За рік

На виконання розпорядження облдержадміністрації від 15.04.2011 р. №230 „Про План заходів з реалізації у 2012-2015 роках Стратегії економічного та соціального розвитку територій області до 2015 року” повідомляємо наступне.

Структурними підрозділами облдержадміністрації, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад, за участю територіальних підрозділів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій проводиться робота щодо забезпечення виконанням завдань, визначених Стратегією економічного та соціального розвитку територій до 2015 року, і спрямованих на реалізацію Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

В результаті вжитих заходів забезпечено виконання та покращення основних показників соціально-економічного розвитку області. Зокрема, за підсумками 2012 року індекс обсягів промислової продукції в області склав 101,2 відсотка; обсяги реалізованої промислової продукції досягли 22,8 млрд. грн.; виробництво валової продукції сільського господарства зросло на 5,6 відс., приріст є як і в рослинництві (+8,8 відс.), так і в тваринництві (+3,0 відс.); створено 33044 нове робоче місце або 110,5 відс. до доведеного завдання;на 6,7 відс. збільшилися обсяги роздрібного товарообороту; середньомісячна заробітна плата зросла на 14,8 відс. до 2540 грн.; обсяг прямих іноземних інвестиції, залучених в економіку області, станом на 01.01.2013 року склав 642,5 млн.дол.США.

Оцінка стану виконання завдань Стратегії-2015 свідчить про позитивні зрушення як в загальному розвитку господарського комплексу, так і у підвищенні добробуту людей, зокрема:

 

Стратегічний напрям 1 „Стійкий розвиток економіки”

1.1. Створення сприятливих умов для розвитку великих підприємств на інноваційній основі та залучення інвестицій

- щодо пріоритетного розвитку туристично-рекреаційного комплексу в т.ч. сільського зеленого туризму:

Забезпечення сталого розвитку туризму і курортів у 2012 році здійснювалось шляхом реалізації завдань Стратегії розвитку та маркетингу туризму Івано-Франківської області до 2015 року та регіональної цільової Програми розвитку туризму в області на 2011-2015 роки. Проводились заходи з нормативно-правового забезпечення туристичної діяльності, розвитку матеріальної бази та туристичної інфраструктури, розвитку екскурсійної діяльності та обслуговування, кадрового та рекламно-інформаційного забезпечення галузі, розвитку дитячого, молодіжного та сільського зеленого туризму.

За 9 місяців 2012 року від діяльності туристичних підприємств до бюджетів усіх рівнів надійшло 39,9 млн. гривень. Туристичного збору сплачено 873,3 тис. грн., що на 28,0 відс. більше у порівнянні з попереднім роком. Найбільше його надійшло до бюджетів міст Яремчі, Івано-Франківська, Коломиї, Косівського та Надвірнянського районів.

Активно здійснювалась рекламно-інформаційна діяльність щодо поширення інформації про туристичні можливості області як в Україні, так і за кордоном.Так,протягом року проведено три ознайомчі рекламно-інформаційний тури для представників туристичних фірм та ЗМІ з Сумської, Київської, Дніпропетровської, Донецької, Черкаської, Закарпатської, Полтавської, Волинської, Рівненської та Тернопільської областей, а також з Люблінського воєводства (Польща). Під час візитів учасників ознайомлено з туристичними можливостями області, проведено зустрічі з представниками туристичного бізнесу області.

Туристичні можливості області були представлені на міжнародних туристичних виставках у містах Києві, Херсоні, Одесі, Ужгороді, Кіровограді та Львові, а також у м.Ополе (Польща) та у м.Сучава (Румунія). Під час відзначення Дня Туризму (28 вересня) проведено виставку-презентацію туристичних можливостей області «Писанкове Прикарпаття». Туристична Івано-Франківщина представлена в соціальній мережі Facebook (www.facebook.com/tourism.if.ua).

Для приваблення туристів до місцевих особливостей та традицій територій області проведено ряд заходів. Так, у Богородчанському районі виготовлено 2 рекламно-інформаційні банери «Народний музей етнографії та побуту с.Саджава» та «Геологічна пам’ятка природи «Старуня», в с. Пістинь Косівського району - інформаційні щити та вказівники для культурно-духовного туристично-мистецького комплексу «Маєток святого Миколая». У с.Яворів Косівського району проведено науково-практичну конференцію «Феномен українського художнього деревообробництва» та IV традиційний вернісаж гуцульських ліжників «Барвограй-2012».

У серпні проведено два етапи Чемпіонату України з гірських перегонів «Трембіта-гірська» та «Трембіта Буковель» і «IV традиційне «Свято бойківського меду». З метою залучення туристів в область у період міжсезоння (01.03-30.06) проведено всеукраїнську акцію «Туристичні рекорди України: Івано-Франківщина»; ХІІІ всеукраїнські змагання зі спортивного туризму «Стежками Героїв» (травень).

З метою покращення обслуговування туристів Акредитаційною комісією області у 2012 році видано 8 дозволів фахівцям на туристичний супровід (всього видано 77).

Діє мережа 13 туристично-інформаційних центрів: у м. Івано-Франківську, м. Яремче і с. Татарів, в Богородчанському, Верховинському, Городенківському, Долинському, Калуському, Косівському, Надвірнянському, Рожнятівському та Тлумацькому районах.

Видається щоквартальний туристично-інформаційний вісник, який відображає корисну та актуальну інформацію в галузі туризму, новини законодавства, заходи, анонси, туристичні проекти тощо.

Для підвищення інформативності та безпеки туристів в області проводиться знакування туристичних шляхів. У 2012 році Івано-Франківською регіональною фундацією «Карпатські стежки», відповідно до розпорядження облдержадміністрації від 23.07.2012р. №503, прознаковано 100 км туристських шляхів на території Верховинського району та Яремчанської міської ради. Всього прознакованими є 900 км туристських шляхів області.

Сьогодні в області категоризовано 200 садиб. Через відсутність заявок від власників садиб у 2012 році категоризація садиб не проводилася.

Серед учасників та гостейпід час проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні у м.Львові був розміщений рекламно-інформаційний щит «Запрошуємо на Івано-Франківщину», проведено 17 безкоштовних екскурсій для жителів та гостей міста Івано-Франківська, де взяли участь більше 400 осіб.

В результаті, кількість обслужених туристів по області за 9 місяців 2012 р. згідно з поданими звітами становить 91,6 тис.осіб, кількість екскурсантів – 330,4 тис.осіб. Обсяги обслуговування – 250,3 млн. грн.

Щороку в області проводиться обласний конкурс проектів з розвитку туризму.Переможцями конкурсу у 2012 році стало 5 проектів: «Облаштування Хресної дороги духовно-паломницького центру Матері Божої в с. Погоня для осіб з фізичними обмеженими можливостями, дітей та людей похилого віку» (м. Тисмениця); «Панорамна вежа на мальованій горі» (м. Надвірна); «Збереження та облаштування астрономічно-календарного святилища з центром на г.Лисина Космацька» (м.Косів); «Туристичний потенціал Дністровського каньйону – майбутнє розвитку нашого села!» (с.Петрів, Тлумацький р-н) та «Комфорт для туристів – розвиток для села!» (с.Кутище, Тлумацький р-н). На реалізацію проектів –переможців 2012 року з обласного бюджету передбачено 90,0 тис.грн.

