лісового господарства (О.Голубчак), Державній податковій адміністрації в області (М.Смачило). управлінню Державного казначейства України в області (Я.Арабчук), обласному управлінню статистики (М.Кривий), правоохоронним органам області налагодити взаємодію та обмін необхідною інформацією щодо визначення переліку платників збору, перевірок достовірності

звітів щодо обсягів викидів, скидів та об'ємів відходів, стягнення, в т.ч. примусового, збитків та грошових стягнень за шкоду, заподіяну порушенням норм і правил охорони навколишнього природного середовища.

4. Державному управлінню екології та природних ресурсів в області (М.Приходько), обласному управлінню лісового господарства (О.Голубчак) забезпечити своєчасне виявлення та належне оформлення фактів порушення лісового та природоохоронного законодавства. Для притягнення винних до відповідальності направляти матеріали за належністю до органів слідства, дізнань та судів.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації І.Зварича.

Голова обласної
державної адміністрації

Михайло Вишиванюк

07.04.2003 00:00