Розпорядження від 2002-12-09. № 935

Про регіональну програму розвитку дорожнього руху та його безпеки на період до 2007 року

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 09.12.2002.№ 935

м. Івано-Франківськ

Про регіональну програму розвитку
дорожнього руху та його безпеки на
період до 2007 року

На виконання розпорядження Президента України від 21.09.2002р. №322/2002-рп "Про додаткові заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху" та з метою зниження кількості дорожньо-транспортних пригод, запобігання дорожньому травматизму, зміцнення дисципліни на дорогах та вулицях населених пунктів області, посилення безпеки дорожнього руху, поліпшення стану доріг, вулиць та залізничних переїздів:

1. Затвердити регіональну програму розвитку дорожнього руху та його безпеки на період до 2007 року (додається).

2. Покласти обов'язки з планування та організації дорожнього руху, проведення систематичних контрольних перевірок виконання підприємствами, організаціями та установами вимог законодавства в частині забезпечення безпеки дорожнього руху на відділ транспорту і зв'язку головного управління економіки, промисловості і підприємництва облдержадміністрації (М.Бабенко).

3. Райдержадміністраціям та міськвиконкомам (міст обласного підпорядкування) при розробці проектів місцевих бюджетів на 2003 і наступні роки передбачити кошти для реалізації програми в частині, що їх стосується.

4. Головним управлінням, управлінням обласної державної адміністрації, райдержадміністраціям, міськвиконкомам (міст обласного підпорядкування), іншим виконавцям, забезпечити виконання програми та щорічно до 10 січня подавати в обласну державну адміністрацію інформацію про хід її виконання.

5. Контроль за виконанням розпорядження покласти на першого заступника голови обласної державної адміністрації З.Митника.

Голова обласної
державної адміністрації

Михайло Вишиванюк

 

 

Затверджено
розпорядженням облдержадміністрації
від 09.І2.2002. № 935

РЕГІОНАЛЬНА ПРОГРАМА
розвитку дорожнього руху та його безпеки на період до 2007 року

Впродовж останніх років значно збільшилась інтенсивність руху транспорту вулицями міст та дорогами області. Автомобільний парк в області зріс до 207 тис. автомобілів у 2002 році, з них у приватному секторі до 177 тисяч.

За 11 місяців 2002 року на автошляхах області зареєстровано 556 дорожньо-транспортних пригод, під час яких загинуло 109 осіб, травмовано 578.

Переважна більшість їх скоєна з вини індивідуальних власників легкових автомобілів через грубі порушення ними вимог правил дорожнього руху, а також невідповідність параметрів і стану вулично-дорожньої мережі області вимогам безпеки руху транспорту і пішоходів.

В результаті зростання інтенсивності руху транспорту вулицями міст та дорогами області збільшилась кількість шкідливих викидів, чим погіршується загальна екологічна ситуація.

Не у повному обсязі виконувалась обласна програма розвитку дорожнього руху та його безпеки на період до 2002 року, затверджена розпорядженням обласної ради від 28.01.1995 р. №38-р, зокрема, щодо створення всім учасникам дорожнього руху його безпечних умов, розвитку вулично-дорожньої мережі області, вивчення всіма громадянами правил дорожнього руху, здійснення належного страхового та медичного забезпечення його безпеки.

Регіональна програма розвитку дорожнього руху га його безпеки на період до 2007 року спрямована на підвищення безпеки дорожнього руху, приведення параметрів і стану вулично-дорожньої мережі у відповідність до вимог безпеки руху, забезпечення належних умов для функціонування спеціалізованих служб організації дорожнього руху, виявлення та дотримання всіма громадянами Правил дорожнього руху, захисту життя і здоров'я його учасників.

Фінансування програми проводиться за рахунок збору з власників транспортних засобів та з місцевих бюджетів.