У 2012 році в галузі туризму реалізовувались чотири проекти з залученням міжнародної технічної допомоги, в т.ч. один проект завершився, а три розпочато:

- в рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія–Україна 2007–2013 у 2012 році завершено реалізацію великого транскордонного проекту “Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону”, який реалізовувався Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини (АЕРІФ) з 2010 року;

- за підтримки облдержадміністрації розпочато реалізацію 3 проектів: два проекти в рамках програми «Угорщина – Словаччина – Румунія – Україна»: «Мережа Карпатської кулінарної спадщини» та «Без кордонів: мережа природних маршрутів в Східних Карпатах» та проект «Мистецька палітра Прикарпаття» за підтримки Посольства Фінляндії в Україні.

З метою забезпечення захисту та безпеки туристів в області на сайті облдержадміністрації розміщено інформацію щодо правил поведінки під час походів. Крім того, правила безпечного катання на гірських лижах надруковано у випуску туристично-інформаційного віснику №14 (4).

За фінансової підтримки уряду Норвегіїв рамках Проекту «Збереження та стале використання природних ресурсів Українських Карпат»Дунайсько-Карпатської Програми Всесвітнього фонду природи (WWF) Івано-Франківська регіональна фундація «Карпатські стежки» впроваджує міні-проект «Сприяння сталому розвитку природоохоронних територій шляхом підвищення інформованості про них». В рамках проекту видано Атлас-путівник з детальною туристичною картою «Яремчанщина туристична та заповідна», в якому відображені туристичні привабливості Яремчанщини та сусідніх територій з акцентацією на необхідності врівноваженого (сталого) розвитку даних територій та врахування наявності на них об'єктів природно-заповідного фонду. Видання має екологічне спрямування і надає найбільш повну інформацію про природоохоронні установи регіону (Карпатський національний природний парк, Природний Заповідник "Горгани" та Карпатський біосферний заповідник) і можливості мандрівок ними.

З метою розвитку туристичної інфраструктури за підтримки облдержадміністрації проведено роботи щодо облаштування музею символіки Гуцульщини (с.Микуличин Яремчанської міської ради), як центру етнокультурного туризму Яремчанщини - з обласного бюджету на 2012 рік виділено 14,5 тис.грн. (100,0 відс.).

- щодо пріоритетного розвитку сільського господарства, харчової промисловості:

Створення сучасного конкурентоспроможного агропромислового комплексу здійснювалось шляхом реалізації завдань Стратегії розвитку агропромислового комплексу області до 2020 року, заходів Комплексної програми перспективи агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Івано-Франківської області у 2005-2010 роках та на період до 2015 року, Програми підтримки розвитку сільськогосподарських кооперативів у Івано-Франківській області на період до 2015 року тощо.

Завдяки взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та суб’єктів аграрного ринку 2012 рік характеризується позитивною динамікою розвитку процесів у галузі як тваринництва так і рослинництва.

Виробництво валової продукціїсільського господарства в усіх категоріях господарств зросло на 5,6 відс., у т.ч. в сільськогосподарських підприємствах – на 14,9 відс., господарствах населення – на 1,9 відсотка. Приріст в рослинництві становить 8,8 відс., в тваринництві - 3,0 відс.

У галузі рослинництва торік отримано рекордний урожай зернових – 615,5 тис. тонн, що на 78,9 тис. тонн або на 14,7 відс. більше, ніж у попередньому році. Загалом досягнуто суттєвого зростання валового збору основних сільськогосподарських культур, зокрема: пшениці - на 2,7 відс. ячменю - на 24,8 відс., жита – на 19,1 відс., кукурудзи – на 23,1 відс.. Середня врожайність зернових збільшилась на 1,1 ц/га.

Крім того, досягнуто суттєвого зростання валового збору основних сільськогосподарських культур, зокрема: ріпаку в 1,5 раза більше; картоплі - на 4,6 відс., цукрових буряків - на 32,4 відс., овочів - на 2,2 відс., соняшнику - на 24,8 відс., сої - у 1,9 раза більше.

Під урожай 2013 року всіма категоріями господарств посіяно 71,6 тис. га озимих на зерно, що на 8,9 тис. га більше, ніж у минулому році.

У галузі тваринництва наявний в усіх категоріях господарств потенціал худоби і птиці у 2012 році забезпечив збільшення виробництва м'яса (+5,6 відс.), молока (+3,2 відс.), вовни (+7,7 відс.). Стабілізовано чисельність поголів’я корів, яка складає 119,4 тис. голів.

У 2012 році майже на 24,0 тис.га (7,1 відс.) збільшилась вся посівна площа під урожай і склала 359,0 тис.га.

Для потреб сільського господарства введено тваринницькі комплекси з вирощування та відгодівлі свиней на 15,4 тис. голів, облаштовано ставки для вирощування риби на 4,07 га.

В даний час працює два оптові регіональні ринки сільськогосподарської продукції: в м.Коломиї та смт.Верховина.

У підприємства сільського господарства вкладено 92,3 млн.дол.США.

Для надання селянам послуг з обробітку землі, збирання врожаю, заготівлі сільгосппродукції в області працюють 70 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, 6 з яких створено протягом 2012 року. Протягом 2012р. з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття надано дотацію 10 сільськогосподарським кооперативам на суму 111,9 тис.грн. на створення 11 додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних.

У 2012 році були атестовані та занесені до Державного реєстру виробників насіннєвого і садивного матеріалу: на право виробництва оригінального та елітного насіння - Прикарпатська державна сільськогосподарська дослідна станція інституту сільського господарства Карпатського регіону НААНУ; на право виробництва елітного насіння - Городенківська сортодослідна станція та ПФГ «Поточище» Городенківського, ПП «Степан Мельничук» Коломийського районів; на право виробництва репродукційного насіння і садивного матеріалу - дев’ять спецнасінгоспів. Ці виробники забезпечили потреби господарств у сортооновленні та сортозаміні нових та перспективних сортів у повному обсязі.

На сьогодні завершено нормативну грошову оцінку земель. У 367 населених пунктах області забезпечено її коректуру (поновлення). У процесі здійснення земельної реформи 203,2 тис. громадян набули право на земельну частку (пай). Проведено реформування у 315 недержавних сільськогоспо­дарських підприємствах, на основі яких на засадах приватної власності на землю створено 352 нових агроформувань ринкового типу. Новостворені сільськогосподарські агроформування області уклали 92,2 тис.договорів оренди із власниками земельних часток (паїв) на площу 82,5 тис.га. Із 804 населених пунктів, площа яких сягає 426,8 тис.га, встановлено межі 689 сумарною площею 300,9 тис.га, що складає 85,7 відсотка.

- щодо пріоритетного розвитку лісового і деревообробного комплексу:

В деревообробній промисловості здійснюються заходи щодо оновлення основних фондів, налагодження випуску конкурентоспроможної продукції та впровадження енергозберігаючих технологій. Станом на 01.10.2012 року залучено 13,4 млн. дол. США іноземних інвестицій, та 41,9 млн.грн. капітальних інвестицій.

Оновлення основних фондів та технічне переоснащення сприяло досягненню ефективних результатів, зокрема:

На ПВКФ «Оксамит» розпочато виготовлення меблевих заготовок складної конструкції на технологічному устаткуванні німецького вироб-ництва вартістю 10,0 тис. дол. США.

На підприємствах ПАТ «Солід» та Черганівській філії «Барлінек Інвест» налагоджено виробництво паливних брикетів (пелет) із відходів деревообробки, які використовуються для власних потреб, що дало змогу підприємствам частково відмовитися від споживання електроенергії та газу.

Для будівництва деревообробного комплексу в м. Коломия з глибокої переробки деревини за найсучаснішими світовими технологіями залучено австрійських інвесторів, якими на сьогодні викуплено адміністративну будівлю та склади по вул. Тютюнника, 26, та оформлено документацію на користування земельною ділянкою. В даний час проведено облаштування будівельного майданчика піщано-гравійною сумішшю, розробляється проектно-кошторисна документація та виготовляються технічні умови.

