Виставка-конкурс техніко-технологічних розробок учнівської молоді

24 квітня на базі Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді проведено обласну виставку-конкурс техніко-технологічних розробок учнівської молоді. Організатором конкурсу виступив департамент освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. Координацію з організаційно-методичного забезпечення здійснював Івано-Франківський обласний державний центр науково-технічної творчості учнівської молоді.

У відкритті конкурсу взяли участь заступник директора департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, начальник управління освіти і науки Зінаїда Болюк, заступник начальника управління освіти і науки Іван Будзак, головний спеціаліст управління сім’ї та молоді Василь Лейбюк.

Виставка проводилась з метою залучення учнівської молоді до різноманітних напрямків науково-технічної творчості, пошуково-конструкторської і дослідницької діяльності, а також підведення підсумків роботи гуртків і творчих об’єднань учнів.

У виставці взяли участь 42 учні загальноосвітніх шкіл та позашкільних навчальних закладів області з Богородчанького, Долинського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського, Снятинського, Тисменицького, Тлумацького районів, міст Івано-Франківська, Калуша, Коломиї та Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді.

Всього на виставці було представлено 42 експонати.

У виставці-конкурсі брали участь творчі розробки учнівської молоді по виконанню завдань підприємств, господарств, навчальних закладів, пов'язаних із вирішенням конкретних проблем в галузі науки, техніки та виробництва в розділах: електронні прилади і електротехніка; промислова, сільськогосподарська, побутова і медична техніка; транспортні засоби, техніка майбутнього, космічна техніка, навчальні посібники; технічна екологія, моделі історичної серії, ігри та іграшки з елементами техніки; науково-дослідницькі роботи в галузі техніки, технологічних розробок, інформатики, досліджень космосу; охорона навколишнього середовища та енергозбереження; матеріалознавство, новітні матеріали, технології та обладнання у промисловості та сільському господарстві.

Деякі розробки юних техніків, такі як - «Станок комбінований», «Пристрій для гнуття тонкого листового металу», «Пожежно-рятувальний автомобіль», «Пускова установка «Мрія»», «Швидкісний поїзд», «Декоративні шахи», «Стендова модель корабля», здатні вирішити актуальні проблеми сьогодення, використовуватися в загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах, в промисловості та сільському господарстві.

Кращі роботи від Прикарпатського краю автори представлятимуть на Всеукраїнській виставці-конкурсі технічної творчості учнівської молоді «Наш пошук і творчість тобі – Україно!»

Переможці будуть нагороджені дипломами Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та Івано-Франківської обласної організації товариства винахідників і раціоналізаторів України.

Під час виставки-конкурсу діти обмінялися своїми ідеями та познайомилися із провідними науковцями та раціоналізаторами області. Кожен з них мріє не тільки отримати патент на свою розробку, але й побачити його впровадження та подальше використання у виробництві.
25.04.2013 10:38