І. Організаційні заходи

1.1. Розробити, затвердити та взяти на контроль реалізацію місцевих (районних, міських - міст обласного підпорядкування) програм розвитку дорожнього руху та його безпеки на період до 2007 року.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми
Термін виконання: до 1 січня 2003 року

1.2. Активізувати діяльність відомчих служб (фахівців) безпеки дорожнього руху, налагодивши їхню тісну співпрацю з органами Державтоінспекції.

Автотранспортні підприємства, організації та установи незалежно від форм власності, які мають засоби
Термін виконання: постійно

1.3. Організувати проведення спільно з обласним автотранспортним управлінням перевірок технічного стану транспортних засобів усіх форм власності, якими здійснюються пасажирські перевезення, дотримання ними Закону України "Про дорожній рух", інших нормативних документів щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.

Відділ Державтоінспекції УМВС України в області, обласне автотранспортне управління Міністерства транспорту України. Термін виконання: постійно, за окремим графіком.

1.4. З метою дійовішої профілактики аварійності на автошляхах області налагодити регулярне проведення прес-конференцій, зустрічей із представниками засобів масової інформацій, трудовими колективами, інші заходи серед учасників дорожнього руху, систематично готувати до видання плакати, листівки, інші види друкованої продукції з тематики безпеки дорожнього руху та попередження транспортних злочинів.

Відділ Державтоінспекції УМВС України в області, обласне автотранспортне управління Міністерства транспорту України. Термін виконання: постійно.

1.5. Визначити у складі райдержадміністрацій та міськвиконкомів (міст обласного підпорядкування) підрозділи або працівників, поклавши на них обов'язки з планування та організації дорожнього руху, проведення систематичних контрольних перевірок виконання підприємствами, організаціями та установами вимог законодавства в частині забезпечення безпеки дорожнього руху.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми.
Термін виконання: до 01.01.2003р.

1.6. Забезпечити навчання населення Правилам дорожнього руху, здійснити відповідні перевірки та усунути наявні недоліки в цій справі. Райдержадміністрації, міськвиконкоми, відділ Державтоінспекції УМВС України в області, управління освіти і науки облдержадміністрації, управління у справах сім'ї та молоді облдержадміністрації, навчальні заклади системи підготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, обласний комітет ТСОУ.

Термін виконання: постійно

1.7. Вжити заходів щодо підвищення рівня підготовки водіїв у навчальних організаціях області та покращення матеріально-технічної бази цих установ. Ввести в практику періодичну атестацію викладацького складу та майстрів виробничого навчання навчальних закладів області з підготовки водіїв.

Обласний комітет ТСОУ, відділ Державтоінспекції УМВС України в області, навчальні заклади системи підготовки та підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів. Термін виконання: січень 2003 року і постійно.

1.8 Організувати роботу щодо використання стоянок автотранспортних підприємств області, зокрема: ВАТ "Снятинавто", ВАТ "Городенкаавто", ВАТ "Рогатинавто", ВАТ "Коломийське АТП", ВАТ "Долинське АТП 12627", "ЗАТ "Івано-Франківськавтотранс", ТзОВ "АТП 12629" для здійснення стоянки транзитного транспорту.

Івано-Франківське обласне автотранспортне управління, відділ транспорту і зв'язку головного управління економіки, промисловості і розвитку підприємництва облдержадміністрації
Термін виконання: січень 2003 року і постійно

1.9. Налагодити взаємодію з власниками автостоянок на авто дорозі Р 04 "Стрий - Чернівці" км 92+650 (фірма "АСП"), км 158+800 об'їзна М.Коломия (АЗС фірми "Арко"), км 204+256 в м Снятин (майданчик фірми "Захід") щодо стоянки (парковки) транзитного транспорту.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області, Івано-Франківське обласне автотранспортне управління, відділ транспорту і зв'язку головного управління економіки, промисловості і розвитку підприємництва облдержадміністрації
Термін виконання: І квартал 2003 року і постійно

1.10. Вирішити питання про надання в установленому порядку в оренду майданчика під автостоянку та кемпінговий комплекс на км 92+132 автодороги Р 04 "Стрий - Чернівці". Передбачити в умовах оренди терміни будівництва та вводу в дію цих об'єктів, забезпечення засобами зв'язку для виклику аварійних та рятувальних служб.