Для покращення стану і густоти лісових доріг, розвитку лісової інфраструктури для цілей лісового господарства, рекреації та туризму протягом 2012 року збудовано лісову автомобільну дорогу протяжністю 1,93 км та пішохідний міст (20 пог.м). Однак, густота доріг в області у 8-10 разів менша, ніж в сусідніх європейських гірських державах.

- щодо пріоритетного розвитку легкої промисловості

Станом на 01.10.2012 року в легку промисловість залучено 20,5 млн.дол.США іноземного капіталу.Оновлення основних фондів та технічне переоснащення сприяло виробництву конкурентоспроможної продукції та досягненню ефективних результатів, зокрема: на ТОВ «Синтелон УА» проведено технічне переоснащення голкопробивної лінії, введено в експлуатацію повітряний компресор, який дозволить скоротити витрати на споживання електроенергії щорічно на 25 тис.грн. За 2012р. в модернізацію виробництва вкладено 139,1 тис. євро. На ТОВ «Шкіряник» проведено реконструкцію котельні з переходом від споживання газу на електроенергію. Інвестиції в основний капітал склали 534,0 тис. грн.

Підприємству з іноземними інвестиціями ТОВ «Гроклін-Долина» Долинською міською радою надано в оренду на 49 років земельну ділянку з цільовим призначенням – будівництво та обслуговування швейної фабрики з пошиття верху сидінь для автомобілів. З початку будівництва інвестовано близько 6,3 млн. дол. США на проектування, підготовчі та будівельно-монтажні роботи. Зведена перша черга адміністративно-виробничої споруди. Готовність будівництва – 80 відс. Вартість зовнішніх мереж водопостачання, каналізації, газопроводу середнього тиску зарахована як внесок у розвиток інженерно-транспортної структури міста Долина.

Асортимент швейних виробів на підприємствах легкої промисловості оновлюється відповідно до потреб внутрішнього ринку та замовлень іноземних фірм (ВАТ «ВТШП «Галичина», ТОВ «Довіра» та ін.). З метою розширення виробництва одягу проводились ознайомчі зустрічі бельгійської делегації з керівниками ВАТ «ВТШП «Галичина» та Івано-Франківського учбово-виробничого швейного підприємства УТОГ для отримання замовлень від компанії «SN fashion».

ТОВ «Тикаферлюкс» розроблено нову колекцію хутрових виробів та аксесуарів відповідно до тенденцій сучасної моди та виготовлено рекламну продукцію. Продукція цього підприємства реалізується у фірмових магазинах Києва, Трускавця, Тисмениці та с.Поляниці (ГЛК «Буковель»).

1.2. Інфраструктура області

- у сфері житлово-комунального господарства

На виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнодержавну програму «Питна вода України на 2006-2020 роки» та керуючись пунктом 16 частини першої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішенням обласної ради від 06.04.2012 року №467-13/2012 затверджено Регіональну цільову програму «Питна вода»на 2012-2020 роки. На реалізацію її заходів з обласного бюджету на 2012 рік виділено 19,5 тис.грн., або 4,0 відс. від запланованих коштів. За ці кошти в містах Тлумачі, Рогатині, селищі Богородчани впорядковано зони санітарної охорони водозабірних споруд.

У 2012 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на проектування, будівництво, ремонт і реконструкцію комунальних очисних споруд та каналізаційних мереж в населених пунктах області у 2012 році виділено 28,8 млн.грн., або 87,0 відс. передбаченого фінансування.

За кошти державного бюджету у 2012 році вдалося покращити якість послуг з водопостачання в селищі Верховині, де введено в експлуатацію нові водозабірні споруди в с.Віпче. В ході виконання проекту збудовано 4,2 км водопроводу, фільтрувальну установку та установку знезараження питної води; у містах Рогатині, Тлумачі, Городенці закінчено будівництво і здано в експлуатацію станції пом’якшення води; у загальноосвітніх школах у селах Тустань, Дубівці та Крилос Галицького району, сс.Кропивник та Сівка-Калуська Калуського району, с.Коршів Коломийського району, в с-щі Букачівці Рогатинського району, школі-садку в с.Турка, центральній районній лікарні в м.Рогатині, загальноосвітній школі № 4 м.Коломиї де було введено в експлуатацію колективні установки доочищення води для питних потреб.

В 2012 році проведено заміну та реконструкцію 15 км водопровідних мереж та 3 кмканалізаційних мереж. Проведено заміну теплових мереж3,51 км та 1,5 км мереж гарячої води з використанням попередньоізольованих труб. В процесі підготовки до опалювального сезону 2012-2013 років замінено 41 енергозатратний котел на нові з коефіцієнтом корисної дії не нижче 90,0 відсотків.

В ході реалізації проекту «Розвиток міської інфраструктури», що фінансуються з коштів позики Міжнародного банку реконструкції і розвитку у містах Івано-Франківськ, Коломия та Калуш водопровідно-каналізаційними підприємствами міста проведено ряд робіт, зокрема: в місті Коломиї проведено заміну більше 7 км водопровідних мереж, понад 150 шт. запірної арматури; впроваджено енергоощадне обладнання на 10 насосних станціях, запроваджено диспетчеризацію роботи технологічного обладнання, введено в експлуатацію сучасну електролізну установку для знезараження води сумішшю оксидантів всього освоєно 2,6 млн.дол.США; в місті Калуші велась реконструкція 21 підвищувальної насосної станції із застосуванням сучасного енергоощадного обладнання; в місті Івано-Франківську встановлено установку для знезараження води сумішшю оксидантів кошторисною вартістю більше 4,5 млн.грн.

У 2012 році завершено реалізацію Програми зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів Івано-Франківської області на 2008-2012 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 19.09.2008 № 647-25/2008. В рамках програми протягом 2009-2012 років було встановлено 4797 світильників, відремонтовано 135,3 км та створено 26,4 км нових мереж зовнішнього освітлення. На реалізацію заходів Програми з обласного бюджету виділено 2,5 млн.грн. (18,1 відс. передбачених коштів); з місцевих бюджетів на співфінансування - 1,5 млн.грн. (60,5 відс. від суми фінансування з обласного бюджету).

Рішенням обласної ради від 07.09.2012р. № 620-17/2012 затверджено Регіональну цільову програму поводження з твердими побутовими відходами до 2016 року. На даний час, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в області розглядає пропозиції щодо виділення коштів з відповідного фонду для розроблення техніко-економічного обґрунтування будівництва сміттєпереробних заводів у містах Івано-Франківськ та Коломия.

На проведення заходів з раціонального використання і зберігання відходів виробництва та побутових відходів у 2012 році виділено 4,5 млн.грн., або 92,0 відс. передбаченого фінансування на придбання спецтехніки для підприємств житлово-комунального господарства, контейнерів для збору побутових відходів тощо.

Відповідно до Закону України “Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки” та Регіональної цільової Програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства області на 2011-2014 роки проводиться робота щодо формування ефективного власника житла. Зокрема, станом на 01 січня 2013 року в області функціонує 388 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, з яких 11 створено у 2012 році.

 

- у сфері обігу споживчих товарів і послуг

Внаслідок реалізації основних положень програми розвитку внутрішньої торгівлі на період до 2012 року її обіг у минулому році склав 20217,7 млн. грн., що у порівнянних цінах на 13,0 відс. більше обсягу 2011 року. Середньомісячний продаж товарів на 1 особу збільшився із 1048,2 грн. у 2011 році до 1220,8 грн. у 2012 році.

