Розпорядження від 2002-06-07. № 393

Про стан виконання Указів Президента України від 03.12.1999р. № 1529/99 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектора економіки" та від 29.01.2001р. № 62/2001 "Про заходи щодо забезпечення захисту майнових прав селян у процесі реформування аграрного сектора економіки"

РОЗПОРЯДЖЕННЯ
від 07.06.2002 р. № 393

м. Івано-Франківськ

Про стан виконання Указів Президента України
від 03.12.1999р. № 1529/99 "Про невідкладні заходи
щодо прискорення реформування аграрного сектора
економіки" та від 29.01.2001р. № 62/2001 "Про заходи
щодо забезпечення захисту майнових прав селян у
процесі реформування аграрного сектора економіки"

Упродовж 2000-2001 років в області виконано основні обсяги робіт з реформування аграрного сектора економіки, врегулювання земельних і майнових відносин.

За станом на 1 квітня цього року 3,3 тис. співвласників майна стали засновниками новостворених юридичних осіб, 47,9 тис. отримали його в натурі у спільну часткову власність, а 21,8 тис. осіб для індивідуальних потреб, 175,3 тис. гектарів сільськогосподарських угідь перейшло до агроформувань, а 44,3 тис. га - власникам земельних паїв. Виплачено 13,6 млн. грн., або 96,9 відсотка плати, визначеної договорами оренди земельних часток (паїв). 78,1 тис. власників земельних часток (паїв), або 39,1 відсотка, отримали державні акти на право власності на землю. Завершується видача майнових свідоцтв (сертифікатів).

Створеною розпорядженням облдержадміністрації від 03.12.2001р. №871 обласною комісією і робочими групами проведено перевірку реформування колективних сільгосппідприємств, більшість недоліків і порушень, виявлених в її ході, усунуто, однак частина з них залишилась невирішеною.

Так, з грубими порушеннями чинного законодавства і прав власників майна проведено реформування агрофірми "Галичина" та спілки селян "Україна" Коломийського, ТзОВ "Надія" Калуського, КСП "Вільна Україна" Тлумацького, агрофірм "Край" Снятинського і "Дністер" Галицького, спілки селян "Петранка" Рожнятівського районів, що викликало справедливі нарікання пайовиків.

 Мають місце випадки безпідставних звернень громадян. Зокрема, група із 17 пайовиків колишньої селянської спілки "Рідна земля" Тисменицького району, незважаючи на те, що вони отримали майнові паї повністю і з цих питань прийнято судове рішення, надалі звертаються із скаргами в різні інстанції.

В ряді агроформувань Рогатинського, Галицького, Городенківського, Тлумацького, Коломийського районів виплата орендної плати за земельні частки (паї) за 2001 р. склала лише 10-50 відсотків від сум, визначених договорами. Ці договори в окремих районах не відповідають Типовому.

Тисменицьким РВ УМВС України в області порушено кримінальну справу стосовно колишнього керівника ТзОВ "Колос" Тисменицького району Мельника В.І., який протиправно реалізував сівалку вартістю 34500 грн. і привласнив ці кошти.

Є випадки, коли суди при розгляді справ із майнових питань приймають рішення про стягнення паїв із новостворених агроформувань, які є лише користувачами, а не власниками майна, чим грубо порушуються права засновників агроформувань і більшості власників паїв. Такі факти мали місце у Городенківському, Тисменицькому і Снятинському районах.

Про це йшлося на засіданні колегії обласної державної адміністрації 17 травня ц.р.

Виходячи з викладеного:

1. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації (Б.Костюк), обласному управлінню земельних ресурсів (Д.Стефінко), головам райдержадміністрацій:

- детально та глибоко проаналізувати і до 1 вересня 2002 року розглянути на районних комісіях з організації вирішення майнових питань стан господарювання та врегулювання майнових відносин у тих агроформуваннях, де неефективно використовуються земля і майно, намітити заходи щодо поліпшення ситуації;

- активізувати видачу державних актів на право власності на землю взамін сертифікатів, не допускати при цьому спрощених підходів до оформлення власності на землю та видачі державних актів;

- покращити роботу з розгляду звернень громадян стосовно вирішення земельних і майнових питань, давати принципову оцінку фактам їх поверхового розгляду;

- проводити цілеспрямовану роботу з виявлення лідерів - спеціалістів сільського господарства з тим, щоб забезпечити агроформування підготовленими кваліфікованими кадрами;

- проаналізувати стан ліквідації та зняття з державної реєстрації колишніх колективних сільгосппідприємств з метою завершення врегулювання цього питання до 1 вересня 2002р.

2. Місцевим органам виконавчої влади забезпечити оформлення та реєстрацію договорів оренди земельних ділянок і договорів оренди земельних часток (паїв), а там, де ця робота проведена з порушеннями, привести їх у відповідність з вимогами чинного законодавства.

3. Головному управлінню сільського господарства і продовольства облдержадміністрації (Б.Костюк), обласним управлінням земельних ресурсів (Д.Стефінко), юстиції (П.Черепій) організувати проведення семінару-навчання заступників голів райдержадміністрацій, начальників управлінь сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій, начальників районних відділів земельних ресурсів, начальників районних управлінь юстиції, суддів апеляційного та місцевих судів з розв'язання проблем, пов'язаних з урегулюванням майнових і земельних питань, що виникли в процесі реформування аграрного сектора економіки області.

4. Райдержадміністраціям разом з органами прокуратури надати допомогу територіальним громадам, виконкомам сільських і селищних рад у завершенні аграрної реформи.

5. Ввести у практику засідань міськвиконкомів і колегій райдержадміністрацій заслуховування інформацій сільських та селищних голів з питань виконання місцевих бюджетів і надходження податків.

6. Райдержадміністраціям і виконкомам міських рад (міст обласного підпорядкування) про хід виконання цього рішення інформувати головне управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації до І вересня 2002р.

7. За результатами проведеної роботи інформацію з цього питання заслухати на засіданні колегії обласної державної адміністрації у вересні цього року.

8. Контроль за виконання розпорядження покласти на заступника голови облдержадміністрації, начальника головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації Богдана Костюка.

Голова обласної
державної адміністрації

Михайло Вишиванюк

07.06.2002 00:00