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області, Івано-Франківський міськвиконком, відділ Державтоінспекції УМВСУ в області
Термін виконання: січень 2003 року

1.11. Вирішити питання про використання засобів зв'язку, якими обладнані об'єкти дорожнього сервісу, для виклику аварійних та рятувальних служб за домовленістю, або встановлення на них з цією метою додаткових засобів зв'язку.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, Івано-Франківська дирекція ВАТ "Укртелеком", служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області, відділ транспорту і зв'язку головного управління економіки, промисловості і розвитку підприємництва облдержадміністрації
Термін виконання: І півріччя 2003 року і постійно

1.12. Вжити заходів щодо недопущення виділення місць під розміщення об'єктів дорожнього сервісу, видачі дозволів на їх будівництво і здачі в експлуатацію без узгодження щодо забезпечення засобами виклику аварійних та рятувальних служб.

Райдержадміністрації, міськвиконкоми, управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, обласна інспекція Держархбудконтролю
Термін виконання: постійно

1.13. Вжити заходів щодо належного інформування учасників дорожнього руху про наявність місць паркування, автостоянок, в тому числі на територіях автопідприємств, засобів зв'язку, об'єктів дорожнього сервісу тощо шляхом установки відповідних вказівників та через засоби масової інформації.

Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області, райдержадміністрації, міськвиконкоми

1.14. Реалізувати комплекс заходів щодо перевірок виконання Закону України "Про дорожній рух" установами та організаціями Укрзалізниці, агропромислового комплексу, Мінохорони здоров'я та підприємств пасажирського транспорту, стану та якості підготовки водіїв у навчальних організаціях області

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області
Термін виконання: впродовж 2003 року за окремими планами

1.15. Розробити та здійснити комплекс заходів щодо попередження дорожньо-транспортних пригод на пасажирському транспорті.

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області, обласне автотранспортне управління Міністерства транспорту України
Термін виконання: січень 2003 року і впродовж року

1.16. Створити екологічні підрозділи у відділеннях ДАІ Івано-Франківського МВ, Калуського і Коломийського МРВ, ввести посади інспекторів-екологів у решті відділень ДАІ МРВ УМВСУ в області, оснастити їх необхідними засобами контролю викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище транспортними засобами.

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області, райдержадміністрації, міськвиконкоми Термін виконання: 2003 рік

1.17. Створити 3 пересувні станції контролю технічного стану транспортних засобів, забезпечивши їх необхідними технічними засобами та контрольно-вимірювальною апаратурою.

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області, райдержадміністрації, міськвиконкоми Термін виконання: 2003 рік

1.18. Здійснювати проведення державного технічного огляду транспортних засобів з обов'язковою перевіркою технічного стану транспорту на станціях діагностики або в умовах станції технічного обслуговування автомобілів,

Спорудити станції ДАІ з діагностики технічного стану автомобілів у містах Івано-Франківську, Калуші, Коломиї та пункти технічного контролю транспортних засобів у решті відділень ДАІ МРВ УМВСУ в області.

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області, райдержадміністрації, міськвиконкоми

Термін виконання: 2003-2005 рр.

1.19. Запровадити комп'ютерне програмне забезпечення обліку зареєстрованого автотранспорту в Калуському, Коломийському, Косівському та Надвірнянському МРЕВ ВДАІ УМВСУ в області'.

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області, райдержадміністрації, міськвиконкоми Термін виконання: 2003 рік

1.20. Для попередження дорожнього травматизму серед пішоходів організувати ефективну профілактичну роботу, створивши три інформаційно-агітаційні бригади, оснащені автотранспортом та відповідними технічними засобами. Основну роботу цих підрозділів спрямувати на обласний центр та міста обласного значення.