Індекс споживчих цін в області за 2012 рік склав 99,3 відс. при загальнодержавному у 99,8 відсотка. Ціни на продукти харчування знизились у регіоні на 3,3 відс, тоді як в середньому в державі – на 2,9 відсотка.

З метою наповнення споживчого ринку продуктами харчування за доступними цінами, в області протягом минулого року проведено 1376 ярмарків, населенню реалізовано продукції на суму 85,8 млн. гривень.

- у сфері містобудування

В області реалізуються три цільові програми по житловому забезпеченню населення. В рамках Програми розвитку молодіжного житлового будівництва в Івано-Франківській області на 2010-2012 роки на кредитування молодіжного житлового будівництва фактично профінансовано 1,52 млн.грн., в т.ч. з державного бюджету виділено 0,66 млн.грн. (63,0 відс.), обласного бюджету – 0,22 (44,0 відс.), місцевих – 0,644 млн.грн. (99,1 відс.) та введено в експлуатацію 6 квартир, загальною площею 410,0 кв.м житла.

Розпорядженням облдержадміністрації від 10.04.2012 року №234 затверджено Програму розвитку житлового будівництва в Івано-Франківській області на 2012 рік. В рамках Програми у 2012 році в області введено в експлуатацію 532,6 тис. кв. метрів загальної житлової площі, що на 8,2 відс. менше від запланованого.

В рамках реалізації Програми будівництва (придбання) доступного житла на 2012-2017 роки протягом 2012 року з державного бюджету виділено 1,73 млн.грн. (69,2 відс.) та введено в експлуатацію 22 квартири, загальною площею 261,12 кв.м житла.

Під будівництво доступного житла за звітний період в Івано-Франківській області виділено 16 земельних ділянок загальною площею 29,19 га.

Станом на 01.01.2013 року в області паспортизовано 270 об’єктів із 1431 зареєстрованих пам’яток архітектури місцевого значення. Вартість виконаних робіт з паспортизації –75,4 тис. грн.

Місцевими органами з питань містобудування та архітектури області видано 2099 будівельних паспортів, 1092 містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок та 162 паспорта прив’язки розміщення тимчасових споруд.

Рішення обласної ради від 17.01.2012 року №420-12/2012 затверджено Регіональну цільову програму містобудівного кадастру Івано-Франківської області на 2012-2016 роки. На виготовлення наступного розділу «Схеми планування території Івано-Франківської області» передбачено кошти у сумі 500,0 тис. грн. (рішення обласної ради від 05.01.2012 року № 410-12/2012 «Про обласного бюджету на 2012 рік»).

Завершено роботи по внесенню змін в генплан міста Болехів, який у 2012 році затверджено відповідним рішенням Болехівської міської ради. Завершено проектні роботи щодо оновлення генерального плану міста Надвірна та коректури генерального плану міста Бурштин.

На оновлення (розробку) містобудівної документації Івано-Франківської області на 2012 рік в бюджетах всіх рівнів було передбачено кошти у сумі 4222,601 тис. грн. Загалом проектних робіт виконано на суму 1003,962 тис. грн.

В стадії розробки (оновлення) перебувають генплани 5 селищ міського типу області: Богородчани, Рожнятів та Брошнів-Осада Рожнятівського, Гвіздець та Печеніжин Коломийського районів Із 745 сіл області розроблено та затверджено генплани для 6 населених пунктів; у стадії оновлення (коригування) перебувають 10; в стадії розроблення знаходяться 12 генпланів; у стадії погодження (проведення експертизи, затвердження) 8. Розроблено 25 детальних планів територій, які визначають планувальну організацію та розвиток територій населених пунктів у межах генпланів.

- у сфері транспорту і транспортної інфраструктури

Підприємствами залізничного і автомобільного транспорту області у 2012 році перевезено 8,1 млн. тонн вантажів, що на 5,4 відс. більше, ніж за попередній рік. Послугами автомобільного, залізничного та тролейбусного транспорту скористались 105,8 млн. пасажирів, що на 7,1 відс. більше від обсягів 2011 року.Найбільшу частку пасажирських перевезень здійснено автомобільним транспортом – 79,5 відс. або 84,1 млн. пасажирів. 

Протягом 2012р. збільшено в 2 рази (до 18) кількість спеціально обладнаних для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями автобусів на приміських маршрутах загального користування. На автовокзалі обласного центру встановлено звуковий орієнтир для осіб з вадами зору.

Завершено реконструкцію автовокзалу, АС-3 та АС-4 обласного центру, а також АС Верховина, Коломия, Богородчани.

В рамках виконання програми концесії цілісного майнового комплексу "Міжнародний аеропорт Івано-Франківськ" придбано аеродромний автобус та два пасажирські трапи.

За інформацією Служби автомобільних доріг в області у 2012 році видатки на поточний ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення з державного бюджету склали 133,5 млн.грн., з обласного бюджету - 38,6 млн.грн.

З метою розбудови та модернізації транспортної інфраструктури на фінансування спільних заходів Угоди щодо регіонального розвитку Івано-Франківської області між КМУ та Івано-Франківською обласною радою:

- з спеціального фонду державного бюджету виділено 654,8 тис.грн., з них на будівництво автомобільної дороги в обхід селища Заболотів 420 тис.грн.; на капітальний ремонт автомобільної дороги в обхід міста Болехів - 224,6 тис. грн. та в обхід міста Рогатин - 10,2 тис.грн. На даний час, проектно-кошторисна документація по обходах Рогатина та Заболотова виготовлена та передана на експертизу, по обходу Болехова – на стадії коригування.

- за кошти міського бюджету м.Івано-Франківська у 2011 року виготовлено проектно-кошторисну документацію по об’єкту «Магістральна автодорога – вул. Івасюка – р.Бистриця Солотвинська (міст) – с.Клузів – Галицьке шосе», яка перебуває на експертизі в ДП Укрдержекспертиза». В бюджеті розвитку Івано-Франківської міської ради на 2012 рік на виконання цих робіт були передбачені кошти в сумі 980,0 тис.грн., з яких профінансовано 410,0 тис.грн. для погашення кредиторської заборгованості. У 2011-2012 роках з державного бюджету фінансування робіт не проводилось.

ТДВ "Івано-Франківське ОПАС" укладено відповідні угоди та розпочато розробку програмного комплексу з автоматизації діяльності автостанцій. У 2012 році впроваджено програмне забезпечення "Автоматизоване робоче місце технолога" та "Автоматизоване робоче місце диспетчера".

У 2012 році роботи по електрифікації залізничної лінії Ходорів – Івано-Франківськ не проводилась.

- у сфері створення логістичного центру

Облдержадміністрацією спільно з Інститутом регіонального інтеграційного та інноваційно-інвестиційного розвитку у 2011 році підготовлено проект створення логістичного центру інформаційного супроводження транзиту капіталів, людей та товарів через західний кордон України.

 

1.3. Селективний розвиток підприємств енергетичного, хімічного та нафтохімічного, машинобудівного та інших комплексів 

З метою забезпечення споживачів електричною енергією, зниження собівартості її виробництва в рамках регіональної цільової програми розвитку малої гідроенергетики у 2012 році відновлено роботу 2-ох ГЕС – це Снятинської (800 кВт) та Петрилівської (400 кВт), а також введено в експлуатацію Пробійнівську новозбудовану ГЕС потужністю 1200 кВт. Станом на 01.01.2013 року в області нараховується 3 діючі малі ГЕС ними у 2012 році вироблено 5116 тис.кВт.год. електричної енергії. У 2012 році розпорядженням облдержадміністрації від 21.05.2012р. №333 створено Координаційну раду з питань будівництва об’єктів малої гідроенергетики, до якого увійшли науковці, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

На Бурштинській ТЕС ПАТ «ДТЕК Західенерго» завершено реконструкцію енергоблоку №7, що забезпечило збільшення його генеруючої потужності з 160 МВт до 205 МВт. На проведення даних робіт витрачено 38,4 млн.грн. У березі 2012р. розпочато проведення реконструкції енергоблоку №5. Загальна вартість 80,6 млн.грн., освоєно 28,1 млн.грн.

