Розпорядження від 2002-12-27. № 999

Про подання прокурора області «Про усунення порушень вимог природоохоронного законодавства на об'єктах та територіях природно-заповідного фонду і культурної спадщини»

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 27.12.2002.№ 999

м. Івано-Франківськ

Про подання прокурора області «Про усунення порушень вимог природоохоронного законодавства на об'єктах та територіях природно-заповідного фонду і культурної спадщини»

 

Проведеними органами прокуратури області перевірками дотримання вимог природоохоронного законодавства на об'єктах та територіях природно-заповідного фонду, а також культурної спадщини, виявлено ряд суттєвих порушень.

Держадміністраціями Косівського і Долинського районів не в повній мірі здійснюється контроль за дотриманням діючого законодавства в насіяні організації та діяльності територій та об'єктів заповідного фонду місцевого значення.

Так, Косівською міською радою було прийнято ряд незаконних рішень щодо розміщення об'єктів торгівлі, будівництва баз відпочинку та інших об'єктів в межах гідрологічного заказника «Ріка Рибниця», геологічних пам'яток природи «Косівський Гук», «Косівська гора», а сільською радою с.Княжолука Долинського району - про дозвіл на відбір гравію на території ландшафтного заказника «Річка Свіча з притокою Мізунькою».

На території об'єктів природно-заповідного фонду, зокрема, заповідного урочища «Дощанка», гідрологічної пам'ятки природи «Водоспад на річці Зелениця» (Надвірнянський район), заповідного урочища «Липовий гай - II» (Верховинський район) допускаються засмічення і забруднення побутовими відходами.

У заповідних урочищах «Підліс», «Рахиня» (Долинський район), «Козакова долина» (Тисменицький район), на території загальнозоологічного заказника «Чорний ліс», Карпатського національного природного парку мають місце незаконні і самовільні рубки дерев.

Болехівською міською радою та держлісгоспом не в повній мірі забезпечено охорону пам'ятки природи загальнодержавного значення «Скелі Довбуша». Рекреаційне використання цієї пам'ятки природи здійснюється за єдиними лімітами з Поляницьким регіональним ландшафтним парком. Не в повній мірі виконуються приписи працівників екологічних служб.

В порушення ст. 46 Земельного кодексу України місцевими органами Держкомзему України і землекористувачами не встановлено межові та інформаційні знаки про наявність земель природоохоронного значення з метою забезпечення режиму заповідних територій.

Про це йшлось на засіданні колегії облдержадміністрації 26 листопада 2002 року.

Виходячи з вищенаведеного та з метою усунення порушень, на які вказано у поданні прокурора області від З0 жовтня 2002 року №073-7пр-02:

1. Головам райдержадміністрацій та міських рад:

1.1 Забезпечити виконання законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про місцеве самоврядування України», посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства України в частині організації та діяльності територій і об'єктів природно-заповідного фонду , державного та місцевого значення, інших територій, що підлягають особливій охороні, а також об'єктів культурної спадщини.

1.2 Рекомендувати розглянути подання прокурора області на сесіях місцевих рад та колегіях райдержадміністрацій, вживши відповідних і заходів для недопущення випадків порушень закону в майбутньому.

1.3 При формуванні бюджету 2003 року передбачити виділення коштів на охорону і утримання об'єктів природно-заповідного фонду та об'єктів культурної спадщини.

2. Головам Косівської - І. Підлетейчуку та Долинської - Б. Депутату райдержадміністрацій, Косівському - М.Бовичу та Болехівському - В.Стебницькому міським головам звернути увагу на недостатній контроль за дотриманням законодавства щодо охорони об'єктів та територій природно-заповідного фонду і культурної спадщини.

3. Державній службі охорони культурної спадщини Івано-Франківської області (В.Романець) поновити встановлення охоронних зон на пам'ятки археології, охоронних дощок, охоронних знаків, інформаційних написів на об'єктах культурної спадщини.

4. Обласному управлінню земельних ресурсів (М.Бойко) до 01.01.2004 р. перевести землі, на яких знаходяться заповідні території, в землі природоохоронного призначення, винести їх межі в натурі та нанести на картографічні матеріали.

5. Управлінню містобудування та архітектури облдержадміністрації (М.Ходан) при затвердженні проектів на будівництво об'єктів на землях природозаповідного фонду вимагати обов'язково погодження цих проектів з органами екології і природних ресурсів та організаціями, на які покладено охоронні зобов'язання щодо природно-заповідного об'єкта.

6. УкрНДІ гірського лісівництва ім.П.С.Пастернака (В.Парпан) разом з постійними користувачами провести інвентаризацію природоохоронних об'єктів та внести пропозицію про виведення з природно-заповідного фонду об'єктів, які втратили своє призначення, та віднесення до цього фонду інших цінних об'єктів.

7. Карпатському національному природному парку (Й.Побережник) до 01.06.2003 р. розробити національну екологічну програму «Говерла» з метою впорядкування рекреаційної діяльності та припинення проявів ерозійних процесів на її схилах.

8. Держуправлінню екології та природних ресурсів в області (М.Сірко), обласному управлінню лісового господарства (О.Голубчак) посилити контроль за охороною та дотриманням встановленого режиму на об'єктах природно-заповідного фонду.

9. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови облдержадміністрації З.Митника та на заступника голови облдержадміністрації Б.Томенчука.

Голова обласної
державної адміністрації

Михайло Вишиванюк

27.12.2002 00:00