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області, райдержадміністрації, міськвиконкоми. Термін виконання: 2003 рік і постійно

1.21. Провести аналіз причин та місць скоєння дорожньо-транспортних пригод. На цій основі розробити та впровадити додаткові заходи щодо вдосконалення організації дорожнього руху в місцях концентрації таких пригод, встановлення додаткових технічних засобів регулювання руху.

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області, служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області, райдержадміністрації, міськвиконкоми. Термін виконання: І півріччя 2003 року

1.22. Проаналізувати стан безпеки дорожнього руху в обласному центрі та містах обласного значення. Подати міськвиконкомам вказаних міст обґрунтовані пропозиції щодо розробки та впровадження комплексної системи організації дорожнього руху з впровадженням сучасних технічних засобів регулювання дорожнього руху.

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області. Термін виконання: І півріччя 2003 року

1.23. Розробити та реалізувати комплекс заходів щодо попередження фактів незаконного перевезення транспортними засобами зброї, наркотичних речовин, спиртогорілчаної продукції, паливно-мастильних та лісоматеріалів, інших видів продукції, зокрема створивши спеціальний підрозділ, оснащений транспортними та технічними засобами.

Відділ Державтоінспекції управління МВС України в області. Термін виконання: 2003-2004 рр.

II. Розвиток вулично-дорожньої мережі

Автомобільні дороги державного значення

Виконавець: Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

2.1. Автомобільна дорога Р 03 "Мукачеве - Львів", протяжність 179,0 км;км 209+403-388+403

2.1.1. Завершити реконструкцію автодороги на ділянці км 384+750-386+750 (с.Фрага). Термін виконання: до 2004р.

2.1.2. Завершити будівництво та ввести в експлуатацію автодорогу Вербилівці - Кущі (об'їздна дорога м.Рогатина). Термін виконання: 2003-2005рр.

2.1.3. Здійснити реконструкцію шляхопровода км 345+171 (с.Дем'янів).Термін виконання: 2003-2005рр.

2.1.4. Реалізувати заходи щодо ліквідації місця концентрації дорожньо-транспортних пригод (далі ДТП) км 320+00 (с.Тязів). Термін виконання: травень 2003р.

2.1.5. Реалізувати заходи щодо ліквідації місця концентрації ДТП км 298 + 000 - 299 + 000 (с. Лисець). Термін виконання: квітень 2003 р.

2.1.6. Завершити реконструкцію ділянки дороги з влаштуванням додаткової смуги на підйом км 270 + 522 - 273 + 788 (с.Гвізд). Термін виконання: 2003 - 2004 рр.

2.1.7. Здійснити реконструкцію шляхопроводу через залізницю км 254 + 919 (смт. Делятин).Термін виконання: 2004 - 2007 рр.

2.1.8. Завершити капітальний ремонт проїзної частини дороги з будівництвом підпірної стінки км 240 + 372 (с. Ямна). Термін виконання: листопад 2003 р.

2.1.9. Здійснити реконструкцію мостів км 217 +627 (біля перехрестя на с. Паляниця) та км 227 + 965 (с. Микуличин).Термін виконання: 2003- 2006 рр.

2.2. Автомобільна дорога Р 04 "Стрий- Чернівці", протяжність 189, 9 км км 18+830-204+ 456

2.2.1. Завершити будівництво об'їзної дороги смт. Заболотів, встановити необхідні інформаційно-вказівні дорожні знаки маршрутного орієнтування. Термін виконання: 2003-2007рр.

2.2.2. Реалізувати заходи щодо ліквідації місця концентрації ДТП, км 169 (с. Мартинів).Термін виконання: червень 2003 р.

2.2.3. Завершити будівництво шляхопроводу км 85 + 493 (с. Майдан). Термін виконання: 2003-2007 рр.