Для нарощення ресурсної бази вуглеводнів Калуською нафтогазорозвідувальною експедицією проводилось пошуково-розвідувальне буріння на нафтогазоносних площах, зокрема, Вільхівській (34-Вільхівка), Волосянській (Семаківська-1). На НГВУ «Надвірнанафтогаз» проводились роботи з облаштування Микуличинського нафтогазоконденсатного родовища, зокрема, будівництво газліфтної компресорної станції. НГВУ «Долинанафтогаз» і ТОВ «Укрнафтогазінвест» ввели в експлуатацію 3 свердловини. Нарощено обсяги переробки газу Долинським газопереробним заводомна 2,5 млн.куб. метрів.

Протягом звітного періоду з метою підвищення рівня безпеки та стабільності експлуатації електричних та газових мереж реалізовано ряд інвестиційних програм, зокрема: ПАТ “Прикарпаттяобленерго” виконано інвестиційну програму в сумі 153,0 млн.грн., проведено реконструкцію 111,5 км повітряних ліній напругою 0,4 кВ у селах Верховинського Коломийського, Калуського, Косівського районів та містах Болехів та Яремче; 9,95 км лінії електропередач напругою 10 кВ приєднання «Красноїлля» від ПС 35/10 кВ «Верховина». Завершено будівництво ПЛ 35 кВ до ПС 35/10 кВ «Гута» загальною довжиною 7,51 км, розпочато будівництво ПЛ-110 кВ «Яворів-Ільці» (освоєно 23,1 млн.грн.); ПАТ «Івано-Франківськгаз» виконано інвестиційну програму на суму 32,4 млн.грн. (100,2 відс.), в рамках якої замінено 27,3 км розподільних газопроводів, проведено капремонт – 9,5 км газопроводів, 151 будівель ГРП; ПАТ “Тисменицягаз” – на суму 2,9 млн.грн., капітально відремонтовано 5,2 км та замінено 4 км газових мереж.

На ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття” виконані роботи з модернізації та технічного переоснащення підприємства зокрема, на будівництво комплексу гідроочистки дизпалива освоєно 4,14 млн.грн.

Облдержадміністрацією вжито заходів щодо вирішення проблемних питань підприємств машинобудівного комплексу з державною часткою в статутному капіталі ВАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод», ДП «63-ій котельно-зварювальний завод», ВО «Карпати», ВАТ «Коломиясільмаш». В результаті борг «Укрзалізниця» перед ВАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» зменшено з 11,0 млн. грн. до 3,00 млн.грн. Після надання згоди ДК «Укроборонпром» на застосування процедури санації на ДП ВО «Карпати», яке належить до сфери їх управління, за 2012р. у 1,6 раза (на 18,0 млн. грн.) збільшено виробництво електрокабельної продукції для легкових автомобілів європейського типу та створено 600 додаткових робочих місць. Середньомісячна заробітна плата – 2750 грн. Сплачено до бюджету в 2012р. податків і зборів на суму 17,1 млн. грн., в т.ч. до місцевого бюджету - 4,3 млн.грн.; ухвалою Господарського суду області від 24.05.2012р. продовжено процедуру санації на 6 міс.; на ВАТ "Коломиясільмаш" залучено французького інвестора фірму "КАМЕЛІН ІНВЕСТМЕНТС", яка на викуплених у процедурі санації виробничих площах товариства налагоджує автоматизоване токарне виробництво деталей для автомобілів європейського типу. В даний час змонтовано першу партію обладнання для випуску основної продукції та проведено її пробні запуски. Очікуваний обсяг першочергових інвестицій складе 1,5 млн. Євро, буде створено близько 50-ти робочих місць.

Разом з тим, невирішеним залишається питання щодо відновлення роботи ВАТ «Оріана». В даний час тривають судові процеси за позовом Калуської ОДПІ (головуючої в комітеті кредиторів) щодо призначення А.Телитченка керуючим санацією у зв’язку з відсутністю у нього досвіду роботи на хімічних підприємствах такого рівня. Облдержадміністрацією запропоновано Міністерству юстиції, Мінпромполітики, Фонду державного майна України вирішити питання щодо заміни керуючого санацією ВАТ «Оріана» А. Телитченка та призначення на цю посаду кандидатури, запропонованої облдержадміністра­цією і погодженої комітетом кредиторів цього товариства.

Для реалізації інвестиційного проекту ТОВ «Сен-Гобен» будівельна продукція України» щодо будівництва заводу з виробництва гіпсокартону, визначено земельну ділянку в Хриплинському промвузлі. В даний час проводяться роботи щодо належного оформлення технічної документації для відведення земельної ділянки та викупу інвестором об’єктів нерухомості, які розміщені на даній території.

1.4. Розвиток підприємництва

З метою недопущення прийняття економічно недоцільних та неефективних регуляторних актів у рамках відповідних доручень КМУ органами виконавчої влади і місцевого самоврядування здійснено перегляд регуляторних актів, прийнятих після набрання чинності Законом України "Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування", і проведено аналіз їх відповідності чинному законодавству та принципам державної регуляторної політики.

Впродовж 2011-2012 рр. прийнято 1228 регуляторних актів, із них: 849 регулюють питання щодо встановлення місцевих податків і зборів; 163 – земельні відносини та питання щодо охорони навколишнього природного середовища; 96 – відносини у сфері торгівлі, побутового обслуговування, транспорту і зв’язку, житлово-комунального господарства; 47 – встановлення зовнішньої реклами та благоустрою населених пунктів; 36 – оренду комунального майна; 37 – інші сфери регулювання.

Крім того, в рамках заходів з перегляду регуляторних актів на відповідність принципам державної регуляторної політики 23 регуляторні акти було визнано такими, що не відповідають чинному законодавству (22 із них скасовано, а до 1 внесено зміни).

З метою поліпшення бізнес-клімату й створення сприятливих умов для надходження інвестицій і забезпечення прискореного економічного зростання продовжувалась робота щодо зменшення адміністративних бар'єрів на шляху входження нових суб'єктів підприємницької діяльності на ринок.

У 2012 році відкрито один з перших в Україні обласний дозвільний центр, який об'єднав 12 дозвільних органів обласного рівня в одному приміщенні. Його створення забезпечило скорочення часових та фінансових витрат суб'єктів підприємницької діяльності на отримання документів дозвільного характеру та сприяло збільшенню кількості виданих дозвільних документів через дозвільні центри за принципом організаційної єдності. Впродовж 2012 року дозвільними центрами області видано 14479 документів дозвільного характеру, що втричі більше ніж у 2011 році.

Ринкова інфраструктура в області сформована і постійно розширюється, основними інституціями якої є: 16 бізнес-центрів, 3 бізнес-інкубатори, Регіональний фонд підтримки підприєм­ництва та 6 його відокремлених підрозділів, 1 технопарк, 2 лізингові центри, 25 кредитних спілок.

З бюджетів районів і міст області на підтримку діяльності бізнес-центрів використано 95,6 тис. гривень.

З обласного бюджету на сприяння розвитку малого підприємництва виділено 1,5 млн.грн., за рахунок яких надано 11 кредитів на реалізацію бізнес проектів на суму 1,1 млн.грн. За рахунок реалізації зазначених проектів створено нових та збережено 70 робочих місць, надходження податків та інших обов’язкових платежів до бюджетів різних рівнів склали 554,38 тис. гривень.

Шляхом залучення міжнародної технічної допомоги в рамках проекту «Підвищення підприємницького потенціалу прикордонних територій шляхом створення інституцій підтримки підприємництва» створено 3 нових бізнес-інкубатори (у містах Івано-Франківську, Городенці та Рогатині), що дало можливість новоствореним суб'єктам господарювання безкоштовно користуватись офісними приміщеннями, оргтехнікою, засобами зв'язку на період дії проекту (2011-2012 роки). На даний час у бізнес-інкубаторах області обслуговується понад 70 підприємців-початківців, які окрім офісних приміщень та техніки отримують консультаційну допомогу професійного бухгалтера, юриста, економіста на безоплатній основі. Працюють 15 центрів з обслуговування платників податків.

В рамках Програми прикордонного співробітництва ЄІСП Угорщина-Словаччина-Румунія–Україна 2007–2013 у 2012 році в області реалізовувалось 3 проекти: "Центр першого контакту", який передбачає створення в м.Коломиї центру залучення інвестицій (бюджет проекту 490,0 тис.Євро); "Гармонізація розвитку туризму в сільській місцевості Карпатського регіону", в рамках якого розглядається створення Карпатського центру розвитку туризму та проект "ЕКОНЕТ – мережа економічного розвитку слаборозвиненої транскордонної території", основною метою якого є підтримка економічного розвитку області і повіту Марамуреш, розвиток інфраструктури підтримки малого та середнього бізнесу (бюджет проекту – 327тис.Євро). В процесі реалізації проекту укладено договір про співробітництво з партнерами з Угорщини і Румунії та проведено 2 міжнародні семінари. В с.Зелена (Надвірнянський район) для роботи з облаштування сільського бізнес-центру закуплена комп'ютерна техніка та офісні меблі.

З метою підтримки подальшого розвитку малого та середнього підприємництва рішенням сесії обласної ради від 23.11.2012 №719-19/2012 затверджено Регіональну цільову програму розвитку малого та середнього підприємництва в Івано-Франківській області на 2013-2014 роки, на реалізацію якої в обласному бюджеті 2013 року передбачено 1,5 млн. гривень.

Для покращення сервісного обслуговування платників податків в 2012 році впроваджено проект Державної податкової служби України та створено 15 Центрів обслуговування платників податків; проведено 480 семінарів з питань застосування норм податкового законодавства, організовано 129 прес-конференції; на субсайті ДПС в області широко висвітлювались питання застосування спрощеної системи оподаткування, вдосконалення адміністрування податку на прибуток підприємства. В результаті вжитих організаційних та практичних заходів за 2012 рік по колу платежів, які адмініструються ДПС, забезпечено 4199,3 млн.грн поступлень коштів до бюджетів усіх рівнів.

У рамках Програми перепідготовки управлінських кадрів для сфери підприємництва "Українська ініціатива" впродовж 2012 року 6 менеджерів області пройшли конкурсний відбір у м.Києві для проходження стажування у Німечччині.

Інформаційно-довідковою службою для підприємців "Гаряча лінія", яка працює на базі громадського центру "Ді­лові ініціативи", надано 1500 консультацій. Аналогічна служба працює на базі Яремчанського бізнес-центру.

 

Стратегічний напрям2. «Розвиток людських ресурсів»

 

- щодо пріоритетного розвитку закладів науки та освіти інноваційного типу 

З метою створення сприятливих умов для впровадження наукових інноваційних розробок у комерційне використання та виробництво Центром інноваційної діяльності та трансферу технологій впродовж 2012 року проведено ряд заходів, зокрема, розпочато роботу щодо приєднання Прикарпатського національного університету ім.Василя Стефаника до автоматизованої системи формування інтегрованих міждержавних інформаційних ресурсів; проведено ряд практичних занять для спеціалістів органів влади та місцевого самоврядування на тему «Особливості функціонування інноваційної системи та системи трансферу технологій. Механізми комерціалізації науково-технічних розробок»; «День відкритих дверей» в для представників органів влади з метою ознайомлення з науково-технічними розробками та проектами науковців закладу, які можуть бути впроваджені в економіку області. Накладом в 50 примірників випущено та розповсюджено каталог інноваційних розробок.

На сьогодні в області функціонує 380 дошкільних навчальних закладів, 29 з них введено в дію у 2012 році. Крім того 7 фізичних осіб надають освітні послуги у сфері дошкільної освіти; працює 367 груп для дітей 5-річного віку при школах, 354 дитини охоплено соціально-педагогічним патронатом. Це уможливило охоплення різними формами суспільного дошкільного виховання близько 38,0 тис. дітей віком від 3 до 6 років (68,0 відс.), решта 32,0 відс. дітей дошкільного віку охоплені сімейним вихованням.

Стовідсотково забезпечено навчально-комп’ютерними комплексами загальноосвітні навчальні заклади І-ІІ та І-ІІІ ступенів. До мережі Інтернет підключено, відповідно, 79,0 і 97,0 відс. загальноосвітніх навчальних закладів.

На проведення ремонтних робіт у закладах освіти у місцевих бюджетах на 2012 рік передбачено 57,8 млн.грн. (профінансовано 40,5 млн.грн.), для закладів обласного підпорядкування – 8,1 млн.грн. (профінансовано 5,3 млн.грн.).

За рахунок цих коштів переведено на альтернативні види палива 9 котелень, замінено 34 опалювальні котли, у 16 закладах замінені водопровідні та в 19-ти каналізаційні мережі, у 23 приміщеннях замінено покрівлі, у 116 закладах старі дерев'яні віконні блоки замінено на металопластикові.

Реконструйовано складське приміщення Тлумацької спеціальної школи - інтернату під котельню із заміною централізованого теплопостачання на автономне; замінено три опалювальні котли в Долинському дитячому будинку «Теплий дім»; встановлено опалювальний котел на твердому паливі в котельні Яблунівської спеціальної школи – інтернату; встановлено резервний опалювальний котел на електроенергії в Печеніжинській спеціальній школі – інтернаті. Продовжується реконструкція приміщення Солотвинської спеціальної школи-інтернату та обласного ліцею-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості.

Окрім цього, місцевим бюджетам виділено субвенцію з обласного бюджету в сумі 5,4 млн. грн., з яких:

- 315,5 тис. грн. – для заміни опалюваних котлів;

- 1051,0 тис. грн. – для проведення капітальних ремонтів шкільних спортзалів та їдалень;

- 400,0 тис. грн. – на заміну віконних блоків;

- 3,0 млн.грн. – на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт дошкільних навчальних закладів.

На будівництво міжрегіонального навчально - реабілітаційного центру у с.Черче Рогатинського району за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток та реалізацію пріоритетів розвитку регіонів у 2012 році передбачено 300,0 тис.грн., які профінансовано в повному обсязі. На 01 вересня 2012 року у початковій школі навчається 34 учні.

На реалізацію заходів Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2008-2015 роки в обласному бюджеті на 2012 рік виділено 10,6 млн.грн., або 98,2відс. від запланованих коштів. За ці кошти придбано та передано в навчальні заклади: комп'ютерну техніку на суму 819,6 тис.грн. (9 навчальних комп’ютерних комплексів, 30 персональних комп’ютерів та 15 ноутбуків); 47 комплектів шкільних меблів, 90 класних дощок, дитячі стільчики на загальну суму 878,3 тис.грн.; спортивний інвентар на суму 83,2 тис.грн.; побутову техніку на 74,1 тис.грн.