2.2.4. Здійснити реконструкцію моста та влаштувати додаткову смугу на підйом для вантажного автотранспорту з укріпленням узбіччя км 82 +638-83+768 (с.Боднарів).Термін виконання: 2003-2006 рр.

2.2.5. Завершити будівництво та ввести в експлуатацію об'їзну дорогу м.Болехова з влаштуванням кільцевої розв'язки на перехрестях автодороги з об'їзною, встановити необхідні інформаційно-вказівні дорожні знаки маршрутного орієнтування. Термін виконання: 2007 р.

2.3. Автомобільна дорога Р 05 "Стрий-Тернопіль", протяжність 32,1 км км 44+230 - 76 +302

2.3.1. Здійснити реконструкцію ділянки дороги км 48+000- 55+000 з розширенням моста (с.Княгиничі). Термін виконання: 2005-2007 рр.

2.4. Автомобільна дорога Р 24 "Татарів-Кам'янець-Подільський", протяжність 172,2 км км 0+000-172+191

2.4.1. Здійснити реконструкцію перехрестя з автодорогою Р 03 "Мукачеве-Львів" км 221+927, передбачивши встановлення інформаційно-вказівних дорожніх знаків маршрутного орієнтування. Термін виконання: 2003-2004 рр.

2.4.2. Здійснити будівництво моста, зруйнованого повінню, км 109+802 (м.Коломия).Термін виконання: 2003-2005 рр.

2.4.3. Здійснити реконструкцію ділянок дороги км 2+700- 5+700, км 48+700-51+700 км, 51+700-55+700, км 55+700-59+700, км 76+379 -78+179, км 83+000-87+000.Термін виконання: 2004-2007 рр.

2.4.4. Здійснити реконструкцію мостів км 3+980, км 4+440, км 51+047 км 58+736, км 70+249, км 77+404. Термін виконання: 2004-2007 рр.

2.5. Автомобільна дорога Р 25 "Івано-Франківськ-Тернопіль", протяжність 30,7 км. км 0+000-30+740

2.5.1. Влаштувати додаткову смугу на підйом для вантажного автотранспорту з укріпленням узбіччя у напрямку с.Остриня км 16+280-16+920.Термін виконання: 2007 р.

2.6. Ремонт тротуарів, встановлення та заміна технічних засобів регулювання дорожнього руху, дорожня розмітка.

2.6.1. Провести ремонт тротуарів на 20 км автодоріг. Термін виконання: 2003-2007 рр.

2.6.3. Встановити та замінити 35 км дорожніх огороджень. Термін виконання: 2003-2007 рр.

2.6.4. Укріпити 90 км узбіччя. Термін виконання: 2003-2007 рр.

2.6.5. Встановити 200 шт. сигнальних стовпчиків. Термін виконання: 2003-2007 рр.

2.6.6. Нанести 800 км ліній горизонтальної та вертикальної розмітки. Термін виконання: щорічно.

2.7. Автомобільні дороги місцевого Значення.

Виконавці: Райдержадміністрації, міськвиконкоми, служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області.

2.7.1. Здійснити реконструкцію моста на автодорозі Т-0904 "Долина-Хуст" км 7+936 (с.Вигода).Термін виконання: 2004-2005 рр.

2.7.2. Здійснити реконструкцію автодороги Н - 091501 "Мукачеве-Львів" довжиною 7,7 км (с.Паляниця). / Термін виконання: 2003-2004 рр.

2.7.3. Влаштувати додаткову смугу на підйом для вантажного автотранспорту з укріпленням узбіччя на автодорозі Т-0914 "Богородчани-Гута" км 1+960—2+400.Термін виконання: 2003 р.

2.7.4. Здійснити реконструкцію моста на автодорозі Н-090522 "Гузіїв-Підбережжя" км 1+800 (с.Гузіїв).

09.12.2002 00:00