Крім цього, на проведення учнівських олімпіад, конкурсів, зльотів, спортивно-масових заходів виділено 835,2 тис.грн.; виплачено стипендії обдарованим дітям і студентам (54 особи) – 469,5 тис.грн.; проведено обласне свято «Ми – надія твоя, Україно» - 147,4 тис.грн.

Виплачено також стипендії голови облдержадміністрації та голови облради видатним діячам освіти Прикарпаття та ветеранам праці (22 чол.) - 279,0 тис.грн.; премії молодим вченим і науковцям (20 осіб) – 111,0 тис.грн.; грошова допомога працівникам інтернатних закладів для здобуття другої педагогічної освіти (16 осіб) – 80,1 тис.грн.; 17 педагогів отримали фінансову підтримку для покращення житлових умов – 724,0 тис.гривень.

На сьогодні забезпечено 13180 (98,4 відс.) учнів та 2328 (77,4 відс.) педагогічних працівників сільської місцевості безкоштовним підвезенням до місця навчання (роботи) і додому. За кошти державного бюджету в 2012 році придбано 32 шкільні автобуси.

В області сформовано оптимальну мережу професійно-технічних навчальних закладів області: 3 професійно-технічних училища; 9 професійних ліцеїв;6 вищих професійних училищ; 1 центр професійно-технічної освіти.

Щодо реалізації заходів Програми підготовки кваліфікованих робітничих кадрів на 2008-2015 роки, у 2012 році закладами професійно-технічної освіти прийнято на навчання за рахунок коштів державного бюджету 4607 учнів (виконано план державного замовлення на 95,6 відс.), підготовлено кваліфікованих робітників 4320 осіб, зокрема, для сфери послуг та побутового обслуговування населення – 1559 осіб; для промисловості – 1117 осіб; для будівельної галузі – 888 осіб; для транспорту та зв’язку – 486 осіб; для агропромислового комплексу – 270 осіб. Працевлаштовано за здобутою професією 79,7 відс. від випуску.

Відкриті нові сучасні професії, зокрема – «Майстер з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів», «Зварник», «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».

Цим самим забезпечено стабільний розвиток професійно-технічної освіти регіону, задоволення потреб ринку праці в області відповідно до потреб замовників кадрів, реалізацію потреб громадян в оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров’я.

- щодо пріоритетного розвитку інфраструктури та мережі закладів охорони здоров’я

Для потреб охорони здоров’я області із передбачених у бюджеті на 2012 рік коштів загального фонду на суму 1372,1 млн. грн. профінансовано 1350,5 млн. грн. (у 2011 році – 1083,8млн. грн.). Видатки у розрахунку на одного жителя зросли з 786,47 грн. у 2011 році до 978,0 грн. за звітний рік або на 24,4 відсотка. На 1 січня 2013 року на виконання державних програм у централізованому порядку отримано лікарських засобів та виробів медичного призначення на загальну суму 42647,6 тис. гривень.

Крім того, на виконання заходів регіональних медичних програм у 2012 році із передбачених в обласному бюджеті 41,0 млн. грн. профінансовано 39,8 млн. гривень.На придбання автотранспорту для сільських закладів охорони здоров’я виділено 1980,0 тис. грн., закуплено 20 одиниць автотранспорту.

Впродовж 2012 року в рамках виконання програм «Здоров’я нації» використано коштів на суму майже 23,0 млн. грн., профілактики ВІЛ/СНІДу – 568,0 тис. грн.,протидії туберкульозу – 309,7 тис. грн., допомоги хворим на мієлоїдну лейкемію – 989,1 тис. грн., профілактики та лікування онкологічних захворювань – 876,3 тис. грн.,«Репродуктивне здоров’я нації» – 519,1 тис. грн., «Цукровий діабет» – 12,0 млн. грн.,програми серцево-судинних захворювань – 312,8 тис. грн., розвитку донорства крові – 1,3 млн. гривень.

Вживалися заходи щодо покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів.В с.Ценява Коломийського району відкрито комплекс очисних споруд європейського зразка для стаціонарного відділення №1 Коломийського міжрайонного тубдиспансеру вартістю 1700 тис. грн.

Відбулося відкриття відділення «голови й шиї» на 40 ліжок в облонкодиспансері, палати інтенсивної терапії для дитячого відділення Городенківської ЦРЛ, кардіологічного, урологічного, неврологічного, судинної неврології. пологового відділень Калуської ЦРЛ, приймального відділення Рогатинської ЦРЛ, малоінвазивної операційної в Тлумацькій ЦРЛ, багатопрофільного денного стаціонару на 40 ліжок у Войнилівській поліклініці та денний стаціонар на 40 ліжок для лікування хворих у дві зміни у Богородчанській ЦРЛ. В Бурштинській міській лікарні відкрито оновлене інфекційне відділення.

У вересні розпочав роботу реабілітаційний центр для дітей-інвалідів з обмеженими можливостями на базі Отинійської районної лікарні №1 Коломийського району.

Проведена реорганізація дитячої онкогематологічної служби з відкриттям реконструйованого спеціалізованого відділення в обласній клінічній дитячій лікарні.

Розпочали роботу в оновлених приміщеннях фельдшерсько-акушерські пункти у селах Рошнів Тисменицького та Кінчаки Галицького району, амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селах Чорнолізці Тисменицького району, Перерів та Завій Коломийського району. Відкрито новий фельдшерсько-акушерський пункт в с.Малий Гвіздець Коломийського району, дві лікарські амбулаторії загальної практики - сімейної медицини на базі фельдшерсько-акушерських пунктів у селах Делева та с.Гарасимів Тлумацького району, пункт базування швидкої медичної допомоги при лікарській амбулаторії с.Красноїлля Верховинського району, перший в області навчально-практичний центр здоров'я у с.Крихівці тощо.

З метою надання висококваліфікованої медичної допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда в області функціонують сучасно оснащені центри інтервенційної кардіології та малоінвазивної кардіохірургії в Івано-Франківській центральній міській клінічній та обласній клінічній лікарнях. Впродовж 2012 року спеціалісти центрів провели 468 діагностичних коронарографій, 130 планових та 64 ургентних стентування коронарних артерій при гострому інфаркті міокарда. В лікувальних закладах успішно проведено 149 тромболізисів.

Здійснення заходів щодо реформування галузі охорони здоровя продовжуватиметься далі, зокрема у 2013-2014 р.р. передбачається створення госпітальних округів в м.м. Івано-Франківську, Калуші, Коломиї; 21 центр первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД);проведення реорганізації в міську поліклініку Більшівцівської міської лікарні Галицького району, Гвіздецької районної лікарні Коломийського району; відкрити районні пункти швидкої допомоги в амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини сіл Зелена Надвірнянського Нижня Липиця Рогатинського, Долина, Петрів Тлумацького районів, с.Татарів Яремчанської міської ради тощо.

- щодо пріоритетного розвитку інфраструктури та мережі закладів культури 

Бюджетом Івано-Франківської області на утримання галузі “Культура і мистецтво” на 2012 рік передбачено 277,6 млн. грн. (з них профінансовано 97,0 відс.). Крім того, на проведення культурно-мистецьких заходів у 2012 році уточнений план по обласному бюджету складав 1079,0 тис.грн. (з них профінансовано 98,0 відс.).

Водночас, проблемним для галузі залишається питання фінансування ремонтних робіт установ культури, реставраційних робіт у музейних закладах, придбання необхідного технічного інвентаря, музичних інструментів, поповнення бібліотечних фондів та придбання періодичних видань для бібліотек області. У 2012 році за кошти обласного бюджету проведено ремонтні роботи у філії обласного краєзнавчого музею в с-щі Верховина на суму 196,0 тис.грн.

Разом з тим, місцевими бюджетами на проведення ремонтних робіт у закладах культуриклубного типу виділено 3456,6 тис.грн. Краєзнавчий музей у с-щі Солотвино Богородчанського району провів ремонт філії за власті спецкошти на суму 11,0 тис.грн. ПАТ “Нафтохімік Прикарпаття”на суму 840,0 тис.грн. придбано обладнання на дахову котельню для Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Івана Франка.

З метою популяризації культурних надбань області шляхом проведення культурно-мистецьких заходів міжнародного та загально-українського рівня протягом 2012 року в рамках регіональних програм в галузі культури проведено ряд заходів, зокрема: урочистості з нагоди відзначення державних свят Днів Свободи та Соборності, Конституції України, Дня незалежності України та 70-річчя створення УПА, відзначення ювілеїв відомих українців Олекси Гірника, Ярослава Стецька, Тараса Шевченка та вручення обласних премій Ярослава Лукавецького, Володимира Полєка та Василя Стефаника, а також ті заходи, які традиційно проводяться на Прикарпатті; фестивалів: “Різдво в Карпатах”, “Кобзареві струни”, «Родослав», «Прикарпатська весна-2012», “Коломийські представлення”; “Мистецтво одного села” ,“Прикарпатський зорепад”.

Свої творчі доробки театрально-концертні заклади представляли в Полтавській, Черкаській, Житомирській, Кіровоградській, Тернопільській та Закарпатській областях, Республіці Крим та за кордоном – Республіках Польщі та Молдові.

Упродовж року проведено 21 захід з міжнародного співробітництва в галузі культури. Мистецтво області було представлено в Польщі, Вірменії, Латвії, Чехії, Сербії. На теренах області своє мистецтво представили колективи з Угорщини, Канади, Росії.

У 2012 році продовжувалась робота з питань підготовки спільної транскордонної номінації “Дерев’яні церкви українських і польських Карпат” до внесення в Список світової культурної спадщини ЮНЕСКО. До переліку номінантів включено церкву Різдва Пресвятої Богородиці в селі Нижній Вербіж Коломийського району та церкву Святого Духа в місті Рогатині.

У травні вперше на Прикарпатті, в рамках відзначення Міжнародного дня музеїв, в приміщенні Музею мистецтв Прикарпаття відбулась мистецька акція «Ніч у музеї».

Бібліотечні заклади області ефективно покращують умови доступу населення до інформаційних, освітніх та культурних ресурсів через реалізацію проектів: «Глобальні бібліотеки «Бібліоміст-Україна»,Міжнародного фонду «Відродження», Посольства США в Україні, інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку».

Обласною універсальною науковою бібліотекою ім. І.Франка отримано у Національній парламентській бібліотеці 2133 примірники книг, виданих за програмою «Українська книга», які направляються у фонди публічних бібліотек регіону.

З 2012 року бібліотеки області є учасниками проекту Міністерства культури України по створенню нового інтегрованого ресурсу – електронної бібліотеки “Культура України”. 

При навчально-методичному центрі культури і туризму Прикарпаття створено комп’ютерний банку інформації з питань культурно-просвітницької діяльності аматорських художніх колективів, фольклору та етнографії із залученням відео- та фотоматеріалів, СД-фонотеки.

Стратегічний напрям3 «Охорона навколишнього природного середовища і екологічна безпека »

 

Рішенням обласної ради від 10.06.2011 року № 161-6/2011 затверджено Програму охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області до 2015 року. Програмою передбачено 4233,39 млн.грн. на вирішення екологічних проблем області, зокрема на збереження природно-заповідного фонду та формування екомережі, охорони водних ресурсів, атмосферного повітря, земель, рослинних ресурсів та ресурсів тваринного світу, раціональне використання мінеральних ресурсів і використання та зберігання відходів тощо.

У 2012 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на фінансування природоохоронних заходів виділено 44,9 млн.грн., або 86,0 відс. передбаченого фінансування.

На проектування, будівництво, ремонт і реконструкцію комунальних очисних споруд та каналізаційних мереж в населених пунктах області у 2012 році виділено 28,8 млн.грн., або 87,0 відс. передбаченого фінансування.

На проведення заходів з раціонального використання і зберігання відходів виробництва та побутових відходів у 2012 році виділено 4,5 млн.грн., або 92,0 відс. передбаченого фінансування.

З метою запобігання негативному впливу на довкілля, аварій природного та техногенного походження проведено комплекс робіт на Бурштинській ТЕС по заміні електрофільтрів на блоці №7, що дозволить зменшити концентрацію золи у викидах в атмосферу з енергоблоку із 1500 до 50 мг/м3. На проведення даних робіт використано 38,4 млн.грн. власних коштів підприємства. Крім того, розпочато проведення реконструкції енергоблоку №5. Загальна вартість 80570 тис.грн., освоєно 28114 тис.грн.

Проведено розробку науково-дослідних та проектних робіт, пов’язаних з нормалізацією екологічної ситуації в зоні діяльності ДП «Калійний завод» ВАТ «Оріана. Так, рішенням обласної ради від 23.03.2012 року № 463-13/2012, у 2012 році з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 744,0 тис.грн. на розроблення та запровадження екологічного моніторингу на території Калуського гірничопромислового району.

Вживалися заходи щодо нормалізації екологічної ситуації в місті Калуші, де впродовж року видалено і вивезено 3429,6 тонн небезпечних відходів гексахлорбензолу з їх полігону на ТзОВ «Оріана-Галев».

У 2012 році природно-заповідний фонд області поповнено одною ботанічною пам’яткою природи місцевого значення «Дуб Симона Петлюри» площею 0,01 га (Галицький район, с.Маріямпіль) та парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва «Парк пам’яті борцям за незалежність України» площею 6,2 га (Галицький районі, с-ще Більшівці), затвердженими рішеннями обласної ради від 05.11.2012 року р. № 415-12/2012 та від 06.08.2012 року р. № 555-15/2012 відповідно).

Проблемою у сфері розвитку природно-заповідного фонду області залишається відсутність державних актів на право користування земель та встановлення меж на місцевості тих заповідних об’єктів, охорону та збереження яких здійснюють органи місцевого самоврядування.

В цілому, по області встановлено межі 333 територій та об’єктів загальнодержавного та місцевого значення, на площі 135,2 тис.га, або 61,8 відс. площі природно-заповідного фонду області.

В рамках Програми охорони навколишнього природного середовища в Івано-Франківській області до 2015 року на проведення спеціальних заходів, в частині встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду області на 2012 рік передбачено кошти в сумі 31,0 млн. грн., у т.ч. з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища - 8,5 млн. грн. Роботи щодо встановлення меж (в натурі) не проводились через відсутність відповідного фінансування.

У 2012 році на рахунок обласного управління водних ресурсів надійшли 3,85 тис.грн. для погашення боргу за виконані роботи у 2011 році. У другому півріччі 2012 року на виконання протипаводкових заходів, через новостворену структуру ДП „Прикарпатська регіональна дирекція з водогосподарського будівництва” (м.Львів) яка об’єднує Львівську, Чернівецьку та Івано-Франківську області, виділено 812,5 тис.грн. або (18,6 відс. від передбачених на 2012 рік коштів).

27.07.2013 03:46